Angle down Atgal

Stabdant viruso plitimą, imtasi visų priemonių Kauno savivaldybės įsteigtose globos bei slaugos įstaigose

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai tarp COVID-19 užkrato plitimo židinių dažnai mini globos įstaigas, kurių globotinių dauguma – vadinamieji rizikos grupės asmenys. Todėl jų sveikatai ir gyvybei išsaugoti stengiamasi imtis visų įmanomų priemonių.

Tai akcentavo ir Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė, naujienų agentūros ELTA paprašyta paaiškinti, kokia šiuo metu yra su COVID-19 infekcija susijusi situacija Kauno savivaldybei pavaldžiose globos bei slaugos įstaigose.

E. Andriuškienės teigimu, Kauno Panemunės socialinės globos namuose šiuo metu serga 13 gyventojų. Iš jų 4 asmenys stacionarizuoti – perkelti į sveikatos priežiūros įstaigas, 4 jau pasveikę. Dar penki seneliai prižiūrimi globos namų specialiai įkurtame skyriuje, skirtame gyventojams, kuriems nustatomas teigiamas COVID-19 testas. Jų būklė šiuo metu stabili. Deja, 2 globos namų gyventojai mirė. Jie priklausė 85–95 metų amžiaus grupei, sirgo ir kitomis lėtinėmis ligomis.

„Šiuo metu Panemunės socialinės globos namuose veikia suformuotas skyrius, skirtas sergantiems gyventojams. Jis yra atskiras, izoliuotas nuo kitų globos namų padalinių. Skyriuje dirba atskirai suformuotos personalo komandos, darbuotojai dėvi aukščiausio V lygio asmens apsaugos priemones: respiratorius, pirštines, kombinezonus, veido akinius, antbačius. Taikomos visos priešepideminės priemonės patalpų, aplinkos ir asmens higienai.

Visiems globos namų gyventojams nuolat matuojama kūno temperatūra, kraujo spaudimas, stebima visų asmenų sveikatos būklė. Pastoviai bendradarbiaujama su Šeimos centro bendrosios praktikos gydytojais, teikiama kvalifikuota slaugos ir medicininė pagalba. Slaugytojų padėjėjai bei socialiniai darbuotojai, jų padėjėjai visapusiškai prižiūri globos namų gyventojus. Įvykus staigiam gyventojų sveikatos pablogėjimui, nedelsiant kviečiama greitoji medicinos pagalba. Gyventojai gauna visą reikalingą priežiūrą, nuolat palaikomas kontaktas su jų artimaisiais“, – pasakojo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja E. Andriuškienė.

Ji dar pridūrė, kad Panemunėje esančioje globos įstaigoje užtikrinami ir kiti infekcijų kontrolės patvirtinti reikalavimai. Gyventojų maitinimas vyksta individualizuotai, draudžiamas lankymas. Palaikomas priešepideminis režimas: rankų higiena, nuolatinis patalpų vėdinimas, valymas ir dezinfekcija. Darbuotojai dirba tik su asmens apsaugos priemonėmis.

Kas savaitę vykdomas visų globos namų gyventojų ir darbuotojų testavimas, siekiant kuo skubiau išsiaiškinti ir nustatyti besimptomius COVID-19 atvejus bei skubiai izoliuoti sergančius asmenis. Nuolat konsultuojamasi su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistais dėl taikomų infekcijos kontrolės priemonių efektyvumo globos namuose, nedelsiant įgyvendinamos specialistų rekomendacijos.

Iš 40 tiesiogiai su gyventojais dirbančių Panemunės globos namų darbuotojų šiuo metu 11 turi nedarbingumą dėl ligos ar yra saviizoliacijoje. Trūkstant darbuotojų, į pagalbą pakviesti Kauno kolegijos slaugos studijų studentai: šiuo metu 5 studentės atlieka slaugos praktiką, padeda ir 1 savanorė.

Kiek sudėtingesnė padėtis yra Kauno savivaldybei priklausančioje K. Griniaus slaugos ir palaikomojo gydymo ligoninėje. Čia iš viso COVID-19 liga susirgo 59 pacientai (Panemunės skyriuje). Minėtame skyriuje gydoma 50 pacientų, kuriems, laimė, nustatyta lengva šios ligos forma. Šių pacientų būklės stabilios. 9 pacientai, kurių būklės buvo sunkesnės, perkelti į Kauno ir Prienų ligonines. 3 pacientai mirė. Jie turėjo ir gretutinių ligų.

Koronavirusas nustatytas ir 21 minimos ligoninės darbuotojui, dar 20 jų yra saviizoliacijoje.

Papildydama informaciją, Savivaldybės administracijos atstovė Aušrinė Vaščėgaitė teigia, kad Slaugos ligoninėje tiek prieš viruso židinio atsiradimą, tiek ir jam plintant, naudojamos visos reikalingos privalomos apsaugos priemonės. COVID-19 infekuoti pacientai yra atskiriame pastato aukšte. Taip apribojami kontaktai, ir sergantieji atskiriami nuo sveikų pacientų. Siekiant suvaldyti viruso plitimą, imtasi visų priemonių, kurias leidžia šiuo metu galiojantys teisės aktai.

„Reaguodama į kiekvieną ligos proveržį globos įstaigose, pagal Vyriausybės nustatytą tvarką, Kauno savivaldybė kaskart rengia ESOC nuotolinius pasitarimus. Palaikome nuolatinį ryšį su įstaigų vadovais, siūlome pagalbą bei paramą valdant kiekvieną situaciją.

Pažymėtina ir tai, kad, daugėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu, pagalbą rizikos grupei priklausantiems ir namuose ar globos įstaigose besigydantiems kauniečiams pradėjo teikti mobilios medikų komandos. Iš Kauno miesto poliklinikos personalo specialiai suburtos brigados padeda užtikrinti kokybišką ir nepertraukiamą specialistų priežiūrą“, – pirmadienį sakė Eltai Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite