Angle down Atgal

Spalvų ir muzikos apsuptyje

Piešimas vaikui – tarsi kalba, padedanti išreikšti save ir savo jausmus, užmegzti ryšį su aplinka. Piešimo procesas padeda mokytis pažinti save, lavinti judesius, vaizduotę, mąstymą.

Kovo 28 dieną Marijampolės lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ priešmokyklinio ugdymo grupės „Spalviukai“ mokytojos Aušra Žaliauskienė ir Diana Donauskienė kartu su savo ugdytiniais pakvietė į mažųjų menininkų susitikimą „Teigiamos vaikų emocijos spalvų ir muzikos garsų apsuptyje“.

Į kvietimą dalyvauti atsiliepė miesto ikimokyklinės įstaigos: lopšeliai-darželiai „Nykštukas“, „Šaltinėlis“, „Pasaka“, „Rasa“, „Varpelis“, „Šypsenėlė“, mokykla-daugiafunkcis centras „Žiburėlis“. Į renginį susirinko kūrybingi, mėgstantys piešti, improvizuoti priešmokyklinio amžiaus ugdytiniai ir jų mokytojos, tėveliai.

Svečiai susidomėję klausėsi organizatorių sekamos pasakos apie spalvas, kurios sudaro jausminį ir meno pasaulį. Mokytojos Diana ir Aušra supažindino mažuosius dailininkus su įvairiais piešimo būdais, technikomis, dailės priemonėmis. Vaikai galėjo pasijusti tikrais dailininkais: piešė, tapė akvarele, guašu, tekstiliniais, akriliniais dažais, kreidelėmis. Kurdami savo piešinius naudojo šiaudelius, akmens druską, siūlus, medinius pagaliukus, vąšelį. Darbai buvo atliekami ant drobės, įvairių tekstūrų popieriaus. Vaikai turėjo galimybę išbandyti ebru meną – tapybą ant vandens. Šis piešimo būdas išlaisvina mintis, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai.

Dailė ir muzika glaudžiai susijusios meno rūšys, o sujungiant abi šias meno šakas sustiprinama emocijų, jausmų, minčių išraiška kūryboje. Tad renginio svečiams piešiant, priešmokyklinės grupės „Spalviukai“ ugdytinis Kipras atliko muzikinius kūrinius pianinu, kiti šios grupės vaikai dainavo, grojo skambučiais, metalofonais, neįprastais muzikos instrumentais – kaladėlėmis.

Muzikos ir dailės sąsajos padeda vaikams eksperimentuoti, kurti nuotaikas, teigiamas emocijas, perteikti akimirkos įspūdžius, kalbėti garsais ir spalvomis.

Džiugu, kad muzika ir dailė subūrė tiek puikių mėgstančių kurti, piešti vaikų. Mažųjų dailininkų piešinius visi norintieji galėjo apžiūrėti lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“.

Vaida BRUŽINSKIENĖ

Marijampolės lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ logopedė

Nuotraukos iš darželio archyvo

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite