Angle down Atgal

Statybininkų kortelės kol kas nebus

Statybininko ID kortelė visiems samdomiems ir savarankiškai dirbantiems statybų sektoriaus darbuotojams turėjo būti įrankis kovoti su šešėliu statybų sektoriuje – iš pradžių savo kortelę siūlė statytojus vienijanti asociacija, bet tuomet ją ėmėsi kurti Vyriausybė, o galiausiai nuspręsta projektą nutraukti, rašo delfi.lt.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija paaiškina, kad statybininko kortelę bei jos informacinę sistemą ketinta numatyti įstatymuose, tačiau jie iki šiol nebaigti svarstyti Seimo komitetuose.  

„Įstatymų projektai buvo pateikti Seimui 2019 metų spalio 16-ąją. Apsvarstyti Aplinkos apsaugos bei Socialinių reikalų ir darbo komitetuose, neapsvarstyti – Biudžeto ir finansų bei Teisės ir teisėtvarkos komitetuose. Kadangi projektai nėra iki galo apsvarstyti komitetuose, nėra tiksliai aišku, kada teisės aktai galėtų būti priimti plenarinėje sesijoje, o kai teisės aktai nepriimti, neįmanoma planuoti projekto tąsos 2021 metams“, – teigia ministro Lino Kukuraičio patarėja Eglė Samoškaitė.

Lietuvos statybininkų asociacijos prezidento Daliaus Gedvilo teigimu, statybininko kortelės įvedimui pritrūko politinės valios. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite