Stipriausi šalies biatlonininkai dėl čempionų titulų varžėsi Ignalinoje

Pirmadienį sprinto varžybomis Ignalinoje prasidėjo Lietuvos vasaros biatlono čempionatas, o antradienį sportininkai susirungė persekiojimo lenktynėse. Gausiai susirinkę dalyviai kartu su visa pagrindine rinktine, kuri ruošiasi 2018 metų žiemos olimpinėms žaidynėms, vasaros sezoną rungėsi riedslidėmis, tačiau vis dar senojoje šaudykloje, kur sąlygos yra gana prastos, o naujoji šaudykla taip ir lieka kol kas netinkama varžyboms.

Dar prieš prasidedant naujosios Ignalinos šaudyklos statyboms, biatlonininkai turėjo iliuzijų, kad bus galima dalį pasiruošimo 2014 metų olimpinėms žaidynėms vykdyti Ignalinos naujame sporto centre, tačiau jau ne už kalnų 2018 metų žaidynės, o sąlygos liko beveik tokios pačios kaip ir prieš dešimt metų. Nors šiemet ir pavyko iškovoti rekordinį kiekį kelialapių (keturis) į žiemos olimpines žaidynes, tačiau esama biatlono infrastruktūra Lietuvoje apsunkina sporto šakos plėtrą, meistriškumo kėlimą, varžybų pravedimo galimybes, ypač tarptautinių.

Pirma varžybų diena. Vyrų 10 km sprinte triumfavo Karolis Dombrovskis iš Nemenčinės (Vilniaus raj.). Jis nuotolį įveikė per 26 min. 31 sek. bei šaudykloje suklydo du kartus. Antras liko ignalinietis Tomas Kaukėnas, nugalėtojui pralaimėjęs 5 sek. (2 baudos ratai). Trečias buvo anykštėnas Vytautas Strolia (+47 sek.; 4 baudos ratai.

Jaunimo vaikinų grupėje triumfavo visaginietis Deividas Demkovas, o jaunių grupėje nepralenkiamas buvo Linas Banys iš Anykščių.

Moterų 7,5 km sprinto varžybose triumfavo Natalija Paulauskaitė, distanciją įveikusi per 26 min. 37 sek. bei šaudykloje suklydusi tris kartus. Antra liko ketverių olimpinių žaidynių dalyvė ignalinietė Diana Rasimovičiūtė (+34 sek.; 4 baudos ratai), trečiąją vietą užėmė visaginietė Natalija Kočergina (6 baudos ratai).

Jaunių merginų grupėje greičiausia buvo Ana Jesipionok iš Visagino.

Jaunesnių grupių nugalėtojais sprinto rungtyje tapo Gytis Mikoliūnas, Lukas Žukauskas (abu iš Anykščių), Viktorija Romanova, Kamilė Jakubauskaitė (abi iš Vilniaus raj.).

Antradienį biatlonininkai vėl stojo prie starto linijos. Jų laukė persekiojimo lenktynės, kuriose buvo startuojama pagal sprinto varžybų rezultatus.

Vyrų 12,5 km lenktynėse vėl greičiausias buvo Karolis Dombrovskis (2 baudos ratai), jaunimo vaikinų grupėje nugalėjo Nikita Romanovas (Vilniaus raj.), o jaunių grupėje - L. Banys.

Moterų 10 km persekiojimo lenktynes laimėjo N. Kočergina (8 baudos ratai). Jaunių merginų tarpe pergalę iškovojo Vitalija Kutkauskaitė iš Ignalinos.

Jaunesnių grupių nugalėtojais persekiojimo rungtyje tapo Gytis Mikoliūnas (Anykščiai), Marekas Griniukas, Viktorija Romanova, Kamilė Jakubauskaitė (visi iš Vilniaus raj.).

Po šių varžybų pagrindinės komandos toliau kibs į olimpinio sezono pasiruošimo darbus, o keturių sportininkų grupė jau išvyko startuoti pasaulio vasaros biatlono čempionate, kuris vyks rugpjūčio 24-28 dienomis Rusijoje.