Angle down Atgal

Sporto klubas nutraukia veiklą – treneriai jaučiasi persekiojami

Sakoma, jog visos priemonės galimos kare ir meilėje, tačiau, panašu, jog jos visos pateisinamos ir politikoje. Kol vieni Alytaus išrinktieji suka galvas, kaip užpildyti apytuščius miesto pastatus, kitiems gi kaip tik nerimu, kad jie užimti, betoninių „vaiduoklių“ mieste jų akims veikiausiai dar per maža.

Savaitgalį viešojoje erdvėje pasirodė informacija, jog buvusiame vaikų darželyje (Vingio g. 15A) trejus metus veikęs sporto klubas „STILL FIT Alytus“ nutraukia veiklą. „Apgailestaujame, tačiau dėl susiklosčiusių nepalankių aplinkybių ir miesto valdžios požiūrio, sporto erdvės projektas „STILL FIT Alytus“ ir jo veikla yra nutraukiami“, – rašoma sporto klubo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

Portalui Dzūkijosveidas.lt susisiekus su sporto klubą valdančios viešosios įstaigos „LT Imperator“ direktoriumi Egidijumi Grigaravičiumi, šis patvirtino faktą.

Pasak jo, sprendimą visiškai nutraukti veiklą lėmė Alytaus miesto valdžios abejingumas. Nors buvo kreiptasi į savivaldybę dėl vienos iš tarybos narių veiksmų, nuolatinio klubo bendruomenės persekiojimo ir bauginimo, trukdymo vykdyti veiklą, tačiau sureaguota nebuvo. Problemos esą tame neįžvelgė ir kiti tarybos nariai, kurių pagalbos ne kartą prašė „LT Imperator“ vadovybė.

Nesunku suprasti, jog E. Grigaravičius kalba apie tarybos narę Laurą Radzevičiūtę. Prieš dvi savaites savo socialinio tinklo paskyroje ji paviešino pačios filmuotą vaizdo medžiagą iš sporto erdvės „STILL FIT Alytus“ prieigų. L. Radzevičiūtė iškvietė policijos pareigūnus įtardama, jog karantino laikotarpiu čia vykdoma veikla. Tačiau, kaip matosi filmuotoje medžiagoje, įtarimai nepasitvirtino – atvykę pareigūnai sporto klube rado vieną sportuojančią trenerę.

„Per pastaruosius metus pavargome nuo persekiojimo, komisijų, vertinimų, kažkokių trūkumų ieškojimo. Nelaukdami radijo stoties „FM99“ likimo, nes einama link to, nutarėme užsidaryti. Tikrai nekariausime ir nesileisime juodinami, juolab, kad sporto klubą lanko vaikai, jaunimas, su jais dirbantys treneriai užima kitas pareigas, situacija neramina ir tėvus. Niekam iš mūsų bendruomenės nemalonu visa tai girdėti ir matyti“, – teigė E. Grigaravičius.

Pasak jo, uždaromo sporto klubo nuostoliai daugiau ne finansiniai, o moraliniai. Nebus prarasta nei viena darbo vieta, nepatirta ir didelės finansinės žalos, nes „STILL FIT Alytus“ nebuvo pelną nešantis sporto klubas. Tai esą buvo vaikų ir jaunimo užimtumo projektas, sportą mylinčių ir sveiką gyvenseną propaguojančių žmonių susibūrimo vieta, aktyvaus ir sveiko gyvenimo puoselėjimo erdvė. Įstaiga visada vykdė neformalų vaikų švietimą, tai buvo jos prioritetinė veikla. Du kartus per savaitę užsiėmimus lankė apie pusšimtis miesto vaikų ir jaunuolių.

„Skaudžiausia, nes sporto klube treneriai dirbo be atlyginimų, iš idėjos, meilės sportui, noro ugdyti jaunąją kartą. Atlygis jiems buvo mokamas nebent už kažkokią konkrečią veiklą, pavyzdžiui, pagal sutartį pravestą seminarą“, – sakė E. Grigaravičius, apeliuodamas į tarybos narius, teigiančius, jog „STILL FIT Alytus“ lobsta miesto savivaldybės sąskaita.

Pasiteiravus apie galimas susiklosčiusios situacijos priežastis, jis neslėpė manantis, jog tokiais veiksmais mėginama „suvesti sąskaitas“ su jo tėčiu, buvusiu Alytaus miesto meru Vytautu Grigaravičiumi.

Portalas Dzūkijosveidas.lt primena, viešoji įstaiga „LT Imperator“ 70 kv. metrų ploto patalpas Vingio g. 15A iš Alytaus miesto savivaldybės už simbolinį vieno euro mokestį išsinuomojo dar 2017 metais, nurodžiusi, jog patalpų reikia neformaliam vaikų švietimui vykdyti.

2015 metais tuo pačiu adresu esančios beveik 150 kv. metrų ploto patalpos panaudos pagrindais dešimties metų laikotarpiui buvo perduotos Alytaus policijos klubui „Aukuras“, su kuriuo glaudžiai bendradarbiauja viešoji įstaiga „LT Imperator“.

„STILL FIT Alytus“ buvo bendras „LT Imperator“ ir „Aukuro“ vaikų bei jaunimo užimtumo projektas. Vingio g. 15A patalpose buvo įrengtos užimtumo erdvės, kuriose vaikai ir jaunimas iki šiol buvo mokomi fizinės ir dvasinės darnos, pilietiškumo, sveikatinimo, čia buvo ugdomi jų individualūs ir komandiniai bendravimo įgūdžiai.

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite