Angle down Atgal

ŠPA susitikime svečiavosi LR ūkio ministras

28-erius metus gyvuojanti, per 80 narių, įvairių Šiaulių krašto valstybinio bei privataus kapitalo įmonių, bendrovių, bankų, švietimo įstaigų ir keletą privačių asmenų vienijanti Šiaulių pramonininkų asociacija (ŠPA) susirinko į ataskaitinį susirinkimą. Jame kartu su asociacijos nariais dalyvavo Šiaulių apskrities rajonų merai, Šiaulių miesto tarybos nariai, socialiniai partneriai. Pasidžiaugta, jog pernai dar vienai kadencijai ŠPA prezidentu išrinktas Alvydas Stulpinas, o ŠPA taryba išplėsta iki 11 narių, joje – ir senbuviai, ir nauji veidai.

A. Stulpinas rimtu nerimo signalu įvardijo sumažėjusį ŠPA narių skaičių. „Jei kelis paskutiniuosius metus narių skaičius ŠPA augo, tai 2016 metų skaičiai nedžiugina. Prieš metus buvo 87 įmonės, per 2016 metus ir 2017 metų pradžią įstojo 7 įmonės, o išstojo per tą patį laiką – 12. Šiuo metų asociacijoje yra 82 įmonės. Išstojimo priežastys – įvairios: tai ir veiklos nutraukimas ar jos perkėlimas į kitus miestus, bankrotai, susiliejimai. Reikia ieškoti kitų būdų, kaip į asociacijos veiklą įtraukti naujus narius”, – sako A. Stulpinas.

Susitikime apžvelgta finansinė ataskaita, priminta ieškoti būdų, kaip papildyti biudžetą. ŠPA nariai išlieka dėmesingi savo darbuotojams, nusipelniusius įvertina nominacijomis. Pernai ir šiemet įteikta 17 LPK Profesijos riterio ženklų. Taip pat įteikti trys LPK aukso ženklai, dešimt Šiaulių pramonininkų garbės ženklų, dvi Chaimo Frenkelio nominacijos.

Aukštų pasiekimų ir įdomių įvertinimų būta ir daugiau – Didžiosios Britanijos dienraščio „The Financial Times“ leidžiamas žurnalas „The Banker“ UAB „Šiaulių banką“ paskelbė geriausiu 2016 metų banku Lietuvoje. LPK metų gaminio apdovanojimuose aukso medaliais, kaip ir pernai, apdovanotos “saldžiausios” Šiaulių įmonės – „Rūta“ ir „Naujoji Rūta“. Ekologijos ir aplinkosauginės pramonės grupėje apdovanojimą gavo UAB „Šiaulių vandenys“. Sėkmingai dirbančios įmonės konkurse apdovanotos: vidutinių įmonių grupėje – AB „Dolomitas“, didelių įmonių grupėje – UAB „Šiaulių vandenys“. Jau trečią rudenį iš eilės rengiama metinė ŠPA konferencija, kurios metu teikiami garbingi Chaimo Frenkelio vardo apdovanojimai.

Pernai pirmą kartą kartu su visomis Šiaulių mokslo įstaigomis surengtas Karjeros kontaktų renginys, kuriame beveik 20 ŠPA įmonių tiesiogiai susitiko su Šiaulių universiteto, kolegijų, profesinio rengimo centro studentais, gimnazistais. Išsiaiškinti jaunimo, ateinančio į darbo rinką, lūkesčiai. Renginį siekiama padaryti tradiciniu.

Nauja veiklos kryptis – neformalūs pokalbiai su Lietuvoje žinomais žmonėmis. Kol kas įvyko tik vienas susitikimas su buvusiu Lietuvos ambasadoriumi JAV ir dabartiniu Seimo nariu Žygimantu Pavilioniu, kuris atsikleidė savo įžvalgas, kaip užkariauti JAV rinkas.

Jau kitos savaitės Šiaulių miesto tarybos posėdyje bus sprendžiamas klausimas dėl kitų patalpų Šiaulių pramonininkų asociacijai skyrimo. Erdvesnėse patalpose planuojama organizuoti daugiau tikslingesnių susitikimų, seminarų ir konferencijų, kurių temos būtų aktualios ir reikalingos Šiaulių regiono verslams.

Artimiausiu metu ketinama išgryninti ŠPA prioritetus ateinantiems ketveriems metams. „Matau kelias pagrindines mūsų asociacijos kryptis. Visų pirma tai asociacijos plėtra. Norėtume pritraukti ne tik Šiaulių miesto, bet ir viso regiono įmones. Labai svarbus dar aktyvesnis bendradarbiavimas su kitomis asociacijomis, socialiniais partneriais ir savivaldybėmis. Taip pat reikalingas nuolatinis ŠPA narių poreikio monitoringas, aktualios informacijos gavimas ir perteikimas nariams“, – sako A. Stulpinas. Asociacijos prezidentas pripažįsta, kad ŠPA administracijos pajėgos nėra didelės, tačiau tvirtu užnugariu laikoma įtakingiausia verslo organizacija Lietuvoje – pramonininkų konfederacija.

Prieš pusmetį išrinktas ir LPK regionų komiteto pirmininku A. Stulpinas sako, jog būtina siekti bendro sutarimo plėtojant regioninę politiką. „Iki šiol vykdoma nacionalinė politika buvo paremta Europos Sąjungos lėšų „įsisavinimu“ ir tai lėmė, kad šiandien turime 2 kartus daugiau infrastruktūros vienam žmogui nei ES vidurkis. Regioninė politika nebeturėtų tapatintis su ES lėšų panaudojimu infrastruktūros vystymui. Turime būti pragmatiški investuodami ir turėti drąsos nusistatyti prioritetus“, – teigia ŠPA prezidentas. Vienas iš ŠPA teikiamų Vyriausybei pasiūlymų – didinti asocijuotų verslo struktūrų atstovų skaičių regiono plėtros tarybose numatant jiems realias balsavimo teises.

Renginyje sulaukta ir garbingo svečio – LR ūkio ministro Mindaugo Sinkevičiaus. Jis pristatė Šiaulių regiono pramonės ir verslo plėtros gaires.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite