Angle down Atgal

Spalio 15-oji: vardadieniai, astrologija

Spalio 15-oji – Pasaulinė baltosios lazdelės (aklųjų) diena. Šv. Teresė. Pasaulinė rankų plovimo diena.

Pasaulinė baltosios lazdelės (Aklųjų) diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų. Tais metais Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare. Šią dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regėjimo sutrikimus ir jų priežastis.

Jungtinių Tautų Vaikų fondas paskelbė spalio 15-ąją Pasauline rankų plovimo diena. Ji pirmą kartą paminėta 2008 m. Šią dieną visuomenė, ypač vaikai, informuojami apie būtinybę plauti rankas. Kiekvienas turi žinoti, kodėl būtina ir kaip tinkamai plauti rankas. Rankų plovimas užkerta kelią ligoms plisti. Ypač svarbu plauti rankas ligų epidemijų metu: žiemą, kai plinta gripas; vasarą, kai padaugėja žarnyno infekcijų. Rankų plovimas ypač svarbus šiuo COVID-19 infekcijos pandemijos metu. Pasak PSO, per nešvarias rankas plinta net 80 proc. infekcinių ligų.

Šventoji Teresė garsi tuo, kad išgyveno daug mistinių regėjimų. Vienas iš jų – angelas ugnine strėle perveria jai širdį, o Jėzus, paduodamas taurę, sako: „ir toliau kaip sužadėtinė rūpinkis mano garbe“. Teresė gimė 1515 m. kovo 28 d. Ispanijoje, Aviloje. 1536 m. čia įstojo į karmeličių vienuolyną. 1562 m. Aviloje ji įkūrė Šv. Juozapo basųjų karmeličių vienuolyną, kuris visiškai atsiribojo nuo išorinio pasaulio, garsėjo asketiškumu (vienuolės rengėsi šiurkščiais drabužiais, turėjo duoti visiškos abstinencijos įžadus). Iš viso Teresė įkūrė dar 32 vienuolynus: 17 moterų ir 15 kunigų karmelitų.

Spalio penkioliktoji, penktadienis – 288-oji metų diena (penktoji 41-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 77 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Domantas, Domantė, Domilas, Leonarda, Leonardas, Tautvilė, Teresė, Terezijus, Terė;

rytoj: Aurelija, Dovaidas, Dovaidė, Dovaldas, Dovaldė, Galia, Galius, Gedvyga, Grėta, Grėtė, Gryta, Grytė, Gutautas, Jadvyga, Magryta, Margarita, Margyta;

poryt: Emerencija, Gytė, Ignotas, Kintas, Kintautė, Kintenė, Kintautas, Marijonas.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.45, leidžiasi 18.24. Dienos ilgumas – 10.39.

Šiandien – trečioji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Svarstyklių ženkle.

***************

Protingos mintys:

„Pyktis neapakina: jis gimsta iš aklumo“ (A. de Sent Egziuperi)

****************

Astrologinė prognozė spalio 15-ajai, penktadieniui

AVINAS. Profesinėje veikloje galimi pasikeitimai į gerąją pusę. Palankus metas sudaryti sutartis, įsilieti į kolektyvinę ar visuomeninę veiklą, kokį nors judėjimą, demonstruoti organizacinius sugebėjimus, telkti bendraminčius.

JAUTIS. Įvairių rūpesčių kupina diena. Tuo pačiu metu kažkas nepaprastai džiugins, jaudins, o kažkas kels išgyvenimus, nerimą. Svarbu nuosekliai susiplanuoti dienotvarkę ir jos laikytis.

DVYNIAI. Šiandien viskas turėtų klostytis beveik taip, kaip pageidaujate. Galbūt gausite svarbią žinutę iš užsienio ar oficialios įstaigos. Gerai seksis mokslai, publikavimo reikalai. Galimas pasiūlymas, susijęs su kelione, karjera.

VĖŽYS. Gali išsispręsti skolų, kreditavimo klausimas arba kaip tik susidursite su augančia įtampa finansų srityje ir teks ieškoti sprendimo. Jeigu ieškote rėmėjų naujam projektui, jų rasite.

LIŪTAS. Iš partnerių, gerbėjų, simpatijų galite sulaukti įdomių pasiūlymų. Sugebėjimas dalintis, suprasti bus didelė vertybė. Galite rasti draugiją, kuri prisidės prie jūsų sumanymų įgyvendinimo.

MERGELĖ. Aktualūs bus sveikatos ir darbo klausimai. Pats metas pasirūpinti savo profesiniu tobulėjimu, kelti kvalifikaciją, mokytis naujų dalykų. Regis, užsitarnausite didesnį vadovų palankumą. Galite nuspręsti išsitirti sveikatą.

SVARSTYKLĖS. Tikėtini kūrybiniai ir kitokie laimėjimai, naujos meilės viltys. Nemažai gerų dalykų galite išmokti iš mylimų žmonių ir netgi iš savo atžalų.

SKORPIONAS. Mintys daugiausiai suksis apie šeimą, namus, pinigus. Galite išleisti pinigų, kad įtiktumėte mylimam žmogui, patenkintumėte artimųjų poreikius, pagerintumėte savo gyvenamąją ar darbo aplinką.

ŠAULYS. Neblogai spręsis reikalai, susiję su logistika, reklama, žiniasklaida, mokslu. Padaugės draugiškų kontaktų, sutarimo su aplinkiniais, išgirsite jums palankių naujienų.

OŽIARAGIS. Jeigu rimtai pasistengsite, šiandien jums turėtų pavykti atgauti skolą, išsireikalauti uždirbtus, pažadėtus pinigus. Galbūt pavyks sudaryti planuotą dalykinę sutartį, rasti puikų uždarbio šaltinį.

VANDENIS. Galite daug nuveikti ir daug laimėti, nes nesiblaškysite, veiksite žinodami, ko norite. Tikėtinos neblogos permainos tose srityse, kuriose buvo didžiausi trikdžiai ar labiausiai troškote teisingumo.

ŽUVYS. Šiandien verta pasikliauti įžvalga. Turėtų išsisklaidyti susikurtos iliuzijos arba sustiprėti pasitikėjimas, jei iki šiol skendote abejonėse. Regis, puikiai seksis meninė kūryba, medicininis, socialinis ar detektyvinis darbas.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite