Angle down Atgal

Stipriausi šalies ugniagesiai gelbėtojai išvyko į tarptautinį čempionatą

Vakar penki stipriausi šalies ugniagesiai gelbėtojai, pasiryžę įveikti ne tik konkurentus, bet ir save, išvyko į Mozelyje, Vokietijos Federacinėje Respublikoje, liepos 5-7 d. rengiamą Tarptautinį stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionatą. Jame dalyvaus apie 300 ugniagesių gelbėtojų iš 11 šalių – Čekijos, Didžiosios Britanijos, Gibraltaro, Kuveito, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Slovakijos, Slovėnijos, Šveicarijos ir Vokietijos.

„Šįkart mūsų komanda – labai stipri, visi jos nariai vienodo lygio, – sakė komandos narys Andrius Ašmontas. – Ugniagesiai daug laiko ir jėgų skyrė pasirengimui. Jie visus metus teniravosi sporto salėje, čempionato rungtis kiekvienas tobulino savo tarnybose, rengėme ir bendras treniruotes“.

Pasak stipriausių ugniagesių gelbėtojų, rengiantis tokioms varžyboms, svarbiausia yra ištobulinti rungčių atlikimo techniką. „O kuo daugiau varžybų – tuo geresni rezultatai. Varžybose daug ką lemia ir psichologinis pasirengimas, nusiteikimas laimėti,“ – teigė komandos narys Mindaugas Valaitis. O kad azarto stipriausiems šalies ugniagesiams netrūksta, rodo ir puikūs tarptautinių varžybų rezultatai. Praėjusį rudenį Sakramente, Jungtinėse Amerikos Valstijose, vykusiame Pasaulio stipriausiojo ugniagesio gelbėtojo čempionate Lietuvos rinktinė komandinės estafetės rungtyje užėmė trečiąją vietą.

Lietuvos garbę čempionate Vokietijoje gins Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos skyrininkas Jurgis Rumiancevas, Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos skyrininkas Mindaugas Valaitis, Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Pajėgų valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Andrius Ašmontas, šios valdybos Akmenės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesys gelbėtojas Gintautas Samauskis, ir Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesys gelbėtojas Karolis Gražinis. Jie pasiekė geriausių rezultatų Lietuvos stipriausiojo ugniagesio varžybose, kurios šių metų birželį vyko Šiauliuose, o varžybų nugalėtoju tapo J. Rumiancevas. Beje, J. Rumiancevas praėjusį savaitgalį parą laiką gesino Traksėdžių durpyno gaisrą. „Net nežinau, kur sunkiau, ar parą laiko gesinti gaisrą, ar tos dvi minutės varžybose...“, – svarstė jis.

Kartu su rinktine išmėginti savo jėgų tarptautiniame čempionate į Vokietiją taip pat vyksta ir Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai Romualdas Vilimas ir Marius Gasparėnas.

Čempionate ugniagesiai gelbėtojai atliks lipimo į bokštą, svorio stūmimo kūju, slalomo ir vandens tiekimo bei nukentėjusiojo pernešimo rungtis. Jie varžysis individualiose, tandemų (dvejetų) ir komandinės estafetės rungtyse. Užduotis jie atliks vilkėdami apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, užsidėję suslėgtojo oro aparatus ir kaukes. Visos rungtys yra pritaikytos toms užduotims, kurias ugniagesiai atlieka gesindami gaisrus, jų metu gelbėdami žmones ar vykdydami kitus gelbėjimo darbus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite