Angle down Atgal

Spalio 21-oji: vardadieniai, astrologija

Spalio 21-oji – Pasaulinė fotonikos diena. Pasaulinė orumo diena. Tarptautinė kredito unijų diena. Atšvaitų diena.

1983 m. spalio 21 d. buvo oficialiai patvirtinta, kad šviesos greitis yra 299 792.458 km/s. Minint šią datą, spalio 21-oji paskelbta Pasauline fotonikos diena. Ji pradėta švęsti 2014 m.

Nuo 2008 metų spalio 21 dieną kasmet minima Pasaulinė orumo diena. Daugybė žmonių išgyvena dėl pernelyg didelės savikritikos, prasto savo vertės pajautimo, dėl patyčių, kurios labiausiai žeidžia paauglystėje. Ši iniciatyva kviečia įvairaus amžiaus piliečius grįžti į mokyklas ar universitetus ir su jaunąja karta kalbėtis apie orumą, dalintis savo istorijomis iš mokyklos suolo ar studijų laikų, aiškinti, kaip pasitikėti savimi, kelti savo vertę.

Nuo 1948 m. kasmet trečiąjį spalio ketvirtadienį švenčiama Tarptautinė kredito unijų diena. Pasaulyje yra daugiau nei 123 milijonai kredito unijų 84-iose šalyse. Lietuvoje kredito unijos pradėjo veikti nuo 1994 m. Kredito unija yra kooperatiniais pagrindais sukurta kredito įstaiga, teikianti paslaugas tik savo nariams. Kredito unijos nariai sudaro bendrą santaupų fondą, iš kurio teikia savitarpio paskolas vienas kitam, nustatydami sau priimtinas sąlygas.

Lietuvos automobilių kelių direkcija trečiąjį spalio ketvirtadienį paskelbė Atšvaitų diena. Šią dieną visuomenė raginama atkreipti dėmesį į padažnėjusius eismo įvykius tamsiuoju paros metu ir nepamiršti dėvėti atšvaitų. Kelininkai rekomenduoja atkreipti dėmesį atšvaitų kokybę. Atšvaitas turi būti pagamintas iš tinkamo šviesą atspindinčio audinio bei būti atsparus besikeičiančioms oro sąlygoms.

Spalio dvidešimt pirmoji, ketvirtadienis – 294-oji metų diena (ketvirtoji 42-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 71 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia Gilanda, Hilaras, Hilarija, Raitvilas, Raitvilė, Uršė, Uršulė, Uršulina, Vilma;

rytoj: Aliodija, Donatas, Mingedė, Viltaras;

poryt: Doloresa, Lolita, Odilija, Ramvyda, Ramvydas, Ramvydė, Sanginas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.57, leidžiasi 18.10. Dienos ilgumas – 10.13.

Šiandien – antroji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Išmintingas žmogus turi orumą be išdidumo, o kvailas turi pasididžiavimą be orumo“ (Konfucijus).

***************

Astrologinė prognozė spalio 21-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Daugiau dėmesio skirkite verslo reikalams. Net dėl mažyčio aplaidumo galite netekti klientų pasitikėjimo ir pagarbos. Neaiškumų gali kilti ir reikaluose, susijusiuose su materialinėmis vertybėmis, technika, pinigais, nuoma. Saugokitės traumų, ugnies.

JAUTIS. Ši diena jautriems žmonėms darys išbalansuojantį poveikį, kels nerimą, skatins fobijas, savidestrukciją. Pasisaugokite abejotinų pagundų meilės, verslo, finansų srityse.

DVYNIAI. Jūsų planams stigs racionalaus pagrindo, būsite linkę tirštinti spalvas arba nerti į nerealias fantazijas. Galbūt sulauksite priekaištų dėl neišpildytų pažadų, beprasmiškų išlaidų.

VĖŽYS. Jeigu turite ką protinga pasakyti, netylėkite. Tačiau neprovokuokite nereikalingų barnių su kolegomis, aplinkiniais. Lengvai galite įsigyti rimtų priešų, o jų jums dabar tikrai nereikia.

LIŪTAS. Šiandieną teks įtemptai darbuotis, nes spaus prisiimti įsipareigojimai, terminai. Dėl skubos gresia klaidingi žingsniai bei sprendimai.

MERGELĖ. Šiandieną būsite nusiteikę griebtis rimtų darbų, mokslų. Tačiau galbūt gausite informaciją, dėl kurios neteksite ramybės. Nerimausite dėl kelionės, vaikų, laukiamos siuntos ar pradėto projekto.

SVARSTYKLĖS. Nelengva diena. Padaugės pavydo, klastos ir nepaaiškinamos įtampos. Šiuo metu negalite sau leisti persitempti, lengva ranka švaistyti pinigų. Gresia traumos, nuostoliai. Atsargiai su technika, ugnimi.

SKORPIONAS. Nekokia diena tvarkyti teisinius reikalus, pasirašyti sutartis. Darbe, politikoje ar netgi asmeniniuose santykiuose gali kilti nenumatytų kliūčių dėl padidėjusios konkurencijos, intrigų, šmeižtų.

ŠAULYS. Būsite nusiteikę rimtai dirbti, tartis dėl užsakymų, sutarčių. Tačiau dirbti bus nelengva, nes atsiras nepatenkintų, kritikuojančių. Gali būti, kad susirūpinti privers sveikatos problema.

OŽIARAGIS. Šiandien jausite emocinę įtampą, ypač jei turite daug atsakingo darbo ir stokojate palaikymo. Savo ryžtą ar nepasitenkinimą išreikšite griežtais, bekompromisiais sprendimais. Pavojų kelia meilės avantiūros ir vaikų išdaigos.

VANDENIS. Šiandien bus nelengva ką nors įrodyti kitiems. Pasitelkite taktą ir kantrybę bendraudami su aplinkiniais, artimaisiais. Stenkitės prisitaikyti prie kintančios situacijos, laikytis taisyklių.

ŽUVYS. Šiandien galite tikėtis įdomių pasiūlymų arba patys juos teikti, tik vargu ar jie bus įgyvendinami. Venkite lengvabūdiškų nuotykių bei rizikos gatvėje. Galvokite, ką kalbate, saugokite reputaciją.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite