Angle down Atgal

STT tikrins įtarimų sukėlusius Neringos savivaldybės žvejybos projektus

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradeda ikiteisminį tyrimą dėl Neringos savivaldybės projektų Nidoje bei Juodkrantėje, statant žvejams skirtas žuvies iškrovimo vietas, pirmadienį skelbia Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), gavusi STT pranešimą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnius dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir sukčiavimo. 

Ministerija gegužės viduryje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Viešųjų pirkimų tarnybą su prašymu ištirti galimai neskaidrius projektus. 

Pasak ŽŪM, šie projektai pateikti dar 2014 m., kai Neringos savivaldybės administracija pateikė paraiškas, siekdama gauti paramą žuvininkystės produktų iškrovimo infrastruktūros plėtrai Nidoje ir Juodkrantėje. Didžiąją dalį investicijų buvo numatyta atlikti atviroje jūroje. Parama savivaldybei pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014-2020 metų veiksmų programos priemonę „Žvejybos uostai, prieplaukos, iškrovimo vietos“ buvo skirta tų pačių metų rugsėjį, tačiau jau po kelių mėnesių savivaldybės administracija paprašė leidimo pakeisti projekto investicijas.

Pagal projektą „Žvejybos iškrovimo vietos įrengimas Baltijos jūroje, Nidoje“ iš viso buvo išmokėta daugiau kaip 1,4 mln. eurų, o projektui „Žvejybos iškrovimo vietos įrengimas Baltijos jūroje, Juodkrantėje“ - kiek mažiau nei 1,4 mln. eurų.    

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite