Angle down Atgal

ŠU bibliotekoje – S. Drovosekovo „Gamtos grožis“

Antradienį Šiaulių universiteto bibliotekoje atidaryta Sergėjaus Drovosekovo darbų paroda „Gamtos grožis“.

„Motinos Teresės šeimų namų“ bendruomenės narys Sergėjus piešia darbus viena ranka. Jo gyvenime viena ranka – ne trūkumas, o galimybė. Vaikystėje autorius labai nemėgdavo piešti, juokiasi, kad už jį piešdavusi mama. Nelengvas gyvenimas vyrą išmokė į jį pažiūrėti naujomis akimis. Per nelaimingą atsitikimą darbų autorius neteko vienos rankos. Sergėjui teko priimti pateiktą gyvenimo išbandymą bei prisitaikyti prie pakitusios rutinos.

Sergėjus piešia jau penkerius metus, tačiau savo pirmųjų darbų nedrįsta parodyti. Autorius teigia, kad jo darbai prasti ir nėra į ką ten žiūrėti. Vyras ėmėsi piešti tam, kad turėtų užsiėmimą žiemos laikotarpiu. Kitais metų laikais mėgsta leisti laiką gamtoje, kur uogauja, grybauja, semiasi idėjų kūrybai.

Paklaustas, kaip kyla darbų idėjos, Sergėjus teigia, kad iš anksto neturi sugalvojęs jokio plano, kaip ir ką pieš, ar darbas pavyks, ar ne. Tiesiog pasiruošia dažus, paima teptuką ir lieja mintis ant pasirinkto pagrindo.

Pagrindinė Sergėjaus darbų tematika yra gamta, įvairūs gyvūnai ir laivai.

Parodos atidaryme sveikinimo žodį tarė VšĮ „Motinos Teresės šeimų namai“ direktorė Regina Zabielienė. Ji džiaugėsi, kad Šeimų namų bendruomenėje yra talentingų žmonių, nesvarbu, kokią negalią žmogus turi, tačiau kiekvienas yra talentingas. Talentas – tai dovana, kurią valdo žmogus. Taip, kaip įvaldęs Sergėjus savo talentą parodo popieriaus lape. Sergėjaus talento trečdalį sudaro instinktas, trečdalį – atmintis ir trečdalį – valia, ko jam tikrai netrūksta.

Šiaulių universiteto bibliotekos fojė paroda veiks iki vasario 29 d.

„Etaplius“ informacija

Taip pat skaitykite: https://www.etaplius.lt/sergejus-ir-jo-angelas-sargas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite