Angle down Atgal

Sportuok kartu su regbio klubu „Vairas“

Nuo rugsėjo mėnesio daugkartinis Lietuvos regbio čempionas sporto klubas „Vairas“ Šiaulių miesto ir rajono bendrojo lavinimo mokyklose TAG regbio sporto šakos pagrindu pradeda fizinio aktyvumo programą „Sportuok kartu su regbio klubu „Vairas“. Norėdami daugiau sužinoti apie šį projektą, kalbiname idėjos autorių, regbio trenerį Sigitą Kukulskį.

– Sigitai, regbio klube „Vairas“ treniruojate įvairaus amžiaus vaikus bei jaunimą. Kas paskatino jus pradėti TAG regbio užsiėmimus mokyklose? Juk norintys žaisti regbį gali ateiti ir į klubą.

– 2019 m. Pasaulio sveikatos organizacija pristatė tyrimą, kuriame nustatyta, kad 4 iš 5 vaikų (81 proc.) yra fiziškai aktyvūs mažiau nei valandą per dieną. Lietuvos higienos institutas „skambina varpais“, kad 21,6 proc. Lietuvos moksleivių turi per didelį svorį. Ką tai reiškia? Gresiantis nutukimas, didesnė rizika sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, diabetas ir t.t. Vaikai, kurie nėra pratę sportuoti nuo vaikystės, vėliau sunkiai įsilieja į aktyvų fizinį gyvenimą. Priežasčių, kodėl užauginame vis mažiau sportui tinkamų vaikų, yra labai daug. Taip pat yra daug priežasčių kodėl užauginame vis mažiau sveikų vaikų. Mūsų klubas visada propagavo sveiką gyvenimo būdą. Nors maža dalimi norime prisidėti prie to, kad Lietuvos kraštas būtų gražesnis, o tauta būtų sveikesnė.

Idėja „Sportuok kartu su regbio klubu „Vairas“ kilo iš mus supančios aplinkos. Dažnai vaikai atsisako tam tikrų fizinių veiklų, nes jos yra toli nuo gyvenamosios vietos, nepatogus laikas ar netinkama aplinka. Norėdami tai išspręsti, mes pasiūlėme idėją; tegul sporto užsiėmimai vyksta ten, kur vaikams patogiausia.

– Treneri, ar jau žinomos mokyklos, kurios dalyvaus projekte?

– Vyksta aktyvūs pokalbiai su mokyklų vadovais. Stengiamės į projektą įtraukti tas mokyklas, kurių vadovai mato visapusišką naudą. Ieškome geriausių variantų kaip suderinti mokymosi laiką, popamokinę veiklą, sporto salių užimtumą. Nėra paprasta, bet jeigu yra abipusis noras, viskas yra įmanoma. Dalyvauti projekto veikloje konkurso nėra. Tiesiog reikia norėti ir mūsų numatomai veiklai sudaryti tinkamas darbines sąlygas. Susidomėjusias mokyklas kviečiame registruotis ir dalyvauti.

– Kokia projekto nauda mokykloms ?

– Aštuonis kartus per mėnesį profesionalūs treneriai atvyks į 8 Šiaulių miesto bei rajono bendro lavinimo mokyklas ir mokins vaikus nekontaktinio regbio (TAG) bei kitų judriųjų žaidimų. Pirmokams, antrokams, trečiokams bei ketvirtokams vyks atskiri užsiėmimai, kurių metu jie aktyviai sportuos, varžysis tarpusavyje. Mokyklų komandos dalyvaus respublikinėse bei tarptautinėse varžybose. Transporto į varžybas bei maitinimo išlaidos bus padengtos iš projekto lėšų. Mokykloms bus nupirktas reikalingas sportinis inventorius. Aktyviausi vaikai galės nemokamai tobulėti vasaros sporto stovyklose Lietuvoje. Tikimės, kad užsiėmimuose lankysis ne tik sportuojantys vaikai , bet ir tie, kurie anksčiau dėl įvairių priežasčių nelankė sporto būrelių.

– Kiek laiko truks projektas?

– Užsiėmimai prasidės š.m. rugsėjo mėnesį ir tęsis iki 2022 m. gruodžio mėn.

– Koks bus mėnesinis mokestis sportuojančiam vaikui?

– Užsiėmimai yra nemokami. Projektas „Sportuok kartu su regbio klubu „Vairas“ (Šiaulių m. ir raj. gyventojų įtraukimas į veiklas, skatinančias fizinį aktyvumą)“ bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Registracija tel. 868685759, projekto koordinatorius Sigitas Kukulskis

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite