Angle down Atgal

Startuolio „Getfix“ bendraautorius E. Markulis: „Verslo sėkmė priklauso ir nuo idėjos, ir nuo įdėto darbo“

Siūlome interviu su Šiaulių universiteto absolventu, UAB „Bitė“ telemarkeltingo vadovu ir vienu iš internetinės platformos „Getfix“ įkūrėjų Emiliu Markuliu. Šiaulių universiteto absolventas, baigęs ekonomikos studijas, nebijo imtis įgyvendinti savo verslo idėjų, atkakliai siekia jas įgyvendinti. Pastarasis „Getfix“ projektas nėra pirmas jo startuolis. Emilis ragina nebijoti įgyvendinti kilusių idėjų, tačiau primena, kad sėkmė – ilgas ir nuoseklus darbas.

„Studijų dalykų, kurie studijuojant universitete įstrigo ilgam, yra gana nemažai. Giliausią įspaudą paliko studijų modulis „Investicijos į ekonomiką“. Jos padėjo suprasti, kaip planuoti investicijas, kaip jos skaičiuotis Excel‘io pagalba, kaip dėliotis verslo planą. Labai gerus prisiminimus paliko mikroekonomikos ir makroekonomikos studijos. Žinoma, labai naudingos buvo ir buhalterinės apskaitos studijos, kurios įgalino suprasti, kaip skaičiuojamas įmonės finansinis balansas“, – sako Emilis.

Internetinė plaforma „Gefix“ nėra pirmasis jo startuolis. Emilis sako, jog viena pirmųjų startuoliškų idėjų buvo elektroninėje erdvėje pradėti prekiauti ūkininkų produkcija, tačiau šis sumanymas nelabai pasiteisino. Sumanymas įkurti internetinę platformą „Getfix“ Emiliui, atrodo, pasisekė labiau. E. Markulis: „Getfix“ idėja – apjungti laisvai samdomus meistrus, galinčius žmonėms atlikti įvairius santechnikos, elektros instaliacijos ir kitus darbus. Žmonės kreipiasi į plaformą, užrašo, ko jiems reikia. Tuomet mūsų meistrai pažymi, ar jiems įdomu ir ar gali atlikti vieną ar kitą darbą. Žmogus pats pasirenka meistrą, kuris jam suteiks reikalingą paslaugą“. Pasak Emilio, sunkiausia buvo ne sukurti internetinę platformą, o suburti meistrus, galinčius atlikti įvairius darbus, įtikinti, kad jie tokiu būdu galės užsidirbti.

Norintiems pradėti startuolišką veiklą jauniems žmonėms Emilis pataria pagalvoti, kuo nauja verslo idėja išsiskirs iš kitų. „Reikia viską daryti geriau už kitus. Manau, kad pati verslo idėja yra tik 10 proc. sėkmės, visa kita – darbas, kurį turi padaryti įgyvendindamas savo idėją. Sėkmė priklauso nuo to, kaip nuosekliai ir atkakliai eisi link užsibrėžto tikslo“, – pažymi startuolio „Getfix“ sumanytojas Emilis.

Visą interviu su Šiaulių universiteto ekonomikos studijų programos absolventu, vienu iš startuoliškos internetinės platformos „Getfix“ įkūrėju Emiliu Markuliu galite pažiūrėti Redos Ulinskaitės-Nosavičienės ir Tomo Andrijausko reportaže:

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite