Angle down Atgal

Su Jonu ir Žygimantu apie regbį – po Bermudų saule

Šiauliečiai regbininkai Jonas Mikalčius ir Žygimantas Radžius prieš kelias dienas išvyko į Bermudus, kur jau šiandien prasideda Pasaulinis regbio-10 serijos turnyras. Vaikinai pasakoja, kad sulaukę kvietimo prisijungti prie Vidurio rytų regbio klubo „Phoenix“ nedvejojo nė akimirkos ir sutvarkius visus formalumus jau netrukus sėdėjo lėktuve, nugabenusiame juos į rojaus kampelį. Prieš prasidedant pirmajame etapui, šiauliečiams sportininkams uždavėme keletą klausimų.

Kaip nutiko, kad Lietuvos sportininkai buvo pakviesti dalyvauti šiame naujo formato regbio turnyre?

Gavome pasiūlymą iš komandos „Water boys“ menedžerio iš Škotijos. Jis mums pasiūlė vykti į Bermudus į „World tens“. Pasiūlymą priėmėme per kelias minutes, kadangi tokia galimybė, atvykti į šią salą ir sudalyvauti tokio lygio turnyre, gali pasitaikyti tik vieną kartą gyvenime.

Ar jau susipažinote su komandos draugais?

Turnyre žais labai daug regbio žvaigždžių. Jau turėjome treniruotę, tačiau ne visi dar susirinko, kadangi turi atskristi iš įvairių pasaulio šalių. Mūsų komandą sudarys keli škotai, pora airių, vienas anglas, keli Pietų afrikiečiai, pora amerikiečių ir mes du lietuviai.

Ar šis formatas jums naujas ar jau easte susidūrę su tokio formato regbio rungtynėmis?

Naujos taisykles negąsdina esam abu žaidę šią regbio atmainą. Tai regbio-7 ir regbio-15 miksas, todėl laukia labai įdomus turnyras.

Kaip Bermuduose laikomasi atsargumo priemonių dėl COVID-19?

Prieš išvykstant į turnyrą pasidarėm tyrimus. Tik atvykus į Bermudus vėl turėjom pasidaryti COVID testus . Tai darysim kas keturios dienos. Dar negalėsime dalyvauti pirmos dienos rungtynėse, kadangi nebus praėjęs karantino laikas – keturios dienos po atvykimo ir du neigiami testo rezultatai.

Turnyras truks tris savaites, ar vis laiką gyvensite ir treniruositės Bermuduose?

Mes dalyvausime visuose trijuose turuose, visą tą laiką būsime čia ir treniruosimės su komanda. Pirmas turas turėjo prasidėti spalio 24 dieną, tačiau dėl uragano grėsmės buvo nukeltas vieną dieną. Tačiau nors ir buvo smarkus vėjas kelias pastarąsias dienas, tačiau pats epicentras praėjo šonu ir mes nepajutome pagrindinio sūkurio.

Kaip sekėsi prisitaikyti iš lietuviško rudens patekus į Bermudų vasarą?

Čia tikras rojaus kampelis, vaizdai pasakiški. Sala nedidelė, viskas labai arti. Laiko skirtumas turbūt sukėlė didžiausią nepatogumą, tačiau jau baigėm adaptuotis. Stadionas kuriame žaisime - lygus kaip kilimas! Šį turnyrą turėtų transliuoti tiesiogiai. Atvyko garsiausi Anglijos regbio komentatoriai regbio, daug žiniasklaidos. Renginys labai rimtas ir sulaukia daug dėmesio.

Primename, kad pirmajame Pasaulinio regbio-10 serijos turnyre Bermuduose dėl čempiono vardo kovos Ohajo „Aviators“, Majamio „Sun“ ir „Rhinos“, Londono „Royals“, Singapūro „Dragons“, „SX10“ iš Pietų Afrikos Respublikos ir Vidurio rytų „Pxoenix“ komanda, kuriai atstovaus ir Žygimantas Radžius bei Jonas Mikalčius.

Nuotraukos : WorldsTensSeries Bermuda

Asmeninio archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite