Angle down Atgal

Su gaisru Alytuje kovojama jau 12 valandų: žmonės raginimai nenaudoti šulinių vandens, dūmai slenka Prienų ir Birštono link

Didžiulės ugniagesių pajėgos iš Alytaus, Kauno, Lazdijų ir Marijampolės vis dar gesina naktį Alytuje užsidegusią vieną didžiausių padangų perdirbimo įmonių Baltijos šalyse.

Kadangi degančios padangos išskiria labai daug kenksmingų cheminių medžiagų, pasitelkta kariuomenė, evakuota netoli esanti reabilitacijos ir slaugos ligoninė, artimiausių gyvenamųjų rajonų gyventojams rekomenduota būti namuose, nevesti vaikų į lauką, nuo taršos apsaugoti vandens šaltinius: uždengti šulinius ir nenaudoti jų vandens maistui, praneša LRT TV naujienų tarnyba.

Gaisras vienoje didžiausių naudotų padangų perdirbimo įmonėje kilo apie trečią nakties. Pučiant stipriam pietų vėjui, nuodingi dūmai pasklido link artimiausio Miklusėnų gyvenamųjų namų rajono. Gyventojai sako, kad nuodingi dūmai juntami net už keliolikos kilometrų. Jų debesys slenka Prienų ir Birštono link.

Alytaus ekstremaliųjų situacijų komisija, iš Visuomenės sveikatos centro gavusi rekomendacijas dėl užteršto oro, nutarė evakuoti Reabilitacijos ir sporto centro pacientus.Sunkiausi, nejudantys ligoniai išvežti į Alytaus apskrities Vinco Kudirkos ligoninę, kiti į vaikų globos namus, kitas įstaigas.

„Pirmiausia pradėjome evakuoti žmones, kurie negali judėti , o toliau evakuojam kitus ligonius, kurie išvežami į kitas įstaigas. Mums svarbiausia yra gyventojų saugumas. Informuojame juos , ką jiems daryti, kaip elgtis. Užsidaryti langus, neiti į lauką, užsidaryti šulinius, dėtis respiratorius. Pradėjo trūkti vandens mieste. Ir būtų reikėję gal uždaryti rajoną, bet išsprendėme su vienu vandens telkiniu“, - Alytaus merą Nerijų Cesiulį cituoja LRT.LT.

Alytaus miesto gyventojai dėl aitraus kvapo ir tirštų vis dar kylančių dūmų raginami neiti į lauką, užsidaryti langus ir vandens šulinius, nenaudoti jų vandens maistui.

Aplinkos ir oro užterštumą tiria mobilios laboratorijos iš Vilniaus. Pirminius oro taršos rezultatus planuojama skelbti po kelių valandų.

Gaisrą gesina ugniagesių komandos iš penkių rajonų. Kada jis bus suvaldytas, kol kas niekas pasakyti negali.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite