Su Karaliaus Mindaugo taure krepšinis grįžo į Panevėžį

Panevėžys
BNS, KK „LIETKABELIS“ nuotr.
Jūsų Panevėžys Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Panevėžyje praūžė viena didžiausių metų Lietuvos krepšinio švenčių – Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo ketverto varžybos. Kasmet vykstanti krepšinio fiestą šiemet stebėjo apie 200 tūkst. žiūrovų. Finalinės ketverto varžybos vyko Panevėžyje, „Cido“ arenoje.

Citadele KMT čempionais tapo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, antrąją vietą turnyre užėmė Panevėžio „Lietkabelis“, bronzą iškovojo Utenos „Juventus“, o ketvirtąją vietą užėmė Klaipėdos „Neptūnas“.

Du kartus iškovojo sidabrą

Krepšinio klubo „Lietkabelis“ direktorius Martynas Purlys pasidžiaugė, kad nors dėl koronaviruso keliamų grėsmių Citadele KMT finalo ketvertas pirmą kartą istorijoje vyko be žiūrovų, renginys pavyko.

„Citadele KMT pirmą kartą vyko Panevėžyje. Beje, pirmą kartą KMT varžybos įvyko 2016 metais ir taurę laimėjo tuometinė „Lietuvos ryto“ komanda. 2017 metais sidabras atiteko „Lietkabeliui“, o toliau tris metus iš eilės Panevėžio reprezentacinė komanda užėmė trečias vietas. Šiųmetėje kovoje „Lietkabelis“ vėl buvo antras ir iš sudaryto prizinio fondo už sidabrą komanda apdovanota 25 tūkst. eurų prizu“, – pasakojo M. Purlys.

Citadele KMT čempionais tapo Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, antrąją vietą turnyre užėmė Panevėžio „Lietkabelis“
Kovojo vieningai

Pasak krepšinio klubo direktoriaus, 2020–2021 metų sezonas komandai sudėtingas.

„Krepšinio komanda dalyvauja trijuose turnyruose. Tai ir Europos taurė, ir ką tik pasibaigusios Citadele KMT, ir svarbiausios – Lietuvos krepšinio lyga (LKL). Norime pasiekti gerų rezultatų LKL ir kovoti finaliniuose žaidimuose. Labai didžiuojuosi „Lietkabelio“ komandos kovingumu Citadele KMT. Krepšininkai kovojo vieningai ir demonstravo komandinį žaidimą. Todėl ir rezultatas buvo geras – antroji vieta“, – aiškino „Lietkabelio“ klubo vadovas M. Purlys.

Dėkojo už geras emocijas

Pasiektais krepšinio komandos „Lietkabelis“ didžiuojasi ir Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

„Pirmiausia, labai džiaugiamės, kad Lietuvos krepšinio taurės varžybos po ilgos pertraukos grįžo į Panevėžį. Tikiu, kad tokių nacionalinio lygio krepšinio švenčių Panevėžyje vyks dar ne viena. Tačiau dar smagiau, kad reprezentacinė komanda kovėsi finale ir iškovojo garbingą antrąją vietą. Sveikinu „Lietkabelį“ su svarbiu laimėjimu Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyre“, – teigė R. Račkauskas, drauge su Sporto skyriaus vedėju Justinu Jasiukaičiu įteikdamas Panevėžio miesto savivaldybės įsteigtą 20 000 Eur apdovanojimą linkėjo krepšininkams kuo daugiau skambių pergalių aikštelėje.