Angle down Atgal

Staiga išsiveržęs ugnikalnis salą Italijoje pavertė pragaru

Italijos Strombolio saloje vakar įvyko staigus ugnikalnio išsiveržimas, kaip reikiant išgąsdinęs tiek vietos gyventojus, tiek ir turistus.

Iššovęs į viršų didžiulį dūmų ir pelenų stulpą ugnikalnis turistų pamėgtą salą paskandino dūmuose ir panikoje.

Vietos ugniagesiai informavo, jog vienas turistas žuvo, dar keli buvo sužeisti. Žuvęs vyras kaip tik tuo metu vaikštinėjo ugnikalnio apylinkėse. Turistai dažnai užkopia į 924 metrų aukštį pasižiūrėti į kraterį, iš kurio dažnai į dangų sproginėdami pakyla išlydytos uolienos gabalėliai.

Pranešama, jog kelios dešimtys žmonių buvo evakuoti iš salos.

Vietos žiniasklaidai kunigas Giovanni Longo pasakojo, jog tuo metu kai išsiveržė ugnikalnis vaizdas priminė tikrą pragarą, nes iš dangaus atrodė, jog lyja ugnimi, rao theguardian.com.

Vieno viešbučio darbuotoja pasakojo, kad viską regėjo iš viešbučio: iš pradžių pasigirdo kurtinantis sprogimas, po kurio pakilo didžiulis pelenų debesis.

Šį netikėtą ugnikalnio išsiveržimą žmonės matė ir iš gretimų salų. Fiona Carter, britė turistė, pasakojo, jog tuo metu buvo 27 km nuo Strombolio salos esančioje Panarėjos saloje. „Mes išvydome grybo formos debesį Strombolio saloje. Visi buvo šoke. Tada pasipylė raudona karšta lava nuo kalno,“ – pasakojo moteris.

Vulkanologas iš Italijos nacionalinio geofizikos ir vulkanologijos instituto Marco Neri teigė, kad išsiveržimai Strombolyje yra gan reti, paskutinis toks įvyko 2007 metais.

Šis ugnikalnis yra žinomas kaip „Viduržemio jūros švyturys“ dėl savo dažnų, ryškių išsiveržimų naktį. Tačiau trečiadienį įvykęs išsiveržimas, anot vulkanologų, buvo žymiai smarkesnis nei įprasta, rašo cnn.com.

Stromboli sala yra viena iš aštuonių salų, priklausančių Eolijo saloms. Tai vulkaninės kimės salynas į šiaurę nuo Sicilijos.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite