REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sportas2020 m. Rugsėjo 3 d. 06:30

Sportas po gimdymo: patarimai

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


144309

Nors gimdymas yra vienas gražiausių procesų gyvenime, tačiau po nėštumo tenka susitvarkyti ne tik su savo nauju gyvenimu ir emocine būkle, tačiau taip pat ir kūnu, kuriam reikia daugiau meilės ir svarbiausia – laiko.

 

Sportas po gimdymo galimas dažniausiai praėjus keliems mėnesiams, tačiau kiekvienas atvejis yra individualus, tad svarbiausia tartis su savo gydytoju, kuris įvertins konkrečiai Jūsų situaciją.

Atsiminkite, kad po gimdymo grįžti į pradinę kūno padėtį gana sunku. Juk Jūsų organizmas 9 mėnesius didėjo, ruošėsi vaiko gimimui, tad nereikia tikėtis, kad iškart po gimdymo figūra būtų tokia pat, kokia buvo prieš pastojant. Po kiek laiko pilvukas pradeda trauktis, tad būtent tada ir reikalingas sportas, kuris padeda kūną padaryti elastingesniu.

Minint sportą neturime mintyse salės arba bet kokios labai aktyvios veiklos. Žinoma, ji rekomenduotina, tačiau net ir pasivaikščiojimas – tikrai atgaiva kūnui. Labai svarbu palaikyti sistemingumą, leisti organizmui įprasti prie fizinės veiklos, kadangi dažnai moteriai paskutiniai porą mėnesių iki gimdymo būna labai pasyvūs.

Nepamirškite ir to, kad svorio metimo metu po gimdymo labai didelę įtaką daro žindymas, kuris taip pat iš mamos reikalauja labai daug energijos. Skaičiuojama, kad net 500 kalorijų galima sudeginti žindant, tad svarbu ne tik nepersisportuoti, tačiau ir tinkamai maitintis.

Ne tik dėl greitesnio organizmo “atsigavimo”, tačiau ir dėl žindymo – labai svarbu, kad mama tinkamai maitintųsi. Kuo daugiau daržovių, taip pat reikia nepamiršti ir baltyminio maisto. Venkite dirbtinio cukraus. Gerkite kuo daugiau vandens, galiausiai, kuo daugiau šypsokitės! Papildykite savo mitybą produktais, kuriuose yra Omega 3 rūgščių.

Žinoma, sportas po gimdymo neatsiejamas ir nuo moters psichologinės būklės, tad jeigu ji jaučiasi pavargusi ar net nelaiminga – geriausia per daug neskubėti į salę, kadangi ten ji gali prarasti likusią energijos dalį, kurią geriausia yra skirti miegui.

Sportuoti aktyviau siūlome su treneriu, kuris ne tik padės tinkamai atlikti pratimus, tačiau ir įvertins Jūsų fizinę būklę. Juk gana dažnai po nėštumo atsiranda traumų, gali skaudėti neįprastas kūno vietas, tad specialisto pagalba – labai reikalinga.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA