Angle down Atgal

Spręs susisiekimo problemas Lazdijų rajone

Susisiekimas Lazdijų rajone neatitinka daugumos gyventojų lūkesčių. Problemos įsisenėjusios ir susikaupusios per daugelį metų, jų priežastys įvairios – demografinės, socialinės, ekonominės. Gyventojai, prakalbus apie susisiekimą rajone, visų pirma mini apleistą autobusų stotį, Taip tai tiesa, tačiau „akis bado“ ne tik stotis, girdime, kad autobusai rajone važinėja gyventojams nepatogiu laiku, kai kurias gyvenvietes aplenkia apskritai arba vyksta tik į vieną pusę, t. y. važiuoja vieną kartą per dieną ir išvykus sugrįžti jau nėra galimybių. To, kad autobusai tikrai seni ir nepatogūs net minėti neverta. Dviračių takų infrastruktūra taip pat išvystyta nepakankamai. Neturint automobilio nuvykti į gretimus rajonus dažnai nepatogu, o į vos už keliolikos kilometrų esančią Lenkiją galimybių praktiškai nėra.

Šios problemos sprendimui papildomų investicijų neturime, tačiau esame pasirengę spręsti susisiekimo problemas rajone. Tikime, kad etapais, pradėję nuo didžiausių problemų, nuosekliai planuodami ir atsakingai dirbdami galime pasiekti gerų rezultatų ir šioje srityje. Juolab, kad šiuo metu savivaldybėje turime neįtikėtiną pastiprinimą. Šią problematiką nagrinėja ir projektą „Darnus judumas Lietuvos-Lenkijos pasienio zonoje“ įgyvendina programos „Kurk Lietuvai“ dalyvė kraštietė Birutė Karakaitė.

Merės Ausmos Miškinienės teigimu, Birutė išskirtinė asmenybė tiek žmogiškąja, tiek įgytų kompetencijų ir profesionalumo prasme. Ji Vilniaus universitete yra įgijusi Politikos mokslų bakalauro kvalifikacinį laipsnį, Europos studijų magistro kvalifikacinį laipsnį įgijo baigusi net trijų šalių studijų programą (Université de Bourgogne, Prancūzija, Johannes Gutenberg Universität, Vokietija, Uniwersytet Opolski, Lenkija). Praktines ir teorines žinias gilino stažuodamasi LR ambasadoje Berlyne, LR nuolatinėje misijoje prie JT ir kitų tarptautinių organizacijų Ženevoje, LR nuolatinėje atstovybėje ES Briuselyje ir dirbdama žmogaus teisių, užsienio reikalų, politikos ir saugumo srityse Vokietijoje, Šveicarijoje ir Belgijoje. Dėl to jos sugrįžimas į gimtuosius Lazdijus, nors ir trumpam, yra neįkainojama pagalba ir motyvacija kuo skubiau ir kuo kokybiškiau bendromis jėgomis spręsti susisiekimo problemas rajone. Kviečiu visus rajono gyventojus bei svečius taip pat prisidėti prie šios problemos sprendimo ir sėkmingo Birutės projekto, kurio rezultatai labai svarbūs visiems rajono gyventojams, įgyvendinamo. Juk tam, kad susisiekimo problemas spręstume sėkmingai visų pirma turime objektyviai įvertinti esamą susisiekimo ir viešųjų paslaugų teikimo situaciją Lazdijų rajone, identifikuoti opiausias problemas ir išsiaiškinti lūkesčius.

Sudalyvaukite Birutės parengtoje ir vykdomoje apklausoje „Lazdijų rajono gyventojų apklausa dėl keliavimo būdų kasdieniais tikslais“, nuoroda: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeyx3sGa8PXUk80ZJLUnLu9apxIpbt79i_pou0WDMjS29PyOg/viewform

Kuo daugiau atsakymų, tuo tikslesnės ir reikšmingesnės bus apklausos išvados. Dėl to labai prašau Lazdijų rajono gyventojus ir tuos piliečius, kurie rajone dirba ar dažnai svečiuojasi dalyvauti apklausoje ir paraginti joje dalyvauti kolegas, draugaus, kaimynus ar pažįstamus. Pasidalinkite apklausos nuoroda.

Daugiau informacijos apie susisiekimo problemas Lazdijų rajone rasite išsamioje Birutės Karakaitės parengtoje analizėje: http://tiny.lt/uweyxh

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite