Angle down Atgal

Sugiedoję Lietuvos Respublikos himną, parlamentarai užbaigė sesiją

Pernai lapkričio 13 d. į pirmąjį posėdį susirinkęs 2020–2024 metų kadencijos Seimas ketvirtadienį užbaigė pratęstą rudens sesiją.

Sugiedoję Lietuvos Respublikos himną, parlamentarai ketvirtadienio vakarą paliko Seimo plenarinių posėdžių salę, į kurią, jei nebus sušaukta neeilinė sesija, rinksis kovo 10 d. į pavasario sesiją.

Sveikindama Seimo narius su pirmosios tryliktojo Seimo sesijos pabaiga, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad parlamentarai pradėjo naują Seimo istorijos puslapį, kurio vienas iš akcentų – startavę nuotoliniai posėdžiai.

 „Žengėme svarbų žingsnį modernesnio Seimo link, užtikrinę galimybę posėdžiauti nuotoliniu būdu“, - sakė parlamento vadovė.

Jos vertinimu, šio Seimo darbo pradžia nebuvo lengva. „Kalbu ne apie vidines nuotaikas. Jos, mano nuomone, buvo sveikos demokratijos pavyzdys, aktyvus Seimas negali būti tylus. Politika be aistrų vargiai įmanoma. Mūsų darbo pradžia nebuvo lengva, pandemija diktavo ir toliau diktuoja darbotvarkę. Turėjome kuo greičiau ir tiksliau imtis darbo, tuo pačiu viską daryti kruopščiai ir dėmesingai. Visi mes žinojom, kad tarpuvaldžiu pandemija nesustojo. Dėl to kiekviena diena po priesaikos turėjo būti išnaudota aiškiems rezultatams pasiekti. Manau, mes visi tai įvertinome“, - sakė V. Čmilytė- Nielsen.

Pasak jos, Seimas sklandžiai patvirtino Vyriausybę, tapusia išskirtine ne tik amžiumi, bet ir lyčių lygybe, priėmė  aktualų ir esamai situacijai pritaikytą kitų metų biudžetą.

Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen mano, kad šis Seimas turi visas galimybės  tapti parlamentu, kuriuo pasitikima.

„Tapusi Seimo pirmininke pabrėžiau, kad sieksiu kitokios kultūros ir darbo kokybės. Jūsų visų dėka matau, kad mes turime visas galimybes tapti parlamentu, kuriuo pasitikima. Tiesa, tai bus nuolat išbandoma. Pasitaiko ir provokatyvių veiksmų, ir mandatų atsisakymų. Ar tai skatina pasitikėjimą parlamentu? Netrukus pamatysime“,- baigdama sesiją sakė V. Čmilytė- Nielsen.

Dėkodama Seimo nariams už  aktyvumą, ji linkėjo sėkmingo ir darbingo laiko tarp Seimo sesijų bei sveikatos parlamentarams ir jų  artimiesiems.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite