Angle down Atgal

Spendžiame spąstus vaisinėms muselėms

Virtuvės stalas, nuklotas obuoliais bei kitomis rudens gėrybėmis, neretai tampa vaisinių muselių traukos objektu. Kaip atsikratyti šių įkyrių, erzinančių vabzdžių?

Nepalikite jokių maisto produktų atviroje vietoje – juos laikykite šaldytuve arba sandariose spintelėse.

Nuolatos valykite stalviršius, kriauklę, grindis. Vaisių ar daržovių likučius pirma įdėkite į plastikinį maišelį, jį užriškite ir tik tuomet meskite į šiukšlių dėžę. Šiukšles neškite kuo dažniau.

Norėdami paspartinti įvykių eigą, vaisinėms muselėms paspęskite spąstus. Juos galite pasidaryti patys. Pavyzdžiui, įsigykite dvipusės lipnios juostos, atsikirpkite kelis pailgus gabaliukus ir, nulupę apsauginį sluoksnį, apšlakstykite juos obuolių ar kitų vaisių sultimis. Tuomet juosteles pakabinkite ant lempos, spintelių ar kitų vietų. Netrukus pastebėsite prilipusias savo aukas.

Plastikinis butelis – dar vienų spąstų variantas. Į jį įpilkite šlakelį obuolių arba kitų vaisių sulčių, „paskaninimui“ įmeskite papuvusio obuolio griežinėlį. Butelio viršų apdenkite maistine plėvele, o joje pradurkite nedideles skylutes. Aromatas parodys kelią muselėms, tačiau iš butelio išskristi joms bus kur kas sudėtingiau. Kai muselių butelyje bus nemažai, jo viršų užsukite kamšteliu ir išmeskite į šiukšlių dėžę.

Beje, virtuvėje, kurioje skraido vaisinės muselės, nelaikykite gėlių – jos taip pat gali tapti tinkama terpe šiems vabzdžiams veistis. Vietoje jų įsitaisykite vazonėlius su bazilikais arba citrinžole. Šių augalų skleidžiamas kvapas atbaidys museles.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite