Startuoja fotografijų kūrybinės dirbtuvės „Tauragės miesto 3D studija“

Tauragė
Flickr.com nuotr.
Reporteris Rasa Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ įgyvendina projektą „Tauragės miesto 3D studija. Fotografijos kūrybinės dirbtuvės“. Tauragės miesto 3D studija – tai septynių dienų kūrybinės dirbtuvės, kuriose šiuolaikinės fotografijos technologija bus apjungiama su XIX a. vaizdo gavimo metodais. Tiek šiuolaikinės, tiek analoginės fotografavimo technologijos yra labai interaktyvios, kurias noriai išbando įvairaus amžiaus vaikai ir suaugusieji.

Šiais laikais fotografija yra tapusi „greitu maistu“ (Judah Passow) dabartinė karta nebesuvokia fotografijos įvairovės, jos gavimo principų. Šios kūrybinės dirbtuvės atskleis 6 vaizdo gavimo technikas, supažindins dalyvius su fotografijos raida, jos privalumais ir trūkumais.

Projektą „Tauragės miesto 3D studija. Fotografijos kūrybinės dirbtuvės“ finansuoja:

Lietuvos kultūros taryba

Tauragės rajono savivaldybė

ANALOGINĖS FOTOGRAFIJOS DIRBTUVIŲ SAVAITĖ

Pirmadienis. Birželio 3 d. 13 val.

Enkaustinis nuotraukų spausdinimas ant medinio paviršiaus – įdomus ir ganėtinai paprastas fotografijos spausdinimo būdas, kurį demonstruos menininkė Justina Tulaitė. Edukacija bus skirta vaikams nuo 12 metų.

Antradienis. Birželio 4 d. 13 val.

Cianotipija – spausdinimo procesas, atrastas 1842m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas. Dar naudojami pavadinimai anglų kalboje: blueprint, sunprint. Edukacija skirta vaikams nuo 12 metų.

Trečiadienis. Birželio 5 d. 17 val.

Aurelijos Maknytės paskaita “Kūrybos labirintai fotografijos istorijos pasaulyje“.

Ketvirtadienis. Birželio 6 d. 13 val.

Cliché-verre – tai yra fotografijos ir dailės mišinys, menantis laikus, kuomet fotografija buvo laikoma meniška tada, kai ant jos kažkas pripiešdavo. Piešime ant stiklinių, žvakės liepsna aprūkytų negatyvų. Tada ant nespalvoto fotopopieriaus atsispausdiname atspaudą.

Penktadienis. Birželio 7 d. 17 val.

Penkiaminutė – senovinis fotografavimo būdas, kurio principas panašus į „polaroid“. Žmogus nufotografuojamas senoviniu fotoaparatu, tiesiai į fotopopierių, kuris iš karto ryškinamas, gaunant vienetinę nuotrauką. Tai pozityvinis nuotraukos gavimo procesas. Fotografuojama senoviniais dumpliniais fotoaparatais, kuriais gaunamos nuotraukos dydis yra nuo 9×12 iki 18x24cm dydžio. Ilgas ekspozicijos laikas ir fotografavimo procesas dar labiau priartina prie senosios fotografijos ir senojo fotografavimo atkūrimo.

Šeštadienis. Birželio 8 d. 13 val.

Demonstracija. Fotografavimas rekordinio dydžio fotoaparatu – tai apie valandą trunkantis ir aplinkinius įtraukiantis procesas, kurio metu gaunama 160 × 130 dydžio fotografija. Ji gaunama įrengtoje kameroje, kuri išties yra automobilio priekaba.

Sekmadienis. Birželio 9 d. 13 val.

Šlapio kolodijaus demonstracija – XIX amžiau fotografavimo technologija, kuri patrauki ne tik gaunamų rezultatu, bet ir fotografavimo eiga. demonstracijos metu bus papasakota technologijos atsiradimo istorija ir nufotografuotos 3 nuotraukos, kuriose bus galima atpažinti Tauragės miesto gatves.

Galite registruotis į visas dirbtuves arba į kiekvieną atskirai.

Registracija vykdoma tel. 867867520 ir el. paštu fotografija@tauragesmuziejus.lt

Be ankščiau įvardintų užsiėmimų paralelei birželio 4-6 dienomis vyks kūrybinės fotogramerijos dirbtuvės – Tauragės teleportacija į 3D erdvę. Dirbtuvių rezultatų ir galutinio kūrinio peržiūra - liepos 5 d. kartu su muzikiniu kompozitoriaus Pijaus Džiugo Meižio pasirodymu.

Dirbtuvių metu fotogrametrijos būdu „skenuosime“ savo mėgstamas, reikšmingas Tauragės vietas, miesto architektūrą, skulptūras ir kursime virtualią „Tauragės studiją“. Birželio 4 ir 6 dienomis fotografuosime, o liepos 5 d. – džiaugsimės dirbtuvių rezultatais.

Kūrybinėse dirbtuvėse laukiami visi norintys, dalyvavimas nemokamas. Dalyviai turi atsinešti savo fotoaparatus – tinka bet koks modelis ar kokybiškai fotografuojantis telefonas. Dirbtuvių trukmė 2,5–3 val.

Dirbtuvių metu bus išbandoma nišinė fotografijos technika – fotogrametrija, dažniausiai naudojama sudarant planus ir žemėlapius. Fotogrametrija – tai statiško objekto skenavimas, sukuriant nuotraukų rinkinį, ir, naudojant kompiuterinę technologiją, iš jų padarant 3D objektą. Remiantis šiais fotografinių vaizdų matavimais nustatoma ir tiriama įvairių žemės paviršiaus objektų forma, dydis, padėtis.

Kūrybines dirbtuves ves menininkai Adomas Žudys ir Dalia Mikonytė.

Menininkų biografijos:

Dalia Mikonytė – fotografė, menininkė ir tyrėja, grupės „Cooltūristės“, Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė.

Adomas Žudys – 3D ir videomeno kūrėjas, taip pat dirbantis su gatvės meno projektais, kūryboje pasitelkiantis trafaretus.

Pagrindinės abiejų menininkų kūriniams būdingos raiškos priemonės: fotografija, video, 3D grafika ir tekstas. Kūrėjų darbuose su klasikinėmis meno formomis jungiasi technikos bei mokslo atradimai, juos dominančios temos – intymi ir vieša erdvė, asmeninės ir grupinės patirtys, tapatybė ir jos reprezentacija, ženklai ir tikrovė. Tyrėjus įkvepia istorija, šiuolaikinis menas, teorija ir sentimentai.

Galite registruotis į visas dirbtuves arba į kiekvieną atskirai.

Registracija vykdoma tel. 867867520 ir el. paštu fotografija@tauragesmuziejus.lt

Tauragės krašto muziejaus „Santaka" informacija