Angle down Atgal

Stebuklingi akiniai gimsta bibliotekoje

Siaučiant pandemijai gimsta vis daugiau gražių iniciatyvų. Vieni aukoja pinigus, kiti siuva kaukes. Kaišiadorių viešoji biblioteka uždaryta visam karantino laikotarpiui, bet rado būdą kaip būti naudingiems - kartu su daugiau kaip 50 šalies bibliotekų neseniai pradėjo gaminti akinių rėmelius su skydeliais.

Apsauginių skydų dizainą sukūrė „Robotikos mokykla“, su kuria bendradarbiauja bibliotekos. Pirmuoju etapu numatoma atspausdinti 1500 skydelių, kurie padeda apsisaugoti nuo lašeliniu būdu plintančio koronaviruso. Skydelis dengia veidą, tad mažina galimybę užsikrėsti virusu.

Kaip pasakoja Kaišiadorių viešosios bibliotekos direktorė Aldona Naudžiūnaitė, „Robotikos mokyklos“ darbuotojų iniciatyva pirmiausiai buvo sukurti akinių rėmeliai, kuriuos galima atsispausdinti 3D spausdintuvu.

Prie tų akinių montuojasi apsauginis skydelis – patikima veido apsauga. Šiuo metu Kaišiadorių viešoji biblioteka uždaryta, kaip ir kitos šalies bibliotekos. Bet joje tyliai naudingą darbą dirba du jauni žmonės – Evaldas Parauka, bibliotekos procesų automatizavimo inžinierius, ir Evelina Senkevičiūtė, edukacinių projektų vadovė. Kaip sakė E. Parauka, jie spausdintuvu spausdina rėmelius. Tai ilgalaikis procesas, spausdintuvas per 5 valandas atspausdina vos du rėmelius. Akinių rėmeliams biblioteka turi ritinį plastiko, kuris likęs dar nuo Skaitmeninimo projekto įgyvendinimo.

Prie šių rėmelių bibliotekos darbuotojai pritvirtina skaidraus plastiko apsauginius skydelius. Skaidrų plastiką kaišiadoriečiai taip pat gauna iš nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos. Tada paruošti gaminiai pakuojami ir iškeliauja pagal paskirtį – medikams. Kaip sakė E. Parauka, jie nesamdo kurjerių ir patys išvežioja apsaugas. Pirmuosius dešimt jų pagamintų apsaugos priemonių jau gavo Kaišiadorių ligoninė, dabar eilė – Šeimos medicinos centrui.

„Žinome poreikį, stengsimės jį patenkinti. Gaila, kad turime tik vieną spausdintuvą, pagamintume daugiau“, - sakė E. Parauka. Šaunuoliai, iniciatoriai bei iniciatyvos vykdytojai. Geri darbai nelieka nepastebėti.

Kaišiadorių viešosios bibliotekos nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite