Angle down Atgal

ŠRATC darbuotojai lankėsi paskaitoje apie atliekų tvarkymo tendencijas Lietuvoje

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro darbuotojai lankėsi Šiaulių r. savivaldybės surengtoje paskaitoje apie atliekų tvarkymo tendencijas Lietuvoje, pranešimus skaitė Lietuvos pramoninkų konfederacijos, Energetikos, infrastruktūros ir aplinkosaugos departamento ekspertė Raminta Radavičienė ir VšĮ Žaliasis taškas vadovas Kęstutis Pocius.

Paskaita prasidėjo nuo priminimo, jog visa atliekų tvarkymo sistema pradėta kurti nuo 1998 m. sukurto atliekų tvarkymo įstatymo. Paaiškinta, koks yra atliekų susidarymo vidurkis, tenkantis vienam Lietuvos gyventojui, lyginant su kitais Europos miestais.

Priminti 2014-2020 m. atliekų tvarkymo sistemos vystymo prioritetai, kurie yra: biologiškai skaidžių atliekų kiekio mažinimas sąvartynuose, atliekų tvarkymo hierarchijos užtikrinimas, atskiro atliekų surinkimo plėtojimas, visuotinės atliekų surinkimo paslaugos užtikrinimas.

Kalbėta apie atskiro maisto atliekų surinkimo įgyvendinimo galimybės, kur į lektorių paskaitą įsiterpusi ŠRATC direktorė Jolita Šalkauskienė, paaiškino apie tokio projekto įgyvendinimo galimybes Šiaulių regione.

Kalbėta apie užstato sistemą, kuri pagerino antrinių žaliavų surinkimą, tačiau pabrėžta, kad šia priemone sprendžiama tik apie 7% pakuočių surikimo problemos. Pateiktas Austrijos didelio gabarito atliekų aikštelės praktinis pavyzdys, kai šalia aikštelės veikia remonto cechas, kuriame taisomi daiktai ir šalia įsikūrusi parduotuvė, kurioje pigiau, nei rinkos kaina, galima įsigyti daiktus.

Abu pranešėjai, skaitydami savo pranešimus, nuolat pabrėžė bendruomeniškumo ir bendradarbiavimo tarp institucijų būtinybę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite