Angle down Atgal

Stotelė „Dalinkimės“ įsivažiuoja Anykščiuose

Utenos regiono atliekų tvarkymo centras 2019 m. spalio mėnesį Anykščiuose atidarė keitimosi daiktais stotelę „Dalinkimės“, kurioje gyventojai turi galimybę senus, nereikalingus, bet dar tinkamus naudoti daiktus prikelti antram gyvenimui.

Tokios stotelės taip pat veikia Utenoje ir Zarasuose. Stotelėje „Dalinkimės“ priimami įvairūs buities daiktai, tekstilės gaminiai (patalynė, užuolaidos ir kt., išskyrus drabužius), elektros prietaisai, baldai ir kt. Gyventojai jau naudojasi galimybe keistis daiktais, taip prikeldami juos antram gyvenimui ir tausodami šeimos biudžetą. Kai kurie į stotelę atvyksta vedami finansinių paskatų, kiti – aplinkosauginių.

Gyventojai veža pačius įvairiausius daiktus

Utenos regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Ramūnas Juodėnas sako, kad kol kas skaičiuoti „išgelbėtas“ sofas ar kitus namų apyvokos daiktus dar anksti, tačiau procesas po truputį įsibėgėja ir tikimasi, kad laikui bėgant mainai suaktyvės. Daugiausiai atvežama buitinės technikos, baldų ir daiktų vaikams, pastarieji yra labai paklausūs. Buitinė technika, lovos išgraibstomos labai greitai. URATC direktorius pabrėžia, kad priimami tik veikiantys, tvarkingi, tinkami toliau eksploatuoti daiktai.

Lentynose jau stūkso televizoriai, indai, tarp kurių galima rasti daug ko: keptuvių, puodukų, dviračių, daiktų vaikams, baldų, treniruoklių ir kt. Pirmasis stotelėje „apsistojęs“ daiktas – pianinas, kuris vis dar laukia savo naujų, muzikalių šeimininkų.

Siekia taikyti žiedinės ekonomikos principus

Mūsų prioritetas, kad sąvartynas būtų paskutinis taškas atliekų tvarkymo grandinėje. Stengiamės šiomis stotelėmis sudominti žmones, sukurti sistemą, kad jau naudoti, bet dar geri daiktai, netaptų atliekomis. Tikimės, kad jau šių metų pavasarį sulauksime pažangos. „Kurdami daiktų keitimosi stotelę siekiame prisidėti prie žiedinės ekonomikos principų įgyvendinimo, norime paskatinti gyventojus tausoti aplinką, mažinti atliekų kiekį ir dalintis daiktais“, – teigė URATC direktorius Ramūnas Juodėnas.

Daiktų dalinimosi stotelė adresu – Vairuotojų g. 18, Anykščiai

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite