REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2022 m. Vasario 22 d. 13:32

Staliaus profesija: kodėl verta ją rinktis?

Vilnius

Asociatyvi Pexels.com nuotr.

Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt


205523

Kiekvienas jaunuolis, baigdamas mokyklą, ima uoliai svarstyti, kuo gi norėtų dirbti ateityje ir kokią profesiją mokytis. Žinoma, mokslo pasirinkimas dabar labai platus. Vieni mokosi aukštosiose mokyklose, kiti – profesinėse, treti – tai savamoksliai specialistai, kurie savo gyvenimo amatą pasirenka intuityviai ir metai iš metų įgyja vis daugiau taip reikiamos patirties. Viena yra aišku: profesija jums turi patikti, tik tuomet darbas bus ne prievolė, o vienas malonumas.

Jei vienos profesijos tinka vieniems, tai gali visiškai netikti kitiems. Jau nuo mažens galima pastebėti, kam esate gabūs ir pagal tai padaryti atitinkamas išvadas, renkantis ateities darbą. Šį kartą bus plačiau apžvelgta staliaus profesija. Jeigu norite išmokti darbus buityje atlikti savomis rankomis ir šiaip esate iš prigimties labai nagingas, tai tikrai bus naudinga sužinoti kiek daugiau apie staliaus darbą.

Kas yra stalius?

Stalius dar kartais gali būti vadinamas ir dailide. Tiesa, dailidės savo darbe dažniausiai naudoja jau pagamintus staliaus gaminius, todėl šios profesijos veikiau sinonimai.

Stalius yra amatininkas ir jis dirba su medžiu ir su baldais. Dažniausiai savo darbus atlieka medžio apdirbimo įmonėse, įmonių remonto cechuose, statybos ar remonto sektoriuose. Šios profesijos atstovas geba profesionaliai pjauti, gręžti, šlifuoti medieną ir tinkamai parinkti jos rūšį tam tikriems projektams.

Kokie įrankiai reikalingi staliams?

Staliaus darbui būtini tam tikri medžio apdirbimo įrankiai. Jų yra labai daug, tačiau, kaip pagrindinius galima įvardyti šiuos:

  • Akumuliatoriniai įrankiai. Tai kampinis šlifuoklis, smūginis veržliasūkis, gręžtuvas, suktukas. Akumuliatoriniai įrankiai labai patogūs, kadangi jie nėra tiesiogiai „pririšti“ prie elektros lizdų. Juos galima patogiai pasikrauti akumuliatoriais.
  • Medienos tekinimo staklės. Jeigu dirbsite įmonėje, jos jau bus jums paskirtos, tačiau, jeigu ketinate dirbti individualiai, tuomet tokie stambūs staliaus įrankiai, kaip staklės, turės būti įsigyti iš anksto.
  • Kiti smulkūs, bet svarbūs įrankiai tai: įvairūs kaltai, spaustukai, pjūklas, oblius ir kiti.

Kokius privalumus suteikia staliaus profesija?

  • Darbas rankomis – tai menas, todėl staliaus profesija puikiai tiks kūrybiškiems, nagingiems žmonėms, kurie mėgsta savo jėgomis sukurti unikalius kūrinius bei matyti konkrečius darbo rezultatus. Beje, jau įrodyta, kad fizinis darbas dalinai atstoja ir sportą, kadangi visą dieną dirbsite „ant kojų“ – tai bus puiki treniruotė jums. Taip išliksite aktyvūs bei sveiki.
  • Ši profesija labai padeda kasdieniniame gyvenime ir buityje. Pramokus šio amato, kai kuriuos darbus savo namuose galėsite atlikti patys, nereikės samdyti kitų darbuotojų, todėl sutaupysite pinigų. Darbo vietoje įgytos žinios puikiai pritaikomos ir asmeniniame gyvenime.
  • Staliaus amatas unikalus tuo, kad suteikiama galimybė tiek dirbti įmonėje, tiek dirbti savarankiškai ir taip pačiam turėti savo klientų ratą, užsakovus. Dirbant staliumi savarankiškai reikės daugiau investuoti, įsigyjant visus reikalingus įrankius. Bet galimybė uždirbti daugiau ir pačiam būti atsakingam už savo darbo valandas labai greitai atsipirks. Galbūt kai kuriuos įrankius jau turite? Pavyzdžiui, kai kurie sodo įrankiai gali puikiai tikti ir staliams.
  • Šiai profesijai keliami neaukšti mokslo reikalavimai. Jums nereikia mokytis universitete. Paprastai staliai būna baigę vidurinę ir profesinę mokyklas, o tikrąją patirtį įgyja su laiku.

Puikiai suprantama, kad profesijos per vieną dieną nepasirinksite, tačiau žinodami tam tikrus privalumus, bent jau galėsite greičiau apsispręsti. Geras darbas – tai duona kasdieninė. Labai svarbu ne tik daug uždirbti, bet ir daryti tai, ką iš tiesų mėgstate. Kai darbas lyg hobis – tai ir gyvenimas spindi tik šviesiomis spalvomis. Todėl ateities amatą rinkitės labai atsakingai.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA