REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Koronavirusas2021 m. Rugsėjo 9 d. 18:43

Stebimas naujas koronaviruso atvejų šuolis, pildosi lovos ligoninėse

Vilnius

S. Žiūros nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


187491

Lietuvoje nuo praėjusios savaitės vidurio stebimas naujų atvejų šuolis –jų skaičius auga daugumoje Lietuvos savivaldybių. Tarp naujų atvejų toliau daugėja vyresnio amžiaus asmenų, ir tai lemia spartų ligoninių užimtumo augimą – tiek stacionaro, tiek reanimacijos lovų apkrova artėja prie ribos, nuo kurios bus atsisakoma dalies planinių sveikatos priežiūros paslaugų teikimo, sakoma Vyriausybės pranešime.

Sparčiausiai hospitalizacijų daugėja Klaipėdos ir Šiaulių COVID-19 klasteriuose.

Didžiausios hospitalizacijos ir mirties nuo COVID-19 rizikos grupėse imunitetą nuo skiepo ar persirgimo turi apie 80 proc. žmonių. Tačiau daugumą pandemijos mirčių ir hospitalizacijų nuo COVID-19 sukėlė užsikrėtę apie 10 proc. rizikos grupės žmonių, tad, infekcijai plintant nevaldomai, nuo didelio mirčių skaičiaus ir sveikatos sistemos perkrovos šis skiepijimosi lygmuo, tikėtina, neapsaugos.

1. Naujų atvejų skaičius Lietuvoje artėja prie 1000 atvejų per dieną, kurį, tikėtina, pasieksime labai greitai. Toliau didėja vyresnio amžiaus žmonių dalis tarp naujų atvejų.

2. Pandemijos pagreitis, indikuojantis naujų atvejų ir teigiamų tyrimų dalies augimą, toliau didėja visoje Lietuvoje, ir augimas stebimas daugumoje savivaldybių. Devyniose savivaldybėse pagreitis viršijo 100 proc., t. y. naujai nustatomų atvejų ar teigiamų tyrimų dalis išaugo bent dvigubai. Šios tendencijos indikuoja, kad greitu laiku pandemijos augimo stabilizacija yra labai mažai tikėtina.

3. Ligoninėse gydomų COVID-19 pacientų toliau daugėja – šiuo metu turime užimtas 739 lovas (78 iš jų – reanimacijos). Šiuo metu COVID-19 skirtos 146 reanimacijos lovos, ir tai yra ta riba, nuo kurios toliau augantis reanimacijos lovų poreikis lems planinių sveikatos priežiūros paslaugų ribojimus ligoninėse. Intensyviausiai ligoninių užimtumas šiuo metu auga Klaipėdos ir Šiaulių klasteriuose.

4. Imunizacijos lygis didžiausios rizikos pagal amžių grupėse siekia apie 80 proc., tačiau visas ligšiolines pandemijos mirtis nuo COVID-19 ir hospitalizacijas sukėlė tik apie 10 proc. persirgusių šių amžiaus grupių asmenų. Todėl sparčiai plintant itin užkrečiamai delta atmainai ir sergant neimunizuotiems rizikos grupių asmenims, labai tikėtina, kad esamas imunizacijos lygis neapsaugos nuo didelio skaičiaus mirčių ir sveikatos sistemos perkrovos šį rudenį.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA