REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2021 m. Gegužės 1 d. 08:00

Sportuok su „Vairu“ – nėra laiko pertraukoms

Šiauliai

Vita JevtušenkienėŠaltinis: Etaplius.lt


173545

2020 m. lapkritis vėl buvo kupinas draudimų-suintensyvėjus COVID-19 plitimui, Lietuvoje paskelbtas karantinas, kuris uždraudė sporto veiklas neprofesionaliems sportininkams.


Foto galerija:

img-1634.jpg
viber-image-1.jpg
viber-image-2021-04-22-19-52-23.jpg

Atlaisvinimas dar ir dabar nėra toks, kokio norėtų sporto bendruomenė. Pasak Regbio sporto klubo „Vairas“ sporto veiklų koordinatoriaus Sigito Kukulskio, kuris šiuo metu koordinuoja projektą „Sportuok kartu su regbio klubu „Vairas" (Šiaulių m. ir raj. gyventojų įtraukimas į veiklas, skatinančias fizinį aktyvumą)“, visi išsiilgę judėjimo, susitikimų, bendrų renginių. -Projektą pradėjome vykdyti 2020 m. rugsėjį. Viena iš veiklų-TAG regbio mokyklų projektas. Vairo klubo profesionalūs treneriai vyksta į atrinktas Šiaulių m. bei raj. bendro lavinimo mokyklas ir supažindina bei mokina vaikus nekontaktinio regbio (TAG) žaidimo. Labai gaila, kad lapkričio mėnesį turėjome stabtelėti dėl susiklosčiusios COVID-19 padėties. Tie du mėnesiai parodė, kad vaikai išsiilgo sporto ir su nekantrumu laukia kiekvieno užsiėmimo. Per šį laikotarpį spėjome pravesti 32 užsiėmimus trijose mokyklose, kurių lankomumas viršijo mūsų lūkesčius. Šiuo metu, laisvėjant ribojimams, grįžtame į Šiaulių m. ir raj. mokyklas. Taip pat projekto dėka galime pasiūlyti kineziterapines mankštas, kurios vyksta nuotoliniu būdu, ZOOM cloud programos pagalba. Iki š.m. kovo taip pravesti 43 užsiėmimai. Kviečiame visus miestiečius bei raj. gyventojus sekti mūsų projekto facebook paskyrą „Sportuok su „Vairu“ ir jungtis prie siūlomų sporto veiklų.

Kalbiname Šiaulių Jėzuitų mokyklos direktorę Giedrę Statkutę, kurios vadovaujama įstaiga buvo viena iš pirmųjų, kuri prisijungė prie projekto.

-Kaip Jūs sužinote apie Sporto rėmimo fondo ir Regbio klubo „Vairas“ vykdomą projektą „Sportuok kartu su regbio klubu Vairas" (Šiaulių m. ir raj. gyventojų įtraukimas į veiklas, skatinančias fizinį aktyvumą)?

-Treneris Sigitas atėjo į mokyklą ir pristatė (juokiasi). Jau nuo pat pirmų pokalbio minučių buvo aišku, kad tai žmogus, kuris žino ką daro, žino kodėl daro ir kad darys viską, kad tik kuo daugiau vaikų sportuotų. Viską, ką žinau apie šį projektą, pirmiausia sužinojau iš p. Sigito.

-Ar mokyklos bendruomenė noriai priėmė TAG mokyklų projekto veiklas?

-Organizuojant formalųjį ugdymą turi būti užtikrinamas pakankamas vaikų fizinis aktyvumas. Tai yra reglamentuojama BUP, HN, kituose mokyklos veiklą apibrėžiančiuose dokumentuose. Kitas momentas – tai jėzuitiška auklyba ir vienas iš ugdymo principų – dėmesingumas asmenybei. Tai sąlyga, atkreipianti dėmesį rūpintis asmeniu pačia plačiausia prasme. Kūno stiprinimas – viena iš prioritetinių sričių. Būtent tuo tikslu mokykloje yra įgyvendinama Sveikatinimo programa – prevencinių priemonių komplektas, kad vaikas augtų fiziškai aktyvus ir išaugtų fiziškai sveikas ir stiprus. Kai treneris pristatė projektą, pradėjome ieškoti galimybių, kaip regbio treniruotėmis praplėsti mūsų Sveikatinimo programos veiklas ir integruoti jas į mokykloje vykdomas veiklas. Nepriėmėme pasiūlymo aklai. Tiek su treneriu Sigitu, tiek su mokyklos žmonėmis svarstėme įmanomas galimybes, kad fizinio aktyvumo veiklos maksimaliai praturtintų mūsų vaikus. Kėlėme net tam tikras sąlygas. Viena iš jų – treniruotės ne ŠJM erdvėse. Kitas labai svarbus faktorius, kad veiklos būtų įgyvendinamos ne formaliai, bet entuziastingai – tai su vaikais dirbantys žmonės. Kiek ir kaip jie įveiklins, tiek ir veiks. Mums ir vėl pasisekė. Pandeminė situacija dar neleidžia projekto įgyvendinti pilnu pajėgumu, bet tiek, kiek vyko ir taip, kaip vyko, byloja apie sėkmę.

-Ką vaikai mano apie šias veiklas?

-Atsakymo į šį klausimą reikia klausti pačių vaikų. O jei jau klausiate manęs, tai mūsų vaikai yra apdovanoti dar viena puikia aktyvia veikla, dar keletu puikių trenerių, sąlygomis reguliariai treniruotis ir siekti rezultatų (tai labai svarbu šiandienis vaikams), dalyvauti varžybose. Tai jau yra didelė dovana. Dar ką būtinai noriu paminėti ir kuo pati netikėjau išgirdusi apie regbį – tai vaikai yra mokomi bendruomeniškumo. Kai jie grįžta iš varžybų ir kalba apie žaidimą komandoje, kai atkreipia dėmesį į silpnesnį komandos narį ir pasakoja apie tai, kaip jam padėjo, kai trečios klasės berniukas analizuoja žaidimo metu kilusius jausmus bei emocijas ir padaro išvadą, kad „MANO nervai nepadės MUMS laimėti“, daug reiškia.

 -Ko Jūsų bendruomenė tikisi iš šio projekto?

- Per patį pirmą susitikimą su treneriu aš išsakiau savo nuogąstavimą dėl brutalaus sporto, kaip mano sąmonėje buvo susiformavęs požiūris į regbį. Kalbėjome, kaip norėtųsi, kad fizinė veikla formuotų sąmoningos, aktyvios bendruomenės kultūrą. P. Sigitas Kukulskis užtikrino, kad tikrai taip ir bus. Dėkoju už galimybę suprasti, o kartu ir atsiprašau už siaurą vertinimą. Viskas, ko tikimės - tai kad bendradarbiaudami ugdysime laisvus, aktyvius, sąmoningus, kultūringus LR piliečius, Šiaulių miesto gyventojus, jėzuitų bendradarbius. Nekalbu apie išugdytus profesionalius sportininkus. Tai jau jūsų, profesionalų, prerogatyva. O to, ko reiks šiam tikslui pasiekti, dalinsimės tiek, kiek patys turėsim.
            
        
        

                    
    
        
            
            
            
            
        

        
            
                
            
                            
                    
                
                        
                
            
            
                
            
            
                
            
        

        
            
                

            

            
                                                        
             

viber-image-2021-04-22-19-52-23.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA