Angle down Atgal

Stichiniai snygio rodikliai pasiekti nebuvo – meteorologė

Lietuvoje pastarąją parą vyravęs stiprus snygis nepasiekė nei stichinių, nei katastrofinių rodiklių, sako Hidrometeorologijos tarnybos specialistai.

„Nei stichinio, nei katastrofinio meteorologinio reiškinio rodikliai nebuvo pasiekti“, – BNS trečiadienį sakė tarnybos Meteorologinių stebėjimų skyriaus vyresnioji specialistė Marilė Kosaitė.

Pasak jos, didžiausi sniego dangos kiekiai buvo fiksuoti vidurnaktį ar kelios valandos po jo, šiuo metu dėl teigiamos temperatūros jie palaipsniui mažėja.

„Storiausia sniego danga šiuo metu yra pietryčių ir vidurio Lietuvoje. Pažymėtinas Širvintų rajonas, ten šiandien 8 valandą fiksuoti net 38 centimetrai. Taip pat sniego dangos storis viršija 30 centimetrų Anykščių, Utenos, Vilniaus rajonuose“, – sakė M. Kosaitė.

Didžiausias sniego prieaugis pastarąją valandą buvo užfiksuotas Radviliškio rajone esančioje Šeduvos meteorologijos stotyje.

Pasak jos, šis stiprus snygis gali atrodyti neįprastas, nes tiek daug sniego pastaraisiais metais neiškrisdavo, tačiau tikrai nėra didžiausias per 15 metų, kaip kartais teigiama: panašus snygis fiksuotas 2016 metais. Tuomet Telšiuose per parą prisnigti 32 centimetrai.

„Kadangi nebuvo pasiekti stichinio meteorologinio reiškinio rodikliai, tai tiesiog įprasta žiema. Tiesiog galbūt keista palyginus su keliais pastaraisiais metais“, – sakė Hidrometeorologijos tarnybos specialistė.

Pasak jos, artimiausių dienų prognozės leidžia manyti, kad šie rodikliai jau ir nebebus pasiekti, nes snygis rims, o sniegas nebebus toks šlapias.

Trečiadienio naktį ugniagesiai daugiau kaip 300 kartų vyko šalinti nuo sniego nulūžusių medžių, pranešta apie neišvažiuojamus kelius, elektros neturėjo per 50 tūkst. namų.

Stogus valančios namų priežiūros bendrovės dėl snygio dirba sustiprintu režimu

Lietuvoje tęsiantis gausiam snygiui, pastatų stogus prižiūrinčios bendrovės dirba sustiprintu režimu, siekiant užkirsti kelią nelaimėms dėl susikaupusio drėgno ir sunkaus sniego.

Apie 3 tūkst. daugiabučių Vilniuje prižiūrinti bendrovė „Mano būstas“ teigia jau gavusi dešimtis pranešimų apie sniego sankaupas, sniegas pašalintas nuo kelių šimtų namų stogų.

„Iki šiol esame gavę 23 gyventojų pranešimus apie ant stogų susikaupusias sniego sankaupas. Patys iki šios dienos jau pašalinome perteklinį sniegą nuo 248 namų stogų“, – BNS sakė „Mano būstą“ kontroliuojančios bendrovės „City service“ atstovas Paulius Ugianskis.

Jo teigimu, bendrovės specialistai prevenciškai tikrina namų stogus, juos valo, tveria pastatus įspėjamaisiais ženklais, o gyventojai raginami pamačius, kad ant namo stogo susikaupė labai daug sniego nedelsiant apie tai pranešti bendrovei. 

Nekilnojamo turto valdymu ir priežiūra užsiimanti bendrovė „Civinity“ teigia, kad užklausų šiuo metu sulaukia beveik dukart daugiau nei anksčiau.

„Bendras užklausų skaičius šią savaitę buvo 927, padidėjimas 40 proc., lyginant su gruodžio paskutine savaite ir 20 proc. – su praėjusia“, – BNS sakė „Civinity“ Klientų aptarnavimo departamento vadovė Živilė Krauzienė.

Jos teigimu, vien Vilniuje tik su stogų priežiūra, valymu ir prevencija šiuo metu dirba daugiau kaip 50 bendrovės specialistų.

„Kur negalime to padaryti – užtveriame stop juostomis, kad užtikrintume praeivių saugumą. Žinome, kurie namai yra problematiški, turi didelius nuolydžius, neturi sniego gaudyklių, jiems šiomis dienomis skiriamas papildomas dėmesys ir kontrolė. Jų nėra daug, pavyzdžiui, Vilniuje – 16 tokių namų. Valydami dirbame ne tik rankomis, bet ir technika, esame išsinuomoję papildomą techniką, turime mobilias brigadas“, - sakė Ž. Krauzienė.

Bendrovė sostinėje prižiūri 582 namus, kurių plotas beveik 608 tūkst. kv. m.

Sniego trečiadienio naktį neatlaikė Vilniaus Pilaitės gimnazijos stadiono kupolas.

Draudikai skelbia, kad snygis žmonėms per parą jau atnešė šimtatūkstantinius nuostolius.

Draudimo bendrovės ERGO Turto žalų administravimo skyriaus vadovo Mindaugo Ratkevičiaus teigimu, pastarąją savaitę dėl anksčiau iškritusio ir laiku nenuvalyto drėgno ir sunkaus sniego į draudikus kreipėsi dėl jo nukentėję gyvenamųjų namų savininkai.

„Ant pastatų stogų susikaupęs didelis svoris lėmė nemenkus nuostolius. Šalyje praėjusią savaitę užfiksavome  įvykių, kuomet sniego sluoksnis pažeidė namų stogus ar šiltnamius. Vidutiniškai toks, iš pažiūros nepavojingas kritulių sluoksnis gyventojui atneša iki 2 tūkstančių eurų nuostolių. O dabartinėmis dienomis, kai snygis šalyje itin stiprus, jo padariniai gali būti gerokai didesni“, – pranešime spaudai teigė M. Ratkevičius.

Pasak draudiko atstovo, praėjusią savaitę fiksuoti ir gyventojams dėl šalčio trūkę langų stiklo paketai.

Draudimo bendrovė „Gjensidige“ paskelbė, kad iki trečiadienio vidurdienio jau rezervavo virš 100 tūkst. eurų automobilių, žmonių bei įmonių turto nuostoliams atlyginti. Didžiąją dalį nelaimių sukėlė slidi kelio danga bei sunkus sniego apkloto svoris.

Sinoptikų duomenimis, storiausia sniego danga šiuo metu yra pietryčių ir vidurio Lietuvoje. Širvintų rajone trečiadienio rytą fiksuoti 38 centimetrai sniego dangos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite