Sporto varžytuvės Palukščio dvare

Kaunas
Autorių nuotr.
Reporteris Lina Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Rugsėjo 29 d. kaimo bendruomenė „Palukštys“ kvietė visus į Lietuvos kaimo žmonių bendruomeniškumą skatinantį renginį - Sporto varžytuves - skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100- mečiui paminėti.

Tai tradicinis rajono renginys, vykstantis nuo 2008 metų. Pagrindinis rėmėjas - Lietuvos respublikos ŽŪ ministerija, Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija „Nemunas“ bei Raseinių r. savivaldybė, finansavusi priemones iš Kaimo plėtros programos. Rudenėjančios gamtos puikus oras, graži aplinka, deja,- dalyvaujančių nebuvo tiek, kiek tikėtasi. Tačiau, dalyvavusiems, manau, buvo geras laikas pabendrauti, išmėginti savo jėgas. O rungčių ir prizų buvo tikrai daug- kiekvienas galėjo pasirinkti mėgstamą sporto šaką ir parodyti savo sugebėjimus. Pasklidę po teritoriją, kiekvienas rinkosi kas jam patinka ir dalyvavo ne vienoje sporto šakoje. Jaunimas labiausiai vertino krepšinį, tinklinį; mažesnieji- kvadratą; vyriausi- netradicines sporto šakas: lasą, lėkštutes, smiginį, šaudymą iš lankų, pneumatinio šautuvo bei laidinių. Visi džiaugėmės ir nepavydėjome pergalės draugams.

Aktyviausi, didįjį prizą ir daugiausia medalių gavo- Gėluvos kaimo bendruomenė ir jos patyręs nuoširdus ilgametis vadovas Jonas Vazgys. Jie laimėjo krepšinio 3x3, paplūdimio tinklinio ir kvadrato komandines rungtis. Nedaug atsiliko ir renginio organizatoriai, kaimo bendruomenė „Palukštys“, pirmininkas Romas Rudžinskas. Laimėtos antrosios vietos komandinėse rungtyse bei šaudyme iš lanko ir laso mėtyme- I vietos. Treti komandinėse rungtyse liko Milašaičių sportininkai.

Neliko be prizų dalyvavusios kaimų bendruomenė ,,Pagraja“ (pirm. Vidas Lukošius) bei Ramonų (pirm. Dalytė Raudonienė) ir Milašaičių (pirm. Romanas Daujotas) kaimų bendruomenės. Ramonų kaimo bendruomenės įsteigtą prizą- jauniausiam dalyviui - gavo Milašaičių kaimo bendruomenės dalyvė Azra Lembertaitė .

Pralaimėjusių nebuvo. Gražus oras, nuotraukos atminčiai, muzika ir skani penkių grūdų košė, leido neskubėti skirstytis; pasidžiaugti, aptarti renginį, pabendrauti.