Angle down Atgal

ŠU gimnazijos mokinė – Respublikinio konkurso laureatė

Minint Tarptautinę žmogaus teisių deklaracijos priėmimo dienos septyniasdešimtmetį, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija kartu su Lietuvos Respublikos Seimo kontrolierių įstaiga Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje kvietė Lietuvos moksleivius dalyvauti rašinių (kūrybos) konkurse „Kodėl žmogaus teisės turi būti pagrindas mano gyvenime?". Mokiniai rašė rašinius anglų kalba apie žmogaus teisių svarbą ir vaidmenį jo gyvenime, dalydamiesi siūlymais ir kūrybiškomis idėjomis, kaip Lietuvoje stiprinti žmogaus teises.

Konkurse dalyvavo ir Šiaulių universiteto gimnazijos IV klasės mokinė Milda, kurios darbas iš 170 išrinktas į geriausiųjų dvidešimtuką. Gimnazistė buvo pakviesta gruodžio 10-ąją, Tarptautinę žmogaus teisių dieną, dalyvauti Vilniuje, Martyno Mažvydo bibliotekoje, organizuotame Nacionaliniame žmogaus teisių forume.

Taigi gruodžio 10-ąją pirmą kartą Lietuvoje buvo surengtas Nacionalinis žmogaus teisių forumas – daugiau nei 60 šalies ir užsienio ekspertų, visuomenininkų, žurnalistų, politikų, žmogaus teisių aktyvistų, diplomatų, verslo atstovų, moksleivių ir studentų diskutavo apie žmogaus teisių kultūrą mokyklose, manipuliavimą rinkėjais, prekybą žmonėmis, smurtą artimoje aplinkoje, mažumų teises ir kitus klausimus. Į renginį vyko ir Milda su savo mama bei anglų kalbos mokytoja Jolanta Janavičiene. Renginio metu vyko diskusijos apie dabartinę žmogaus teisių padėtį ir reikalingus pokyčius bei sprendimus, skirtus tam, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visiems – visų tautybių, rasių, tikėjimų, lyčių, socialinių padėčių, įsitikinimų ir pažiūrų žmonėms. Forumo šūkis – „Gimėme laisvi ir lygūs“ – kviečia prisiminti Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją, kurios pirmasis straipsnis skelbia: „Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jiems yra suteiktas protas ir sąžinė, ir jie turi elgtis vienas su kitu kaip broliai“.

Milda kartu su kitais JAV ambasados surengto rašinio konkurso nugalėtojais dalyvavo diskusijoje „Kodėl žmogaus teisės turi būti pagrindas mano gyvenime?“, kurios moderatoriumi buvo Dominykas Vaitiekūnas (Lietuvos teatro ir kino aktorius, renginių vedėjas, grupės „Liūdni slibinai“ narys ir TV viktorinos „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vedėjas). Joje savo mintimis dalinosi Erica Jennings, dainininkė, dainų kūrėja, aktyvistė bei Donatas Puslys, Vilniaus politicos analizės instituto medijų programos vadovas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite