STEAM veikla ir karjeros ugdymas

Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazija išbandė naują veiklos kryptį. Kartu su Šiaulių miesto lopšelio darželio „Gintarėlis“ Ežiukų grupe surengė STEAM veiklą „Fotografija: nuo senovės iki dabar“. Veiklą įgyvendino gimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui Malik Agamalijev, fotografijos būrelio vadovas Gediminas Beržinis, būrelio mokinės abiturientė Gustė bei III gimnazijos klasės mokinė Deimantė. Gimnazistėms tai buvo ir karjeros ugdymo veikla, nes sudominti penkerių metų vaikus ir išlaikyti jų dėmesį reikia pastangų.

STEAM veikla susidėjo iš kelių dalių: pirmiausia gimnazistės pristatė skaidres apie fotografijos idėją, kodėl net ir pirmykščiams žmonėms buvo svarbu pavaizduoti savo kasdienybę. Mokiniai susipažino su pirmaisiais fotoaparatais ir iškart sekė linksma veikla – nespalvotos fotografijos su senoviniu fotoaparatu. Mokiniai gavo po nespalvotą paveikslėlį, kurį pažadėjo vėliau nuspalvinti.

Toliau sekė pažintis su šiuolaikiniais fotoaparatais, iš pradžių kelios skaidrės ir galimybė pačiupinėti, paspaudinėti fotoaparatą ir netgi padaryti savo draugo nuotrauką. Smagu tik paspaudus mygtuką pamatyti atvaizdą fotoaparato ekranėlyje.

Trečioje dalyje mokiniai susipažino su fotografija kaip meno šaka. Kokios būna fotografijos rūšys ir žanrai. O po kelių minučių mažųjų laukė tikras išbandymas, teoriją panaudoti praktikoje. Vaikai gavo po nuotrauką ir turėjo atsistoti į reikiamą vietą, pagal fotografijos rūšį. Jie puikiai susidorojo su šia veikla. Kokios pažintys be dovanėlių? Tam, kad ši STEAM veikla išliktų mažųjų atmintyje, mes padarėme gražių šventinių momentinių nuotraukų su kiekvienu jaunuoju STEAM dalyviu. Kokia nuostaba laukė dalyvių, kai po kelių minučių jų rankose ėmė ryškėti jų atvaizdai. Su šia gražia emocija po valandos veiklų mes priėjome prie išvados, kad fotografija tai netik tėvelių išmanusis telefonas, bet tikrai daug įdomesnis ir sudėtingesnis technikos ir kūrybiškumo susijungimas.

Gustė ir Deimantė po veiklos prisipažino, kad dirbti su tokio amžiaus vaikais labai įdomu, nes jie smalsūs ir judrūs, bet tuo pačiu ir labai sunku, nes reikia valdyti jų dėmesį ir nenukrypti nuo parengto plano.

Kartu su mažųjų auklėtoja Regina Kavaliauskiene buvo sutarta, kad tariame „iki“, nes mūsų bendros veiklos tik prasideda.