Angle down Atgal

Studentai Šiauliuose ketina rengti mitingą

Šiaulių valstybinės kolegijos studentai nori, kad studijų kaina kolegijoje nuo šių metų nebūtų indeksuojama valstybės nefinansuojamose vietose besimokantiems studentams, kaip tai ir daro kitos aukštosios mokyklos. Studentai prašo lygybės ir skelbia protesto akciją " Už studentų lygias galimybes"

Trečiadienį, sausio 30 dieną, 14 valandą numatomas mitingas prie Šiaulių valstybinės kolegijos centrinių rūmų. Jame studentai ir visi palaikantys juos mėgins išsireikalauti, kad studijų kainų indeksavimas valstybės nefinansuojamose studijų vietose besimokantiems studentams būtų nutrauktas.

Studentai sako suvokiantys, kad šitaip studijų kainos gali kilti kiekvienais metais ir kad studijų pabaigoje jiems gali tekti mokėti ženkliai didesnę sumą nei kad buvo nustatyta stojant į kolegiją.

"Dabar kolegijoje vykstantis priverstinis naujų sutarčių priedų pasirašymas studentams sukelia stresą, baimę, įtampą. Administracija prisiima atsakomybę dėl nuosprendžio indeksuoti studijų kainą, bet kodėl niekas nebando suprasti studento? Kodėl kitos aukštosios mokyklos nusprendė indeksuoti studijų kainą valstybės nefinansuojamose studijų vietose tik naujai stojantiems studentams? Studentai nežino, kas dar jų gali laukti. Pakovokim visi kartu už studentų lygias teises! Iki dabar studentams niekaip nepavyko rasti kompromiso su kolegijos administracija, studentai sukūrė peticiją, kurioje dabar jau yra apie 400 parašų. Galbūt, bent dabar Šiaulių valstybinės kolegijos studentams pavyks būti išgirstiems? Ar šitoks elgesys su studentais neskatina jų bėgti ne tik iš Šiaulių, bet ir iš Lietuvos? Palaikykime studentus ir jų teises! Laukiami visi, kuriems svarbūs studentai, jų teisės ir būsimoji Lietuvos ateitis. Studijų kainų indeksavimui valstybės nefinansuojamose studijų vietose – ne!", - rašoma kvietime atvykti į mitingą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite