Angle down Atgal

STT tvirtina, kad M. Puidoko pasisakymai neatitiko tikrovės: žada kreiptis į Seimo etikos ir procedūrų komisiją

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Keblienė teigia, kad atlikus vidinį patikrinimą dėl STT pareigūnų veiksmų, atliekant kratą Seimo nario Mindaugo Puidoko kabinete, buvo nustatyta, jog pareigūnų veiksmai buvo teisėti. Tuo tarpu dėl paties Darbo partijos frakcijos nario pareiškimų, kad esą jis buvo smaugiamas, STT žada kreiptis į Seimo etikos sargus.

„STT atliko vidinį patikrinimą dėl pareigūnų elgesio atliekant kratą Seimo nario Mindaugo Puidoko kabinete ir nustatyta, kad STT pareigūnų veiksmai buvo teisėti, pagrįsti ir proporcingi. Nustatyta, kad taikyta fizinė jėga buvo proporcinga Seimo nario atliktiems aktyviems pasipriešinimo veiksmams, kai jis nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų“, – penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė R. Keblienė.

Pasak STT atstovės, įvertinus tyrimo medžiagą, buvo nustatyta, jog be fizinių pareigūnų veiksmų nebuvo įmanoma įvykdyti teismo nutarties ir paimti „darbiečio“ telefonų.

„Taip pat vidinio patikrinimo metu nustatyta, kad Seimo narys nebuvo smaugiamas, kaip jis teigė. Be naudotos fizinės jėgos nebuvo galimybės vykdyti teismo nutarties, kurioje buvo įvardinta, kad buvo galima paimti Seimo nario mobiliuosius įrenginius“, – teigė STT komunikacijos skyriaus viršininkė.

Ji taip pat pažymėjo, kad STT žada kreiptis į Seimo etikos sargus dėl M. Puidoko pareiškimų apie pareigūnų veiksmus jo atžvilgiu.

„Priimti sprendimai. Atsižvelgiant į vidinio patikrinimo išvadas priimtas sprendimas, kad Seimo nario teikiama viešai informacija neatitinka tikrovės, dėl ko priimtas sprendimas kreiptis į Seimo etikos ir procedūrų komisiją. Taip pat priimtas sprendimas kreiptis į Generalinę prokuratūrą su prašymu pateikti metodines rekomendacijas, kaip elgtis tokioje situacijoje, kai asmenys priešinasi teisėtiems pareigūnų reikalavimams“, – sakė STT atstovė.

Birželio 10 d. STT pareigūnams atlikus kratą M. Puidoko kabinete, šis ėmė aiškinti, kad jam buvo laužiamos rankos, vykdyti smaugimo veiksmai.

„Jie neleido man išeiti iš kabineto. Aš bandžiau išeiti, jie puolė man rankas laužti, plėšyti švarko skvernus, smaugti tam, kad atimtų mano mobiliuosius telefonus. Advokatas pasakė, kad aš turiu visą teisę juos pasilikti sau kaip savo darbines priemones“, – tuomet aiškino „darbietis“.

Būtent dėl tokių M. Puidoko pareiškimų STT žada kreiptis į Etikos ir procedūrų komisiją.

„Bus kreipiamasi į Etikos ir procedūrų komisiją siekiant įvertinti Seimo nario elgesį, žinant aplinkybes, kad jis teikė tikrovės neatitinkančią informaciją. Seimo narys, teigdamas, kad jis buvo smaugimas, dusinamas, tokia informacija neatitinka tikrovės“, – patikslino R. Keblienė.

ELTA primena, kad gavus Seimo nario Mato Maldeikio pranešimą apie bandymą jį papirkti, pradėtas ikiteisminis tyrimas. Įtariama, kad M. Puidoko padėjėjas M. Maldeikiui siūlė 50 tūkst. eurų kyšį, už kurį, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ir (ar) atidėtas neribotam laikui Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite