Angle down Atgal

Stirniukų naujagimiai vos nesusmulkinti šienapjove: išgelbėjo ūkininko pastabumas (VIDEO)

Birželio pradžioje stirnos atsivestus jauniklius slepia nuo plėšrūnų aukštoje pamiškės žolėje. Deja, kartais jie ten nukenčia nuo žmonių, kai šie juos imasi gelbėti kaip pamestinukus. Laimei, kiti išties išgelbsti naujagimius. Tik pastabaus ūkininko dėka du mažyliai išvengė mirties nuo šienpjovio dalgių.    

Du laimingieji išgelbėti nuo dalgių

Ūkininkas  šienavo žolę, kai laimingo atsitiktinumo dėka pastebėjo tankioje žalumoje du stirnos naujagimius. Mažyliai tuo metu buvo vieni, mamos aplink neisimatė. Panašu, kad ką tik gimę stirniukai nemokėjo dar nė stovėti. Tai nė nebandė bėgti. Neturi jie ir gyvenimiškos patirties, kad reikia bėgti nuo žmogaus ir burzgiančių mašinų. 

Tad šie mažyliai išgyveno tik Lazdijų rajone pievą šienavusio ūkininko Manto Jančiuko pastabumo dėka. Jie sveiki sulauks grįžtančios mamos, jei žmogus toliau nesiims jų "gelbėti". 

Kitiems taip nepasiseka. Tad šiomis savaitėms šienpjoviai raginami būti atidūs. Stirnos būtinai ateis pas savo vaikus, o kai jaunikliai sustiprės, išsives juos į saugią tankmę. 

Dar vienas naujagimis "išgelbėtas" nuo mamos

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą, kad Biržų rajono gyventojas savavališkai paėmė miške rastą stirnos jauniklį. Pranešimas pasitvirtino ir asmeniui už tokį elgesį gresia administracinė atsakomybė.

Aplinkosauginiai skubiai nuvyko į asmens, paėmusio stirniuką, namus. Kadangi nebuvo praėję daug laiko nuo jauniklio paėmimo iš jo natūralios buveinės, inspektoriai nusprendė kuo skubiau stirniuką grąžinti į tą pačią vietą, iš kur jis buvo paimtas.

Pasak stirniuką paėmusio asmens, jam pagailo miške sausumos salelėje palikto verkiančio jauniklio. Tačiau asmuo nesidomėjo, ar gyvūnui tikrai reikalinga pagalba ir ar jis tikrai likęs vienišas.

„Labai gaila, kad žmonės vis dar nesupranta, jog paimdami gyvūnus iš aplinkos, tai yra iš jų namų, padaro daug žalos. Stirnų uoslė labai stipri ir, užuodusios žmogaus kvapą, jos gali nebepriimti savo jauniklių. Tikimės, kad žmogaus „prisilietimas“ šiuo atveju nebus pakenkęs stirniukui ir motina juo pasirūpins“, – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Nuvykę į vietą, kurioje gyventojas rado jauniklį, tiek pareigūnai, tiek pažeidėjas įsitikino, kad stirniukas tikrai nebuvo vienišas, nes miške jo ieškojo mama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite