Angle down Atgal

Stasio Šalkauskio gimnazijoje mokiniai laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą

Kaip ir kasmet, šį pavasarį Stasio Šalkauskio gimnazijoje mokiniai laikė tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą ( Das deutsche Sprachdiplom). Šį egzaminą sudaro 4 dalys: skaitymo, klausymo, rašymo bei kalbėjimo

Dieną prieš karantino dėl koronaviruso paskelbimą, gimnazijoje vyko šio egzamino rašto dalis. Kalbėjimo dalies egzaminą laikyti tapo įmanoma tik birželio mėnesį, kai vyresniųjų klasių mokiniams buvo leista grįžti į ugdymo įstaigas.

Nors egzamino kandidatai ir komisijos nariai egzamino metu buvo su apsauginėmis kaukėmis, jos netrukdė mokiniams sklandžiai kalbėti vokiškai, o komisijos nariams juos egzaminuoti. Kalbėjimo dalyje mokiniai sėkmingai pristatė savo ruoštas pateiktis pasirinkta tema, o po to turėjo galimybę pabendrauti su egzamino kalbėjimo dalies komisijos vadovu, Vokietijos Centrinės užsienio švietimo sistemos valdybos (ZfA) vokiečių kalbos koordinatoriumi Lietuvoje Alexander Schleich. Svečias džiaugėsi moksleivių kalbiniais gebėjimais ir vokiečių kalbos puoselėjimu Stasio Šalkauskio gimnazijoje.

Sėkmingai abi egzamino dalis išlaikiusiems mokiniams rudenį bus įteikti DSD I egzamino diplomai. „Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz“ yra oficialus vokiečių kalbos pažymėjimas, patvirtintas vokiečių švietimo institucijų ir Užsienio reikalų ministerijos, parodantis vokiečių kalbos žinių lygį.

Stasio Šalkauskio gimnazijos mokiniai turi puikią galimybę įgyti tarptautinį vokiečių kalbos diplomą, nes gimnazija yra šio diplomo rengimo centras Šiauliuose. O viskas prasidėjo nuo to, kad 2008 m. Vokietijos užsienio reikalų ministerija pradėjo iniciatyvą „Mokyklos – ateities partneriai“ (PASCH), kurią iki šiol koordinuoja Vokietijos užsienio reikalų ministerija, o įgyvendina vokiškų mokyklų užsienyje koordinavimo centras (ZfA), Goethe’s institutas, Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) bei Kultūros ir švietimo ministrų konferencijos įsteigta Pedagoginių mainų tarnyba (PAD).

2009 m. balandžio 28 d. Stasio Šalkauskio gimnazija buvo pripažinta Vokietijos partnere, mokant(-is) vokiečių kalbos. Šį įvykį liudija prie mokyklos atidengta lenta ,,Schulen: Partner der Zukunft“. Tokių DSD mokyklų Lietuvoje yra tik 14.

Kiekvienais metais vokiečių kalbos besimokantys mokiniai sėkmingai išlaiko egzaminus. Kai kurie iš jų vėliau studijuoja Vokietijoje, Austrijoje bei Šveicarijoje. Kalbos diplomas DSD2 (B2 ir C1 lygis) suteikia galimybę be papildomų kalbos gebėjimo testų stoti į universitetus ir aukštąsias mokyklas. Nuo 2012-2013 m. m. Stasio Šalkauskio gimnazijoje galima laikyti ir tarptautinį vokiečių kalbos egzaminą DSD1 (B1 lygis), kuris suteikia galimybę stoti į kolegijas bei profesines mokyklas, vykti į kalbines stovyklas Vokietijoje. Abu egzaminai yra įskaitomi kaip valstybinis vokiečių kalbos egzaminas Lietuvoje.

Nors šiuo metu mūsų švietimo sistema nėra labai palanki daugiakalbystės diegimui (6-10 klasėse skiriamos tik 2 savaitinės pamokos antrajai užsienio kalbai, o nuo 11-os klasės mokiniai nebeprivalo mokytis kelių užsienio kalbų), džiaugiamės, kad kasmet atsiranda mokinių, kurie mokosi vokiečių kalbos, o besimokydami patiria bendravimo, kultūros pažinimo džiaugsmą, tampa konkurencingesni, siekiant profesinės karjeros.

Didžiuojamės, kad S.Šalkauskio gimnazijos mokiniai turi puikias sąlygas tapti daugiakalbiais piliečiais.

Lina Šidlauskienė, vokiečių kalbos mokytoja

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite