Angle down Atgal

Su Kultūros pasu bus galima gauti daugiau paslaugų

Birželio 11 dieną Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, skelbs antrąjį šių metų kvietimą kultūros ir meno įstaigoms, menininkams ir kultūros edukatoriams teikti paraiškas Kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai. Paraiškos bus priimamos iki birželio 28 dienos.

Vertinant paraiškas, bus atsižvelgiama į vadinamąjį trejų metų laikotarpio Kultūros paso tematinį prioritetą. Pasak kultūros viceministrės Gintautės Žemaitytės, jis atitinka 16-tą Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslą – skatinti visuomenes darniam vystymuisi, suteikti visiems galimybes reikalauti teisingumo ir kurti veiksmingas, atsakingas ir įtraukias institucijas.

„Ši tema – labai plati, o pagrindiniai jos akcentai – teisingumo siekis, pagrindinių žmogaus laisvių ir teisės į informaciją užtikrinimas, išskirtinis dėmesys vaikams ir rūpestis augančia karta. Šia tema kultūra ir menas viena ar kita forma kalba jau ne vieną šimtmetį. Ją akcentavo ir Jungtinės Tautos, nustačiusios Darnaus vystymosi tikslus. Kultūros paso paslaugų teikėjams rekomenduojama, kad jų siūloma paslauga atitiktų tematinį prioritetą, tačiau jis nėra privalomas, kaip ir anksčiau bus priimamos ir svarstomos paraiškos laisvomis temomis“, – sakė kultūros viceministrė G. Žemaitytė.

Pasak jos, formuojant paslaugų rinkinį, kultūros ir meno įstaigos skatinamos skirti daugiau dėmesio mažiau populiarioms kultūros ir meno sritims, atnaujinti esamas paslaugas.

Kultūros pasas – priemonė, leidžianti kartu su klase ar grupėmis valstybės lėšomis lankytis įvairiausiuose kultūros ir meno renginiuose: spektakliuose, koncertuose, parodose, pažintiniuose ir edukaciniuose kultūros užsiėmimuose. Mokinio kultūros pasui metams skiriama 15 eurų, už kuriuos galima pasirinkti apie keturias kultūros ir meno paslaugas – kultūros renginius, kultūrinės edukacijos užsiėmimus ar kultūros renginius, kuriuose vyksta ir kultūrinė edukacija. Siūlomų paslaugų kaina svyruoja nuo 0,3 iki 15 eurų, o kai kurios paslaugos yra nemokamos.

Nuo 2019 metų balandžio Kultūros pasas pradėjo veikti visa apimtimi. Nuo šių mokslo metų pradžios buvo siūloma 400 kultūros ir meno paslaugų pradinukams, o po pirmojo šių metų kvietimo teikti Kultūros paso paslaugas kovo mėnesį ekspertų komisija atrinko daugiau kaip 700 papildomų paslaugų visų klasių moksleiviams. Bendras paslaugų skaičius šiuo metu viršija 1100.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite