Angle down Atgal

Sportininkai lietaus nebijo

Nors paskutinė rugpjūčio diena nuo pat ryto buvo apniukusi ir lietinga, bet tai neišgąsdino rajono neiįgaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Adomaičio ir jo sukviestų į tarprajoninę neįgaliųjų spartakiadą sportininkų.

Nors paskutinė rugpjūčio diena nuo pat ryto buvo apniukusi ir lietinga, tai neišgąsdino rajono neiįgaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Adomaičio ir jo sukviestų sportininkų. „Jau nebėra kur trauktis, kelis kartus šį renginį perkėlėme“, - sakė pirmininkas, ant kurio pečių gulė tarprajoninės neįgaliųjų spartakiados organizavimo rūpesčiai. Tiesa, šį kartą neįgalieji rinkosi į miesto parką, kuris po atnaujinimo puikiai pritaikytas ir neįgaliesiems.

Tad nuo ryto vyko paruošiamieji darbai, buvo pastatytos kelios palapinės. Neįgaliesiems talkino sporto specialistai iš Švietimo ir sporto paslaugų centro – A. Pūras. R. Kilna, kiti. Į spartakiadą planavo atvykti daugiau komandų, tačiau dėl įvairių priežasčių dalyvavo 6 komandos. Tai Kupiškio ir Vilniaus krašto žmonių su negalia komandos, paraplegikų komanda iš Kėdainių, sutrikusios psichikos žmonių komanda ir Kaišiadorių neįgaliųjų draugijos bei neįgaliųjų sąjungos komandos. Susirinkusiuosius pasveikino Ramūnaas Adomaitis.

Jis pagyrė visus, kas atvyko ir priminė, kad galioja rekomendacijos dėvėti veido apsaugines kaukes, tad taip reikia ir egtis. Pavyzdžiu sveikiesiems visus spartakiados dalyvius pavadino Kaišiadorių savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Nasevičius. Jis džiaugėsi, kad dvi rajono neįgaliųjų organizacijos gražiai sutaria, daro bendrus renginius.

Su palaikymo žodžiais kreipėsi miesto seniūnė Giedrė Pavasarytė. Renginyje dalyvavo ir kalbėjo Lietuvos žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Rasa Kavaliauskaitė, kuri padrąsino susirinkusius pasivaržyti sporte. „Mums tiek ir tereikia – pasibuvimo, pabendravimo, susitikimų. Ačiū, kad esate kartu“, - sakė R.Kavaliauskaitė. Neįgalieji užsiregistravo į pasiūlytas sporto rungtis. Šiemet, kad išvengti artimo kontakto, buvo atsisakyta rankos lenkimo rungties. Nevyko ir šaudymo į taikinius rungtis. Vietoj šių sporto šakų neįgalieji varžėsi baudų kitaip rungtyje bei ringo varžybų.

Kaip visada vyko šaškių bei bočios varžybos. Malonu, kad spartakiadoje puikiai sekėsi kaišiadoriečiams. Komandinėje įskaitoje pirmą vietą laimėjo Kaišiadorių neįgaliųjų sajųnga. Antri liko Vilniaus žmonių su negalia komanda, o trečioji vieta atiteko Kaišiadorių neįgaliųjų draugijos komandai. Lietuvos žmonių su negalia prezidentė Rasa Kavaliauskaitė dar dalyvavo ringo rungtyje bei pelnė garbingą II vietą. Lietuvos Spartakiados vyr. teisėjas buvo Arvydas Pūras. Jam talkino dar keli kompetetingi sporto treneriai: šaškių – Romualdas Urmulevičius, bočios - Vidmantas Navickas ir Algimantas Dvareckas, smiginio - Nauris Gumbrevičius ir Rima Saikauskienė, ringo-Rimgaudas Kilna, baudų metimas kitaip-Valdas Morkūnas ir Gabrielė Vaičekauskaitė.

Varžybos vyko sparčiai, nes rungiamasi buvo tuo pačiu metu keliose skirtingose parko vietose. Susumavus visus rezultatus pirmoji komandinė vieta atiteko Kaišiadorių krašto neįgaliųjų sąjungai, antroji Vilniaus krašto žmonių su negalia sąjungai, na ir trečioji Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijai.Spartakiada baigėsi diplomų ir taurių įteikimu nugalėtojams. Iš viso buvo įteikta 39 medaliai, 16 įvairaus dydžio taurių ir atminimo dovanėlės.

Po emocianalių rungtynių buvo atsipalaidavimo bei pabendravimo laikas. Kaišiadorių neįgaliųjų sąjunga dėkoja sąjungos nariams ir visiems, prisidėjusiems organizuojant spartakiadą.

Ačiū jie taria rėmėjams: UAB „Gudobelė“ vadovui Mečislovui Jusevičiui, Kaišiadorių švietimo ir paslaugų centrui bei vadovui Dainiui Tamulevičiui už gerai sustyguotą teisėjų komandą, Kaišiadorių kultūros centro vadovui Arnoldui Škimeliui ir jo komandai. Didelės padėkos nusipelnė A. Brazausko gimnazijos direktorius S. Bernikas, kuris geranoriškai priimė neįgalius sportininkus į gimnazijos patalpas.

Autorės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite