Angle down Atgal

Sugrįžta meteorų lietūs: šiomis naktimis stebėkite Lyridus

Lyridų meteorų srautas aplink mūsų planetą vyrauja jau 2700 metų ir tai vienas seniausių meteorų lietų istorijoje. Žemėje šiais meteorais lyti pradeda apie balandžio 16 d. ir tęsiasi maždaug iki balandžio 28 d.

Šiais metais jų pikas numatomas iš balandžio 21-iosios į 22-ąją. Tuo metu galima pamatyti nuo 10 iki 20 meteorų. Visgi, ryškoka Mėnulio šviesa gali sumažinti galimybę jų pamatyti daugiau. Tiesa, šių meteorų galite pasidairyti tiek prieš piką, tiek po piko.

Lyridų meteorai yra nedideli uolienų gabalai, atskilę nuo Thatcher kometos – ilgojo periodo kometos, kuri aplink Saulę apskrieja kartą per 415 metų.

Thatcher kometos kelią Žemė kerta kasmet, apie balandžio mėnesį. Mūsų planeta patenka į „kometos trupinių ruožą“, o tai ir sukelia metorų lietų.

Lyridų meteorai turi savybę po savęs palikti išsilaikantį šviesos kelią – jonizuotų dujų virtinę, kuri spindi dar kelias sekundes po meteoro praskriejimo.

Jei tik dangaus neuždengs debesys, pasidairykite. Tik atminkite, kad norint pasigrožėti naktinio dangaus grožybėmis reikėtų kuo tamsesnės vietos. Šiltai apsirenkite, suraskite tamsią, atvirą vietą, leiskite akims priprasti prie tamsos, atsipalaiduokite ir mėgaukitės. 

Gismeteo.lt 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite