Angle down Atgal

Strigailiškio kraštiečių šventė „Būkim grįžtančiais paukščiais"

Ne vien gražūs miškai, banguojantys ežerai lemia krašto grožį, o paprasti žmonės - kilniais darbais gražinantys ir garsinantys savo tėviškę, prisimenantys saviškius, norintys susitikti, pasidžiaugti, dainą kartu sudainuoti, pabendrauti. Tokia tradicinė strigailiškiečių šventė „ Būkim grįžtančiais paukščiais" vyko liepos 6-ąją, Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną, labai svarbią kiekvienam lietuviui. Tokios šventės visada būna šiltos ir mielos, nes į jas susirenka gerai vieni kitus pažįstantys žmonės, kuriems yra apie ką pakalbėti.

Šventėje dalyvavo garbingi svečiai: Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas, administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, seniūnas Jonas Polito. Meras sveikino visus susirinkusius su švente, linkėjo vienybės, kad Lietuva nuolat būtų gyva kiekvieno lietuvio širdyje, kad būtume aktyvūs Lietuvos piliečiai, bei savo krašto puoselėtojai.

Su geriausiais linkėjimais mažąjai Mėjai Grušniutei, gimusiai 2018 m., meras įteikė mažojo Ignaliniečio pasiuką. Administracijos direktorė sveikino su švente ir džiaugėsi, kad esanti kraštietė, linkėjo visiems smagios šventės. Seniūnas Jonas Polito sveikino su švente džiaugėsi, kad žmonėms ji reikalinga. Seniūnas pasveikino vyriausią ir jauniausią strigailiškietę, už liaudies tradicijų puoselėjimą ir geranorišką bendradarbiavimą įteikė padėkas Danutei Kuodienei, Rimai Ramelienei, Stasei Rastenienei, Eugenijai Zaveckienei, Onutei Lukijanskienei.

Pasveikinti buvo ir bendruomenės nariai, kurie šiais metais jau atšventė ar dar tik ruošiasi švęsti „apvalius“ jubiliejus, tai yra sulaukę 50, 60, 70 ,80 ar daugiau metų. Šventės dalyvius linksmino Strigailiškio liaudiškos muzikos ansamblis „Eldija“, Gintarė, Salomėja, muzikantai Petras ir Leonas, Visagino muzikantai Gintarė ir Romas. Kartu su viso pasaulio lietuviais 21 val. sugiedota Tautiška giesmė.

Neprailgo vakaras nė vienam atėjusiam, vieni klausėsi dainų, kiti žiūrėjo sesučių Salomėjos ir Livijos piešinių parodėlę, kiti vaišinosi žuvienės meistro Jono Ramelio firmine žuviene, bendravo su kaimynais, draugais, šoko.

Po šventės norisi padėkoti šventės rėmėjams: Ignalinos seniūnijai seniūnui Jonui Polito, UAB „Brivetos tvenkiniai“ direktorei Editai Brukštuvienei, Strigailiškio bendruomenei, Birutei, Rimai, taip pat šventei pasiruošti padėjusiems: Strigailiškio dainininkėms ir muzikantams, Gintarei, Salomėjai, Onutei, Visagino muzikantams Gintarei ir Romui, už žuvienę – Jonui Rameliui, bendruomenės nariams Laimai, Livijai, Kastutei, Valei, Antanui, Albertui, Algiui, seniūnijos darbuotojams ir visiems geros valios žmonėms, kurie prisidėjo prie šios šventės organizavimo.

IKSC Strigailiškio laisvalaikio organizatorė Rima Grušnienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite