Polifonija | 9 MIN.

Už festivalio kulisų: kaip gimsta „Resurrexit“?

Etaplius.lt
2025 m. kovo 27 d. 15:33
„Resurrexit“ koncertas

Kiekvieną pavasarį Šiauliuose skambanti muzikos šventė „Resurrexit“ tampa neatsiejama miesto kultūrinio gyvenimo dalimi. Tačiau, kad festivalis įvyktų sklandžiai, reikia ne tik meninės vizijos, bet ir milžiniško organizacinio darbo. Kaip gimsta šis festivalis? Su kokiais iššūkiais susiduria jo organizatoriai? Apie tai pasakoja festivalio organizacinės komandos nariai – festivalio meno vadovas Linas Balandis, projekto vadovė Vita Butvilienė, „Polifonijos“ vadovė Nijolė Saimininkienė ir festivalio veiklų koordinatorė Julija Kot-Kazymirko.

Jau aštuntus metus vadovaujate koncertinei įstaigai „Polifonija“, tad lygiai tiek pat esate ir festivalio RESURREXIT direktorė. Kokius didžiausius iššūkius patiria festivalio organizacinė komanda?

Nijolė Saimininkienė („Polifonijos“ vadovė) šypsosi, tačiau iš karto patikslina:
Nijolė Saimininkienė
: Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad tikroji festivalio direktorė yra Vita Butvilienė. Aš esu visos įstaigos administracijos vadovė, ir būtų labai nemandagu sau prisiskirti svetimus nuopelnus. Vita ir „Polifonijos“ meno vadovas Linas Balandis renkasi programas ir atlikėjus, visa tai kaip prabangius karolius suveria ant organizacinio siūlo ir žiūri, kad vėrinys būtų prasmingas ir meniškas. Vitai tenka daug atsakomybių: nuo paraiškos finansavimui parengimo iki sutarčių sudarymo. Tai ji derasi dėl honorarų, sudaro sąmatas ir sutartis, rūpinasi koncertams tinkamų erdvių parinkimu ir daugybe kasdienių smulkių veiklų, kurias išvardinti pritrūktų viso interviu laiko. Festivalio rengimo komandoje labai reikalinga yra vadybininkė Julija Kot-Kazymirko, kurios iš pirmo žvilgsnio nematomi, bet labai svarbūs darbai padaro festivalį tokiu, koks jis matomas žiūrovui. O iššūkiai... Jie – amžini organizatorių palydovai. Nes visų detalių numatyti neįmanoma. Kartais maža smulkmena sugadina visą reikalą (pvz., nepakankamai iki koncerto įšilusi Katedra ir dėl ko neįmanoma groti itin jautriais senoviniais instrumentais), o sudėtinga problema (staiga paaiškėja, kad, likus dviems valandoms iki koncerto pradžios, neatvyks pagrindinis atlikėjas) išsprendžiama operatyviai ir greitai, čia pat, vietoje, pakeičiant koncerto programą, publikai to net neįtarus.

Ar esate kada nors atsisakę idėjos dėl organizacinių sunkumų? Kokia tai buvo idėja?

Nijolė Saimininkienė pritariamai linksi.
Esame. Kartais organizatorių norai ir planai nesutampa su atlikėjų galimybėmis, pavyzdžiui, laike. Festivalis trunka tik vieną savaitę, ir kartais pageidaujamas atlikėjas tuo metu būna užimtas. Tokiais atvejais tenka atsisakyti arba daryti, pavyzdžiui, festivalio Įžangos koncertą dar gerokai iki oficialios festivalio pradžios. Esame darę festivalio „Post scriptum“ – dėl tų pačių priežasčių. Kita priežastis – atlikėjo ar idėjos „kaina“. Visi žinome jausmą, kai kažko labai nori, o įpirkti negali. Čia irgi taip būna, kai reikia luktelti kol svajonės galės tapti realybe. Būna ir taip, kad mūsų nuomone, atlikėjų siūloma programa nėra verta tiek, kiek jie patys įsivaizduoja.

Papasakokite, prašau, kaip gimsta festivalio programa? Kas lemia atlikėjų ir kūrinių pasirinkimą?

Festivalio meno vadovas Linas Balandis pasiremia į kėdės atlošą ir šiek tiek susimąsto, tarsi bandydamas prisiminti visą tą ilgą kūrybinį procesą.
Linas Balandis, festivalio meno vadovas:
Tai nėra paprastas procesas. Programa formuojasi iš patirčių – to, ką matai ir girdi keliaudamas po įvairius festivalius, konkursus, dalyvaudamas koncertuose ar komisijų veikloje. Matai menininkus, kurie galėtų būti patrauklūs Šiaulių auditorijai, stebinti ir sudominti ją. Tuomet geriausius iš jų atsirenki ir kvieti dalyvauti festivalyje.

Žinoma, kai kurie programos elementai jau yra nusistovėję. Pavyzdžiui, atidarymo ir uždarymo koncertuose paprastai dalyvauja orkestrai, chorai – todėl šiuo atveju daugiausia dėmesio skiriame kūrinių atrankai. Kitas svarbus festivalio elementas – jau ketvirtus metus organizuojama mokslinė konferencija, todėl, siekiant išlaikyti tęstinumą, svarstome, kokius lektorius pakviesti, kad jų pranešimai būtų įdomūs ir prasmingi. Taip pat ilgainiui tradicija tapo ir „Šiaulių skambančios bažnyčios“ – tai dar vienas festivalio dėmuo, kuris formuojasi nuolat ieškant naujų atlikėjų ir idėjų.

Norėčiau atkreipti dėmesį, kad 2025 metais mes jau galvojame apie 2027–2028 metų programas. Tai reiškia, kad 2025-aisiais jau turime sudarytą sekančių metų programą, o einamųjų metų programa ne kuriama, o įgyvendinama. Festivalio programos sudarymas – tai ne vienerius metus trunkantis darbas, kurio neįmanoma atlikti paskubomis.

Kūrinių pasirinkimą pirmiausia lemia, tiesą sakant, mano skonis (šypsosi). Renkuosi tai, kas, mano nuomone, labiausiai tinka „Resurrexit“ festivaliui, atsižvelgiant į visų tais metais dalyvausiančių atlikėjų visumą. Kartais pasirinkimą lemia ir dedikacijos – atitinkami jubiliejiniai metai, kuriems skiriame muzikinius akcentus.

Kalbant apie atlikėjų atranką, svarbiausias kriterijus – aukščiausio lygio profesionalumas. Mūsų festivalyje nedalyvauja žemo meninio lygio atlikėjai, kurių kokybė būtų abejotina. „Resurrexit“ scenoje pasirodo tik išskirtiniai menininkai, kuriuos kviečiame labai atsakingai. Tačiau, nepaisant to, kad esame profesionaliosios muzikos festivalis, skiriame dėmesio ir kokybiškam mėgėjų menui – visą šeštadienį skiriame „Šiaulių skambančioms bažnyčioms“, kur kviečiame aukščiausios – pirmosios – kategorijos šalies mėgėjų chorus ir pristatome juos Šiaulių publikai.

Kaip užtikrinate, kad festivalis išliktų aktualus ir nenustotų stebinti publikos?

Tęsia Linas Balandis: Visų pirma, tiek aš, tiek festivalio vadovė, veiklų koordinatorė ir kiti komandos nariai turime jausti vadinamąjį kultūrinį pulsą. Turime nuolat stebėti, kas vyksta kultūriniame pasaulyje ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje – kokios tendencijos vyrauja ir ką galėtume pritaikyti savo festivalyje.

Kartais, žvelgdami kūrybiškai, galime net patys kurti naujas tendencijas, kurios vėliau pasirodo patrauklios ir kitiems festivaliams. Yra buvę atvejų, kai mūsų idėjos įkvėpė kitus renginius – bet kol kas daugiau detalių neatskleisiu (šypsosi). Paliksiu intrigą, intrigą skaitytojams patiems daugiau domėtis, patirti ir atrasti.

Kaip užtikrinate, kad festivalis vyktų sklandžiai – nuo finansavimo iki smulkių logistinių detalių?

Prie pokalbio prisijungia Vita Butvilienė, projekto vadovė: „Festivalis „Resurrexit“ – bene stambiausias „Polifonijos“ projektas, kurio gimimui kasmet ruošiamasi iš anksto. Dar neprasidėjo šiųmetis festivalis, o jau dabar esame nutarę, kas įdomaus lauks mūsų gerbėjų kitąmet. Kai kurių atlikėjų ar meninių programų „rezervacijas“ padarome ir prieš dvejus metus. Turime ir tokių vizijų, kurias saugome svajonių dėžutėse dar daugiau metų. O iššūkių kasmet apstu ir visus juos sunku suskaičiuoti – apystorei knygai medžiagos pakaktų (juokiasi). Sunkiausiai yra numatyti visas situacijas, įvairių paslaugų poreikį, tinkamai sudėlioti sąmatą ir parengti paraišką taip, kad ją vertinantys ekspertai patikėtų šio renginio reikalingumu bei skirtų pakankamą finansavimą. Festivalio „Resurrexit“ pagrindiniai rėmėjai – Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Šių institucijų finansinė parama suteikia mūsų klausytojams galimybę lankytis aukščiausios meninės vertės koncertuose nemokamai arba už simbolinę kainą.“

Ko labiausiai bijo festivalio organizatoriai?

Julija Kot-Kazymirko, festivalio veiklų koordinatorė: Didžiausia baimė, kuri nuolat kirba būtent mano mintyse, – ar susirinks klausytojai? Mes mėnesių mėnesius planuojame, kviečiame pasaulinio lygio muzikantus, deriname kiekvieną detalę, ir vis tiek paskutinėmis dienomis nerimaujame: ar žmonės ateis? Nesvarbu, koks nuostabus būtų koncertas, jeigu žiūrovų bus vos keletas – tai liūdnas scenarijus tiek atlikėjams, tiek mums, organizatoriams. Įsivaizduokite: atvyksta orkestras, chorai, solistai, scenoje trys šimtai žmonių pasiruošusių užburti publiką, o bažnyčioje – vos kelios akys...

Tam, kad šis košmaras netaptų realybe, dirbame iki paskutinės akimirkos – skelbiame informaciją, kalbamės su žmonėmis, dalinamės užkulisiais, kad festivalio vardas skambėtų visur. O jei vis dėlto būna vakaras, kai žiūrovų mažiau, suprantame – kultūra kartais yra lyg loterija ir aukšto meninio lygio paklausa ne visada lygi pasiūlai. Bet kai matai, kaip net mažesnė publika įsitraukia, kaip jų akys spindi iš emocijų – supranti, kad verta stengtis dėl kiekvieno.

Apie kokią, Jūsų nuomone, festivalio pusę koncertų klausytojai nesusimąsto, bet jiems būtų vertinga apie tai žinoti?

N.S.: Aš apskritai nežinau, apie ką festivalio koncertuose mąsto mūsų žiūrovai. Kiekvienas jų – savitas, individualus, išskirtinis. Tikriausiai, mąsto apie save, savo pojūčius, svajones; muzikos apgaubti, kuria ateities vizijas, galvoja apie savo mylimus žmones ar mintimis nusikelia į pamėgtas vietas... Toks yra muzikos poveikis, ir, tikiuosi, mūsų klausytojai tai patiria. O apie ką nesusimąsto, tai dar sunkiau atsakyti. Jeigu turima galvoje kažkokie festivalio administraciniai klausimai ar organizaciniai sunkumai, tai žiūrovui, klausytojui apie tai nereikia nei mąstyti, nei žinoti. Jis atėjo patirti katarsį. Ir mes, organizatoriai, turime jam sukurti muzikos šventę – nepamirštamą, jaudinančią, pakylėjančią. Bet vis tik žiūrovams vertinga būtų žinoti, kad tikras, geras menas nenukrenta šiaip sau – kaip obuolys nuo obels. Meną kuria žmonės. Ir jiems už tai turi būti atlyginta.

Žvelgiant į „Resurrexit“ užkulisius, aiškėja, kad festivalis – tai ne tik muzika, bet ir daugybė nematomų pastangų, kruopštus planavimas bei nuolatinis kūrybiškumo ir organizacinių gebėjimų išbandymas. Tačiau būtent tai ir daro jį gyvu, nenuspėjamu bei kasmet laukiamu įvykiu. Ir nors organizatoriai pripažįsta, kad didžiausia jų baimė – tuščios koncertų salės, akivaizdu, jog publika kiekvieną pavasarį sugrįžta, o tai – geriausias įrodymas, kad visos pastangos buvo vertos.

Tad jei dar nesate patyrę „Resurrexit“ magijos, dabar pats metas pradėti – sekite festivalio naujienas, domėkitės programa ir atraskite koncertus, kurie praturtins jūsų pavasarį. Ateikite, klausykitės ir leiskite sau mėgautis aukščiausio lygio menu, kuris kasmet į Šiaulius atneša nepakartojamų muzikinių akimirkų.

Reklama


Šiauliai
Žiedinėje sankryžoje įstrigę vilkikai sutrikdė eismą tarp Šiaulių ir Radviliškio
Eismo spūstys kone iki Kairių ar net dar toliau. Tokia situacija susidarė kelyje, jungiančiame Šiaulius ir Radviliškį. Laimė, kad eismą laikinai sustabdė sustabdė ne avarija, o šiandien tokiomis oro sąlygomis dažna situacija – vilkiko įstrigimas dėl slidžios kelio dangos.
Gatvė | 2 MIN.
0
Lietuva
Lietuva
Profesionali aktorė Paulė Konstancija Giniotaitė iki šiol geriausiai buvo pažįstama mažiesiems gerbėjams, mat jau daugelį metų įkūnija mylimą vaikų personažą Kakė Makė. Paulė Konstancija vaidina „Domino“ teatre, taip pat kuria vaidmenis teatre „Pradžia“. O šią žiemą ji išdrįso savo jėgas išbandyti ir LNK „Muzikinės kaukės“ projekte.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0
Valentino diena – tai ne tik romantiškos dovanos ar simboliniai gestai, bet ir stiprus emocinis laikotarpis, kai jausmai iškyla į paviršių, o santykiai patiria savotišką patikrinimą. Astrologijoje ši data dažnai sutampa su vidinių poreikių išryškėjimu: vieni supranta, ko jiems trūksta meilėje, kiti – ką laikas paleisti, o treti – kam pagaliau verta atsiverti.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Pasaulis
Šiauliai
Ukrainos skeletonininkas Vladyslavas Heraskevyčius pralaimėjo apeliaciją dėl jo diskvalifikacijos iš žiemos olimpinių žaidynių už tai, kad jis dėvėjo šalmą, ant kurio pavaizduoti per karą žuvę ukrainiečiai, penktadienį paskelbė Sporto arbitražo teismas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Šiaulių „Gintros“ gretas papildė dar viena naujokė – prie Lietuvos čempionių prisijungė saugė iš Brazilijos Julia Francisco De Souza Dias su kuria sudaryta sutartis iki 2026 metų sezono pabaigos. 24-erių saugė vilkės 13-uoju numeriu pažymėtus geltonai juodus marškinėlius.
Sportas | 3 MIN.
0


Lietuva
Vilnius
Savaitgalis prasidės lijundra, lietum ir krituliais. Ir nors būtų galima tikėtis, kad taip gamta kompensuoja šalčio trūkumą, taip, deja, nebus – jau šeštadienį termometrai vėl rodys gerokai žemiau nulio.
Lietuva | 2 MIN.
0
Vilnius kviečia Valstybės atkūrimo dieną kartu minėti prasminguose, bendrystę stiprinančiuose renginiuose.
Lietuva | 5 MIN.
0

Radviliškis
Šiauliai
Radviliškio rajono savivaldybės meras Kazimieras Račkauskis į pasitarimą pakvietė visų rajono savivaldybės įmonių ir įstaigų vadovus bei seniūnijų seniūnus.
Politika | 3 MIN.
0
Šiaulių rajono savivaldybė kryptingai optimizuoja savivaldybei priklausančio turto valdymą, siekdama sumažinti išlaidas, racionaliai naudoti pastatus ir užtikrinti patogesnes paslaugas gyventojams. Vienas pagrindinių sprendimų – savivaldybei pavaldžių įstaigų telkimas po vienu stogu, atsisakant nenaudojamų ar neefektyviai eksploatuojamų patalpų.
Politika | 3 MIN.
0

Pasaulis
Pasaulis
Ukrainos skeletonininkas Vladyslavas Heraskevyčius pralaimėjo apeliaciją dėl jo diskvalifikacijos iš žiemos olimpinių žaidynių už tai, kad jis dėvėjo šalmą, ant kurio pavaizduoti per karą žuvę ukrainiečiai, penktadienį paskelbė Sporto arbitražo teismas.
Pasaulis | 3 MIN.
0
Ketvirtadienį Pietų Karolinos valstijos universitete buvo nušauti du žmonės, dar vienas asmuo buvo sužeistas, pranešė universitetas, kurio miestelio teritorija šiuo metu yra uždaryta.
Pasaulis | 2 MIN.
0


Akmenė
Šiauliai
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ prie tinklo prijungė Akmenės rajone statomą vėjo elektrinių parką, kurio įrengtoji galia siekia 105,84 megavatų (MW), o leistina generuoti galia – 100 MW.
Verslas | 2 MIN.
0
Septynioliktą kartą vykstančiuose „Nacionaliniuose atsakingo verslo apdovanojimuose 2025“ (NAVA) net dvylika šalies įmonių buvo įvertintos už socialinės atsakomybės iniciatyvas per praėjusius metus. Pagrindinį garbingą apdovanojimą „Metų socialiai atsakinga įmonė 2025“ pelnė UAB „Toksika.
Verslas | 6 MIN.
0

Kelmė
Pakruojis
Kelmėje policijos pareigūnai tiria automobilio vagystę.
Kriminalai | 2 MIN.
0
Šiaulių apylinkės teismas nusprendė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės Pakruojo rajone vaiką apkandžiojusio šuns savininkę. Visgi, kaip nuspręsta, moteris nukentėjusiosioms turės sumokėti daugiau nei 14 tūkst. eurų.
Kriminalai | 3 MIN.
0
Radviliškis
Radviliškyje pas asmenis rasta narkotinių medžiagų
Kriminalai | 2 MIN.
0
Kaunas
Kauno policija ieško dingusios nepilnametės
Kriminalai | 2 MIN.
0
Prienai
Per avariją Prienų rajone nukentėjo trys žmonės
Kriminalai | 2 MIN.
0


Šiauliai
Kelmė
Eismo spūstys kone iki Kairių ar net dar toliau. Tokia situacija susidarė kelyje, jungiančiame Šiaulius ir Radviliškį. Laimė, kad eismą laikinai sustabdė sustabdė ne avarija, o šiandien tokiomis oro sąlygomis dažna situacija – vilkiko įstrigimas dėl slidžios kelio dangos.
Gatvė | 2 MIN.
0
Kitą savaitę, vasario 17–20 dienomis, mokinių žiemos atostogų metu, UAB „Kelmės autobusų parkas“ autobusai kursuos vasaros grafiku.
Gatvė | 2 MIN.
0
Trakai
Vilnius
Vilniaus regiono apylinkės teismo Trakų rūmai panaikino Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus teritorinio skyriaus nutarimą, susijusį su Karaimų gatvėje įrengtu atitvaru ir kitomis eismo reguliavimo priemonėmis. Po pakartotinio bylos nagrinėjimo KPD administracinę bylą Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorei Dovilei Daudaitei nutraukė, nenustačius administracinio nusižengimo.
Gatvė | 3 MIN.
0
Artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo renginiams, Vilniuje nuo penktadienio numatomi laikini eismo ribojimai bei trumpalaikiai stabdymai, pranešė vietos savivaldybė.
Gatvė | 3 MIN.
0

Šiauliai
Šiauliai
Šiaulių „Gintros“ gretas papildė dar viena naujokė – prie Lietuvos čempionių prisijungė saugė iš Brazilijos Julia Francisco De Souza Dias su kuria sudaryta sutartis iki 2026 metų sezono pabaigos. 24-erių saugė vilkės 13-uoju numeriu pažymėtus geltonai juodus marškinėlius.
Sportas | 3 MIN.
0
„Šiauliai“ (9-8) sekmadienio vakarą įsirašė devintąjį laimėjimą LKL, kurią remia „Betsson“, čempionate.
Sportas | 3 MIN.
0


Šiauliai
Šiauliai
Vasario 16-ąją kviečiame iškilmingai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo 108-ąsias metines Kuršėnuose.
Kultūra | 3 MIN.
0
Vasario 16 d., pirmadienį, 11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padaliniai lankomi nemokamai. Šiauliečiai kviečiami lankytis šiuose padaliniuose:
Kultūra | 2 MIN.
0
Radviliškis
Kelmė
Vasario 16-ąją minėsime Valstybės atkūrimo dieną. Ši diena mums primena, jog laisvė nėra savaime suprantama – ji iškovota drąsių žmonių tikėjimu, vienybe ir begaline meile Tėvynei. Ši diena kviečia mus ne tik prisiminti istoriją, bet ir pajusti atsakomybę už valstybės ateitį, puoselėti patriotiškumą, bendrystę ir pagarbą savo kraštui.
Kultūra | 5 MIN.
0
Kelmėje paminėta išskirtinė sukaktis. Vasario 11 d. 100 metų jubiliejaus proga pasveikinta Kelmės miesto gyventoja Agnieška Vasiliauskienė.
Veidai | 2 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Kartais užtenka vieno vakaro, kad suprastum: svetainė yra graži, jauki… ir visiškai netinkama darbui. Vieną minutę bandai atsakyti į laiškus, kitą jau pagauni save žiūrintį į televizorių, klausantį virtuvės garsų ar tiesiog „trumpam“ prisėdusį ant sofos. Būtent tada atsiranda mintis apie pertvarą. Ne dėl vaizdo, o dėl galvos ramybės. Ir čia svarbus niuansas: kambario pertvaros gali būti labai skirtingos. Vienos padeda susikaupti, kitos tik sukuria gražią dekoraciją, kuri realiai nieko nekeičia.
Namai | 4 MIN.
0
Ar kada susimąstėte, kodėl jūsų išmanusis telefonas ar nešiojamasis kompiuteris pradeda strigti vos pasibaigus garantiniam laikotarpiui? Dažnai kaltiname gamintojus dėl „suplanuoto senėjimo“, tačiau tiesa neretai slypi kur kas arčiau – mūsų kasdienėje rutinoje. Mes esame linkę rūpintis nauju daiktu tik pirmąsias savaites, o vėliau įsijungia rutina. Būtent tie maži, veiksmai, kurių net nefiksuojame, lėtai, bet užtikrintai trumpina prietaisų gyvavimo laiką. Tai klaidos, kurios kainuoja brangiausiai, nors atrodo visiškai nekaltos.
Namai | 4 MIN.
0

Kelmė
Lietuva
Kelmėje paminėta išskirtinė sukaktis. Vasario 11 d. 100 metų jubiliejaus proga pasveikinta Kelmės miesto gyventoja Agnieška Vasiliauskienė.
Veidai | 2 MIN.
0
Televizijos laidų vedėjos ir prodiuserės Vaidos Poderytės-Bernatavičės kasdienybė atrodo visai ne taip, kaip gali pasirodyti žiūrovui, matančiam ją tik televizijos ekrane. Už eterio slypi ne tik kūrybiniai sprendimai, bet ir nuolatinis planavimas, skirtingi projektai, ilgos filmavimo dienos, logistika ir darbas su didelėmis komandomis. Būtent dėl šios priežasties jos santykis su namais ir aplinka, kurioje vyksta darbas, leidžia išlaikyti ritmą ir neperdegti.
Veidai | 5 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Valentino diena – tai ne tik romantiškos dovanos ar simboliniai gestai, bet ir stiprus emocinis laikotarpis, kai jausmai iškyla į paviršių, o santykiai patiria savotišką patikrinimą. Astrologijoje ši data dažnai sutampa su vidinių poreikių išryškėjimu: vieni supranta, ko jiems trūksta meilėje, kiti – ką laikas paleisti, o treti – kam pagaliau verta atsiverti.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Profesionali aktorė Paulė Konstancija Giniotaitė iki šiol geriausiai buvo pažįstama mažiesiems gerbėjams, mat jau daugelį metų įkūnija mylimą vaikų personažą Kakė Makė. Paulė Konstancija vaidina „Domino“ teatre, taip pat kuria vaidmenis teatre „Pradžia“. O šią žiemą ji išdrįso savo jėgas išbandyti ir LNK „Muzikinės kaukės“ projekte.
Laisvalaikis | 3 MIN.
0


Lietuva
Lietuva
Valentino diena – tai ne tik romantiškos dovanos ar simboliniai gestai, bet ir stiprus emocinis laikotarpis, kai jausmai iškyla į paviršių, o santykiai patiria savotišką patikrinimą. Astrologijoje ši data dažnai sutampa su vidinių poreikių išryškėjimu: vieni supranta, ko jiems trūksta meilėje, kiti – ką laikas paleisti, o treti – kam pagaliau verta atsiverti.
Horoskopai | 4 MIN.
0
Vasario 13-oji – Pasaulinė radijo diena.
Horoskopai | 4 MIN.
0

Lietuva
Lietuva
Kiaulienos sprandinė – viena sultingiausių ir universaliausių kiaulienos dalių, vertinta istorinėje ir dabartinėje mūsų šalies virtuvėje. Artėjant Gavėniai ir žiemos pabaigai, ši vidutinio riebumo mėsa gali tapti puikiu pasirinkimu visai šeimai norint pasisemti energijos iš sočių, bet nebrangiai paruošiamų patiekalų. Skirtingų valgių su sprandine receptus, panaudojant namuose ir taip dažnai turimus ingredientus, siūlo lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ kulinarinių idėjų partneris Aivaras Prokša.
Virtuvė | 5 MIN.
0
Daugeliui iš mūsų desertas yra neatsiejamas dienos ritualas, suteikiantis jaukumo po pietų ar vakarienės. Vis dėlto naujų metų pradžia dažnam tampa impulsu ieškoti lengvumo, geresnės savijautos ir sveikesnių desertų alternatyvų. Pavyzdžiui, riebius ir sunkius saldumynus pakeisti lengvesnėmis, augalinėmis alternatyvomis. Tokie pasirinkimai neretai džiugina ne tik organizmą, bet ir piniginę – tai primena ir žemų kainų prekybos tinklo „Lidl“ iniciatyva „Augalausis“, kviečianti visą mėnesį į savo mitybą įtraukti daugiau augalinių produktų bei siūlo išbandyti sveikesnių desertų variantus.
Virtuvė | 5 MIN.
0