REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2019 m. Vasario 19 d. 12:13

„Spiečius“ atskris ir į Uteną

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


72573

Ar teko jums ką nors girdėti apie „Spiečių"? Bendradarbystės centras „Spiečius" – tai VšĮ „Versli Lietuva" sukurta netradicinio tipo verslo plėtros erdvė. Šie centrai yra skirti jaunoms ir pradedančioms įmonėms, pagal individualią veiklą dirbantiems jauniems žmonėms, besispecializuojantiems kūrybinių industrijų, elektroninio ir socialinio verslo srityse.

Utenos rajono savivaldybė (toliau – savivaldybė), siekdama skatinti smulkiojo ir vidutinio verslo plėtrą, kreipėsi į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, prašydama Utenos mieste įkurti bendradarbystės centrą „Spiečius". Savivaldybė yra pasirengusi bendradarbiauti ir skirti patalpas minėtam centrui.

Šiuose centruose verslininkams yra suteikiamos nemokamos kompiuterizuotos darbo vietos su įranga, teikiamos skaitmeninio, kūrybinių industrijų vystymo, socialinio verslo konsultacijos, vykdomos praktinės mentorių sesijos, organizuojami verslo ugdymo mokymai (darbas su įvairiomis programomis, įrankiais bei platformomis), įgyvendinamos kitos verslo skatinimo ir plėtros iniciatyvos.

Savivaldybė skatina smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų kūrimąsi ir plėtrą, taiko smulkiojo ir vidutinio verslo skatinimo priemones. Viena iš tokių priemonių – Smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programa (toliau – Programa). Per penkerius metus, nuo 2014 metų, kai buvo pradėtas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų projektų finansavimas, Programos lėšomis finansuotos 184 verslo subjektų paraiškos, projektams įgyvendinti iš savivaldybės biudžeto buvo išmokėta 128,5 tūkst. Eur. Ši Programa yra tęstinė, ji įgyvendinama ir 2019 metais. Naujai įsteigtoms smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms yra taikomos mokesčių lengvatos – jos yra atleidžiamos nuo nekilnojamojo turto mokesčio, žemės (žemės nuomos) mokesčio: pirmaisiais veiklos metais – 100 proc., antraisiais – 50 proc. Verslo skatinimo priemonės turėjo įtakos verslumui Utenos rajone augti – 2019 metų pradžioje 1 000-čiui rajono gyventojų teko 18,8 veikiančių labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių ir, palyginti su 2018 metais, padidėjo 0,5 procentinio punkto.

Bendradarbystės centro įkūrimas būtų labai naudingas ne tik rajono, bet ir Utenos regiono plėtrai, prisidėtų prie ekonominės gerovės kūrimo.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA