Angle down Atgal

Spalio 10-oji: vardadieniai, astrologija

Spalio 10-oji – Pasaulinė psichinės sveikatos diena. Vietos savivaldos diena. Pasaulinė košės diena.

1992 m. Pasaulinė psichinės sveikatos federacija pasiūlė minėti Pasaulinę psichinės sveikatos dieną. 2001 m. šventę patvirtino Generalinė asamblėja. Šią dieną organizuojamuose renginiuose skatinama dalyvauti ne tik pacientus ir gydytojus, bet ir visą plačiąją visuomenę. Siekiama supažindinti žmones su psichinių ligų (šizofrenijos, epilepsijos, priklausomybės nuo narkotikų ir kt.) atsiradimo priežastimis, kad būtų galima iš anksto užkirsti joms kelią. Svarbu kuo anksčiau stiprinti žmogaus psichinę sveikatą, kad žmogus nepasiduotų depresijai užpultas menkiausios nesėkmės.

Nuo 2007-ųjų metu Lietuvoje minima Vietos savivaldos diena. Šią dieną galima laikyti savivaldybių tarnautojų profesine švente, tačiau kartu tai ir visų žmonių šventė, nes visi gyvename tam tikroje savivaldoje.

Pasaulinė košės diena švenčiama nuo 2009 metų, Škotijoje įsteigtos labdaros organizacijos „Mary‘s Meals“ iniciatyva. Ši organizacija kasmet maistinga kukurūzų koše pamaitina apie 320 000 Malavijos vaikų. Košės dieną žmonės skatinami paremti maistu badaujančius ir prastai besimaitinančius vaikus. Lietuvoje Pasaulinė košės diena plačiau minima nuo 2014 m. Šią dieną Lietuvos švietimo įstaigose vaikai skatinami susipažinti su sveikos mitybos principais ir košės nauda.

Spalio dešimtoji, sekmadienis – 283-ioji metų diena (paskutinė 40-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 82 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Butautė, Danas, Danielė, Danielius, Danius, Danys, Gilvyda, Gilvydas, Gilvydė;

rytoj: Germanas, Kvirinas, Rimbutas, Rimdauga, Rimdaugas, Rimdaugė, Valius, Zina, Zinaida;

poryt: Deimantė, Ganta, Gantas, Gantė, Radolfas, Radulfas, Ralfas, Rudolfa, Rudolfas, Salvina, Salvinas, Serafina, Serafinas, Serapina, Serapinas, Vilfreda.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 07.35, leidžiasi 18.36. Dienos ilgumas – 11.01.

Šiandien – penktoji Mėnulio jaunaties diena.

Saulė Svarstyklių ženkle.

***************

Protingos mintys:

„Laikas nusineša viską; ilga metų virtinė geba pakeisti ir vardą, ir išorę, ir charakterį, ir likimą“ (Platonas).

***************

Astrologinė prognozė spalio 10-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Jeigu jums nereikia rimtai pasimokyti, tikriausiai turėsite galimybę ištrūkti iš rutinos gniaužtų, pakeisti aplinką, pasidairyti toliau nuo namų. Tikėtini įdomūs susitikimai, renginiai, naujos realios arba virtualios pažintys.

JAUTIS. Jeigu nesipriešinsite įvykių tėkmei, galite patirti pikantišką nuotykį. Tačiau pinigai slyste slys iš kišenės. Pasiseks, jeigu kažkas jums grąžins skolą, parems finansiškai ar pasiūlys ką nors abipusiai naudinga.

DVYNIAI. Nebloga diena spręsti santuokos ir meilės klausimus, lankyti gimines. Nesivaržykite kreiptis į kitus žmones su prašymais ir pasiūlymais. Draugiškas nusiteikimas padės rasti kelią į kitų širdis.

VĖŽYS. Labiau įsižiūrėkite į smulkmenas, jeigu rinksitės prekę, papildomą veiklą, tarpininkus ar pan. Gali kilti ūpas keisti įvaizdį. Nuoseklios pastangos pagerinti išvaizdą, sveikatą ar namų aplinką išties pasiteisins.

LIŪTAS. Turėtų pagerėti nuotaika, savijauta. Būsite kupini šiltų jausmų aplinkiniams, ypač vaikams. Tikėtinas pasimatymas su atkakliu gerbėju. O galbūt apsilankysite pramoginiame renginyje, gražiame gamtos kampelyje ar pan.

MERGELĖ. Raskite laiko pasigrožėti rudenine gamta, atsipalaiduoti. Kažkas iš artimųjų į jus gali kreiptis patarimo – gebėkite išklausyti ir atjausti. Tikriausiai sulauksite dėmesio iš jums įdomaus žmogaus arba iš tų, su kuriais buvote kiek nutolę.

SVARSTYKLĖS. Neblogai būtų išvykti į trumpą kelionę, susitikti su giminaičiais, draugais. Gausite naudingos informacijos. Tuo pačiu galite palankiomis sąlygomis apsipirkti, pasidairyti po istorines vietas ar pan.

SKORPIONAS. Nesigailėsite, jei šiandien pagal galimybes palepinsite save bei artimuosius, arba pamėginsite padailinti namų aplinką. Galbūt tuo tikslu vyksite apsipirkti.

ŠAULYS. Regis, šiandien būsite jausmingi ir aktyvūs. Būtų gerai, kad dalį laisvalaikio praleistumėte ramioje vietoje, kurioje galėtumėte atitrūkti nuo rūpesčių, šurmulio.

OŽIARAGIS. Būsite linkę svajones painioti su tikrove ir elgtis kiek neįprastai. Galbūt per smarkiai dirbote, dėl to vis dar sunku atsigauti. Labiau rūpinkitės sveikata, teisingai maitinkitės, pakankamai laiko skirkite poilsiui, šeimai.

VANDENIS. Tikriausiai pajusite pagyvėjimą, norą bendrauti, būti įvykių sūkuryje. Neprašausite pro šalį, jeigu pamėginsite įgyvendinti savo siekius, susijusius su visuomenine veikla, populiarumu, lyderyste, meile.

ŽUVYS. Tikriausiai jums nepavyks išvengti aplinkinių dėmesio ar jų primetamos dienotvarkės. Galite susitikti su žmonėmis, su kuriais jus sieja bendri turtiniai ar verslo interesai.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite