REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Sausio 19 d. 16:50

Specialistai įspėja – ant ledo žengti vis dar derėtų itin atsargiai (vaizdo medžiaga)

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


26808

Viduržiemį pagaliau kiek pašalus, Šiaulių miesto ir apylinkių vandens telkinius okupavo pramogaujantys šiauliečiai ir žūklės aistruoliai. Tikros žiemos išsiilgę gyventojai, rodos, pačiūžas ar meškeres ir grąžtus griebė vos sulaukę, kol vanduo pasidengs bent plonyčiu ledo sluoksniu. O štai ugniagesiams gelbėtojams šis laikas – vienas įtempčiausių.


Foto galerija:

img-5709.jpg
img-5706.jpg
img-5702.jpg
img-5700.jpg
img-5698.jpg
img-5697.jpg
img-5692.jpg
img-5690.jpg
img-5689.jpg
img-5688.jpg
img-5687.jpg
img-5686.jpg
img-5685.jpg
img-5684.jpg
img-5683.jpg
img-5682.jpg

Ant užšalusio Talkšos ežero žvejai, dailiojo čiuožimo mėgėjai ar tiesiog norintys pasivaikščioti gryname ore ir tuo pat metu išmėginti ledo tvirtumą nuo pat ryto traukia nepaisydami ugniagesių bei civilinės saugos specialistų perspėjimų kol kas ant ledo būti itin atsargiems.

Ledas laikomas tvirtu, kai jo storis yra didesnis nei 7 cm. Toks jau išlaikytų žmogų. Tačiau tam, kad ledas būtų saugus grupei žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis nei 15cm. Ant ežero toks ledo storis susidaro per 5-8 dienas, kai vidutinė paros temperatūra yra 7oC šalčio ir nesninga.

Ledas ant Šiaulių vandens telkinių šiuo metu yra apie 7-10 cm. Tačiau toks ledo storis toli gražu ne visose vietose. Labai pavojinga lipti ant ledo ten, kur yra daug nendrių ir kitų vandens augalų ar įteka upeliai, yra šaltinių. Trapus, plonas ledas būna ir tose vietose, kur įšąla medžių šakos, lentos bei kiti daiktai, taip pat arti krūmų, medžių.

Ne mažiau svarbu žinoti, kokia yra saugaus, tvirto ledo spalva. Tvirtas ledas visuomet turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos arba gelsvos spalvos ledas – netvirtas, labai pavojingas.

Kol kas jokiu būdu negalima ant užšalusių vandens telkinių važiuoti automobiliu. Lengvąjį automobilį išlaiko 26 cm storio ledas, tad tokių sąlygų dar teks ilgokai palaukti. O net ir susidarius tokiam ledo storiui, būtina žinoti, kad atstumas tarp kelių mašinų turėtų būti ne mažiau 15 metrų.

Specialistai primygtinai pataria net ir tuo atveju, jei ledas atrodo tinkamo storio, prieš lipant ant jo apsidairyti, ar arti nėra praminto takelio, paliktų pėdų. Tokį pastebėjus, geriausia juo ir eiti, nes tai jau išbandytas kelias.

Einant ledu, geriausia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda ant jo pasirodo vanduo, būtina kuo skubiau grįžti į krantą.

Jeigu ledu eina grupė žmonių, reikėtų laikytis distancijos. Atstumas tarp žmonių turi būti ne mažesnis kaip 5 metrai. Einant ledu reikia aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis.

Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų.

Na o žvejai kaip šventą taisyklę turėtų žinoti, kad susiruošus į poledinę žūklę be smaigų nė neverta kelti kojos iš namų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA