Angle down Atgal

ŠU gimnazijoje vyko karjeros savaitė

Balandžio 15-18 dienomis Šiaulių universiteto gimnazijoje vyko Karjeros savaitė – finalinis karjeros mėnesio renginių ciklas. Nuo kovo mėn. pradžios gimnazistai aktyviai dalyvavo intensyviojo veiklinimo užsiėmimuose – susipažinti su įstaigų, įmonių veikla bei iš arti pažinti pasirinktas specialybes panoro pusšimtis mokinių. Gimnazistai „pasimatavo“ medikų, inžinierių, pardavimų vadovų, žurnalistų ir daug kitų profesijų, užmezgė pažintis, praplėtė akiratį.

Balandžio 17 d. gimnazijoje vyko projekto „Draugai – draugams“ protų mūšis „Karjeros keliai“, kurį organizavo III a klasės mokiniai ir kuratorė Inga Daukšienė. Smagaus renginio metu gimnazistai ne tik išbandė savo jėgas, pasitikrino bei praturtino savo žinias, bet ir puikiai praleido laiką. Susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad pirmąją vietą užėmė I c klasės komanda, pasivadinusi „I c“, antroji vieta atiteko II a klasės vaikinų komandai „Trečia koja“, o trečiąja vieta džiaugėsi I b klasės komanda „55 % veganų“.

Balandžio 18 d. Šiaulių universiteto gimnazijos mokiniai vyko į finalinį renginį, kuris vyko Šiaulių universitete. ŠU Komunikacijos ir rinkodaros tarnyba pakvietė mokinius į netradicinį renginį Šiaulių universitete – karjeros orientavimo dieną „Nuotykis būti studentu!“. Gimnazistams buvo pasiūlyta sudalyvauti Šiaulių universiteto erdvėse surengtose orientacinėse varžybose „Nuotykis būti studentų“, blitz-protmūšyje „Aplankiau. Pamačiau. Sužinojau“, taip pat paklausyti Šiaulių universiteto absolventų Gabrielės ir Dovydo Petkų bei Šiaulių universiteto mokslo ir meno prorektorės prof. Dianos Cibulskienės pasakojimų apie savo sėkmingiausią savo karjeros nuotykį, išgirsti universiteto muzikos studijų programos studentų atliekamų dainų. Pagrindinis renginio akcentas buvo orientacinės varžybos, kurių metu mokiniai tam tikro žemėlapio pagalba turėjo surasti įvairias universiteto vietas, kuriose buvo galimybė susipažinti su atskiromis studijų programomis ir suprasti, kuo turtingas mūsų universitetas, kokias vykdo veiklas, kokia yra studijų aplinka. Gimnazistai turėjo surasti ir aplankyti dešimt įvairių universiteto padalinių, auditorijų, laboratorijų, kabinetų, kur jiems būtų sudarytos galimybės susitikti su įvairių studijų programų dėstytojais ir studentais. Visų užduočių tikslas buvo supažindinti su universitete esančiomis studijų programomis, studijų universitete privalumais ir galimybėmis.

Karjeros orientavimo dieną Šiaulių universitete vainikavo baigiamasis renginys universiteto bibliotekos konferencijų salėje, kur vyko viktorina, koncertavo muzikos pedagogikos studijų programos studentai Anė Bartašiūtė, Klaidas Kauneckas, Erosas Kakhabrishvilis. Susumavus viktorinos rezultatus paaiškėjo, kad pirmoji vieta atiteko Šiaulių universiteto gimnazijos moksleivei Nedai (III d), trečioji – taip pat Šiaulių universiteto gimnazijos moksleivei Emilijai (III d).

Viktoriną laimėjusi trečios gimnazijos klasės mokinė Neda iš Šiaulių universiteto gimnazijos po renginio sakė, jog renginys jai paliko gerą įspūdį. „Buvo pateiktos įdomios viktorinos užduotys, atsakymų į daugelį klausimų buvo galima rasti orientacinių varžybų po universitetą metu. Apie tai, kur studijuosiu, dar nenusprendžiau, tačiau mano žvilgsnis krypsta į informatikos studijas“, – teigė Neda.

Trečią vietą viktorinoje laimėjusi Emilija iš Šiaulių universiteto gimnazijos taip pat galvoja apie informatikos studijas. Jai renginys Šiaulių universitete taip pat paliko puikų įspūdį. „Labai patiko visos veiklos. Viskas buvo pateikta labai informatyviai. Nustebino tai, kad Šiaulių universitetas, pasirodo, turi tiek daug puikiai įrengtų laboratorijų, tiek daug įvairių įrenginių, prietaisų. Pamačiau, kad universitete dirba tokie puikūs dėstytojai, sutikę mus draugiškai ir paprastai. Susidariau nuomonę, jog čia yra visos sąlygos studijuoti ir įgyti universitetinį išsilavinimą“, – sakė Emilija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite