Angle down Atgal

„Stamita“ – vėl aplinkosaugininkų akiratyje dėl asbesto turinčių atliekų

Nepraėjo nė metai kai verslininko Andriaus Stasiukyno vadovaujama įmonė „Stamita“ dėl aplinkosauginių pažeidimų pateko į aplinkosaugininkų akiratį, o istorija, galima sakyti, pasikartojo. Galimai chemijos pramonės veiklai įmonės „Stamita“ ruoštose patalpose (Pramonės g. 1, Alytus), priklausančiose bendrovei „Transta“, aplinkosaugininkai vėl surado apie 170 tonų asbesto turinčių atliekų.

Minėtų patalpų neplaninis patikrinimas buvo atliktas šių metų kovo mėnesį. Už šį pažeidimą UAB „Stamita“ direktoriui A. Stasiukynui pagal Administracinių nusižengimų kodekso 247 str. 34 ir 37 d. buvo paskirta administracinė bauda, siekianti 75 eurus. Bauda buvo sumokėta. Taip pat šių metų balandžio 1 dieną jam buvo paskirtas administracinis nurodymas iki 2021 m. birželio 30 d. apskaityti atliekas atliekų susidarymo apskaitos žurnale GPAIS ir nustatyta tvarka perduoti atliekų tvarkytojams.

Pasiteiravus, kokios pasekmės verslininko lauktų tuomet, jeigu jis iki numatyto termino atliekų nesutvarkytų tinkamai, pasak Aplinkos apsaugos departamento atstovų, privalomojo nurodymo įvykdymo terminas gali būti pratęstas. Komisija išnagrinėja prašymą ir teikia siūlymą pratęsti arba nepratęsti. Taip pat, jeigu įmonė nevykdo privalomojo nurodymo, toliau seka kiti veiksmai.

300 eurų dydžio bauda buvo paskirta ir dar vienam fiziniam asmeniui M. B.

„Dzūkijos veidas“ primena, kad dar praėjusių metų vasarą aplinkosaugininkai gavo pranešimą apie galimus aplinkosauginius pažeidimus įmonės „Stamita“ remontuotose, bendrovei „Transta“ priklausančiose patalpose. Jo pagrindu buvo vykdomas aplinkosaugininkų tyrimas.  Nors pranešimo informacijoje nurodytų pažeidimų nustatyti nepavyko, aplinkosaugininkai rado kitų pažeidimų.

Pagal remonto rangos sutartį, sudarytą 2019 m. rugsėjo 2 dieną, remonto darbus atlikęs rangovas „Stamita“ nevedė susidarančių remonto ir griovimo atliekų apskaitos bei atidavė atliekas asmeniui, neregistruotam Atliekų tvarkytojų valstybės registre. Paaiškėjo, kad tai buvo fizinis asmuo.

Neatmetama galimybė, kad šių metų kovo mėnesį rūsyje surastos asbesto turinčios atliekos yra tos pačios, dėl kurių įmonė susilaukė nemalonumų praėjusių metų vasarą.

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite