Angle down Atgal

Stresas, nerimas ir panika: kaip nepasiduoti baimėms karantino metu?

2020-ieji metai atnešė pokyčių visam pasauliui. Iš pradžių Kinijoje atsirado naujas virusas, dabar jis plečiasi visame pasaulyje. Siūlome išsiaiškinti, kaip nepasiduoti bendrai panikai! Kiekviena diena sukelia vis daugiau panikos ir nerimo priežasčių: miestai ir sienos uždaromi, užsikrėtusių žmonių skaičius auga, žmonės karantine. Susijaudinę dėl viruso, daugelis žmonių pasidavė visuotinei isterijai. Papasakosime kelis paprastus patarimus, kurie padės susirasti palaikymą ir nepasiduoti nerimui, tad ir panika nebus baisi.

Kontroliuokite emocijas

Bet kurias emocijas, nesvarbu, ar tai nerimas, ar baimė, ar panika galima ir reikia kontroliuoti. Mes visi esame skirtingi: kažkam tereikia pamatyti naujienas, kad pradėtų įsivaizduoti baisiausius dalykus. Bet jei nekontroliuosite savęs, galite prarasti sugebėjimą blaiviai mąstyti. Neapkraukite savęs nereikalingu stresu – pabandykite įvertinti baimės lygį ir surasti racionalias jos atsiradimo priežastis. O akimirkomis, kai esate panikoje, pabandykite neigiamas mintis pakeisti teigiamomis.

Sužinokite statistiką

Galite pasiduoti panikai arba pažiūrėti į statistiką. Baimės yra daugialypės ir klastingos, taip pat beveik visada perdėtos. Puikus pavyzdys: 80 proc. užsikrėtusiųjų pasveiksta be komplikacijų. Virologai sako, kad naujas patogenas ateityje sukels tik lengvą negalavimą. Masinę isteriją sukelia tai, kad vakcina nuo jo vis dar kuriama.

Laikykitės atsargumo priemonių

Koronavirusas perduodamas artimu kontaktu. Pagrindinės atsargumo priemonės padės apsisaugoti: dažniau plaukite rankas su muilu, parduotuvėse naudokite dezinfekavimo priemones, susilaikykite nuo artimo kontakto su žmonėmis ir, jei įmanoma, likite namuose. Stiprus imunitetas taip pat apsaugos nuo viruso, todėl miegokite pakankamai, atlikite fizinius pratimus ir į meniu įtraukite daugiau vitaminų turinčių maisto produktų. Tiems, kurie jaučiasi blogai, ekspertams patariama likti namuose ir išsikviesti gydytoją.

Tikrinkite informaciją

Informacijos stoka skleidžia paniką, kaip ir jos perteklius. Internete yra daug dezinformacijos ir netiesos, kuri plinta greičiau nei pandemija. Tai skaitydami jūs tik padidinsite stresą ir nerimą. Jei jums reikia sužinoti naujausias naujienas – tikrinkite tik patikimus šaltinius.

Atsikratykite streso

Norint nepasiduoti baimėms, svarbu įveikti nerimą keliančias mintis ir stresą. Naudokite bet kokias galimas nerimo įveikimo priemones – pavyzdžiui, meditaciją stresui malšinti ar knygų skaitymą. Taip pat panika ir stresas išnyks po šilto dušo, mandalos spalvinimo, arbatos puodelio ar kvėpavimo pratimų. Pasirinkite tai, kas jums tinka, ir atsiribokite nuo negatyvių minčių.

https://zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite