Angle down Atgal

Sostinės paplūdimiuose skelbiama maudynių sezono pabaiga

Devyniuose sostinės paplūdimiuose, kuriuos tvarko ir prižiūri UAB „Grinda“, oficialiai baigėsi maudynių sezonas. Gelbėtojų profesionalumo dėka Vilniaus miesto Valakampių I ir II, Žirmūnų, Salotės ir Balsio (Žaliųjų ežerų), Balžio I ir II bei Tapelių I ir II paplūdimiuose šią vasarą tragiškų įvykių pavyko išvengti – maudynės nepasiglemžė nė vienos gyvybės.

Poilsiautojų saugumą paplūdimiuose užtikrinantys UAB „Grinda“ gelbėtojai skaičiuoja, kad nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d. Vilniaus viešuosiuose paplūdimiuose išgelbėti 32 skęstantieji, iš jų 23 vaikai, pirmoji medicininė pagalba suteikta 166 kartus, iš jų vaikams – 85 kartus, neatsargiems poilsiautojams 3 kartus teko kviesti greitosios medicininės pagalbos profesionalus.

„Šiam vasaros sezonui miestas buvo labai gerai pasirengęs: prie Žaliųjų ežerų buvo pastatyta nauja gelbėjimo stotis, įrengti modernūs gultai ir hamakų parkas, knygų skaitykla po atviru dangum, treniruokliai ir įvairaus sporto aikštelės. Teritorija apsodinta kalnapušėmis, dekoratyviniais augalais, naujai suformuotos poilsio, aktyvaus laisvalaikio, iškylų ir pramogų erdvės“, – teigia UAB „Grinda“ direktorius Kęstutis Vaicekiūtis.

Artimiausiu metu Vilniaus miesto savivaldybės įmonės planuose – paplūdimių teritorijų tvarkymas po pasibaigusio vasaros sezono ir pasirengimas 2020 m. paplūdimių infrastruktūros plėtros ir atnaujinimo darbams.

Skaičiai ir faktai:

  • UAB „Grinda“ Gelbėjimo ir paplūdimių priežiūros tarnyba prižiūri devynis viešuosius Vilniaus miesto paplūdimius: Valakampių I ir II, Žirmūnų, Salotės ir Balsio (Žaliųjų ežerų), Balžio I ir II bei Tapelių I ir II paplūdimius.
  • Prižiūrimos paplūdimių teritorijos plotas siekia 55 ha.
  • Maudymosi sezonas prasideda birželio 1 d. ir baigiasi rugsėjo 15 d.
  • Maudymosi sezono metu gelbėtojai paplūdimiuose dirba kasdien nuo 8.00 val. iki 20.00 val.
  • Per pastaruosius 5 metus gelbėtojų budėjimo metu niekas nenuskendo.

Veiklos pobūdis2018 m.2019 m.
Išgelbėta skęstančiųjų (iš – vaikų)50 (26)32 (23)
Suteikta pirmoji pagalba (iš jų – vaikams)169 (125)166 (85)
Iškviesta greitoji medicininė pagalba (iš jų – vaikams)4 (1)3 (0)
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite