Angle down Atgal

Statyti automobilius šalia „Baltik vairo“ parduotuvės – nesaugu?

Šiauliečiai ne pirmus metus kreipiasi į naujienų mainų platformą Etaplius.lt, piktindamiesi eismo saugumu Pramonės gatvėje. Pasak jų, vasaros sezono metu veikiant „Baltik vairo“ dviračių parduotuvei, visuomet kyla sunkumų, ieškant, kur pastatyti automobilį. Vairuotojai mašinas palieka tiesiog gatvėje, taip rizikuodami sukelti avarines situacijas.

Gyventojai nuogąstauja dėl avarijų, o pareigūnai ramina

Besikreipusiųjų teigimu, parduotuvės klientai savo automobilius yra priversti palikti pačioje gatvėje, o tai esą iš tiesų pavojinga. „Ne kartą esu pastebėjusi, kaip prie Pramonės gatvėje įsikūrusios sezoninės dviračių parduotuvės stoviniuoja mašinos. Ši vieta labai pavojinga – šiltuoju metų sezonu juk medžių daug, matomumas prastas, mašinų eilės, o gatvė nėra visiškai tiesi. Manau, kad tik laiko klausimas, kada įvyks nelaimė“, – rašo šiaulietė Gabija.

Pastebėjimų dėl galimų avarijų grėsmės yra išsakę ir daugiau žmonių, tvirtinančių, kad mašinų eilės judrioje gatvėje – ypač piko metu – išties baugina. Vis dėlto, remiantis statistika, ši gatvės atkarpa prie parduotuvės nėra avaringa.

„Mūsų skyrius registruotų eismo įvykių šioje vietoje nėra užfiksavęs. Apie techninius įvykius, kur policija nekviečiama, informacijos negauname, tačiau įskaitinių įvykių nesame turėję jau seniai. Neatsimenu, kad toje vietoje būtų įvykusi avarija“, – teigia Šiaulių AVPK Kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo įvykių tyrimo skyriaus viršininkas Lorenas Dainauskas.

Policijos atstovo teigimu, kol kas grėsmių šioje vietoje neįžvelgiama, o vertinti, ar stovėjimo aikštelės nebuvimas lemia didesnę avarijų riziką, sunku.

„Reikia analizuoti situaciją, kiek mašinų stoja, koks yra eismas ir pan. Kol kas mums jokių įvykių neteko registruoti ir grėsmių mes neįžvelgiame“, – sako L. Dainauskas.

Stovėjimo aikštelė šalia parduotuvės turėjo atsirasti

Pasirodo, šios problemos galėjo išvis nebūti. Dviračių gamyklos generalinis direktorius Žilvinas Dubosas sako apie automobilių stovėjimo aikštelę ėmęs galvoti, jau planuojant sezoninės parduotuvės atidarymą. Tačiau gauti leidimo iš Saugaus eismo komisijos nepavyko.

„Įmonė planavo ir prašė leidimo iš Savivaldybės, bet jo negavo. Prašėme ir toje pusėje, kur yra parduotuvė, ir kitoje, bet atsimušėme į sieną“, – tikina Ž. Dubosas.

Pasak generalinio direktoriaus, apie aikštelę imta galvoti prieš pusantrų metų, vis dėlto leidimas negautas dėl tam tikrų techninių kliūčių.

Gamyklos vadovas pripažįsta, kad stovėjimo aikštelė tikrai reikalinga, tačiau vietų automobiliams pastatyti yra ir aplink: „Yra aikštelė prie „Baltik vairo“ apsaugos posto, atsiras greitai ir „Lidl“ aikštelė. O mes neturime priemonių kažką pakeisti.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite