Angle down Atgal

Sostinės kriminalistai išėmė labai didelį psichotropinių medžiagų kiekį (FOTO)

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą medžiagoje dėl neteisėto disponavimo labai dideliu psichotropinės medžiagos kiekiu.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas po to, kai buvo gauta duomenų, jog policijai gerai žinomi asmenys, priklausantys Vilniaus ir Kauno organizuotoms nusikalstamoms struktūroms, užsiima neteisėta psichotropinių medžiagų apyvarta labai dideliais kiekiais.

Ikiteisminio tyrimo metu imtasi veiksmų kruopščiai analizuoti bei dokumentuoti asmenų daromas nusikalstamas veikas. Kriminalistai Trakų ir Prienų rajonuose išėmė labai didelį kiekį – apie 8 kg miltelių, kurių sudėtyje yra psichotropinės medžiagos – metamfetamino. Išimtų psichotropinių medžiagų vertė juodojoje rinkoje ‒ apie 100 000 eurų.

Tik surinkus pakankamai duomenų apie asmenų daromas nusikalstamas veikas, buvo nuspręsta juos sulaikyti ir atlikti kratas jų gyvenamosiose vietose bei naudojamosiose transporto priemonėse. Dviem sulaikytiems asmenims pareikšti įtarimai dėl neteisėto narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo labai dideliais kiekiais. Kriminalinei policijai jie buvo žinomi dėl anksčiau padarytų panašaus pobūdžio nusikalstamų veikų ‒ labai didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandos. Ši byla dar nėra baigta, jos teisminis nagrinėjimas vyksta Vilniaus apygardos teisme. Vilniaus apygardos teismas šiems asmenims, kol vyksta teisminis nagrinėjimas, buvo paskyręs kardomąsias priemones – užstatus. Dėl šių sulaikytų asmenų bus kreipiamasi į teismą dėl griežčiausios kardomosios priemonės – suėmimo skyrimo, siekiant užkirsti kelią naujoms nusikalstamoms veikoms. Akivaizdu, jog teismo nagrinėjamojoje byloje paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės nepasiekė tikslo. Šie asmenys buvo gerai organizuoti, laikėsi konspiracijos, yra susipažinę su kriminalinės žvalgybos subtilybėmis. Už įtariamiesiems inkriminuojamus nusikaltimus Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta didžiausia bausmė yra laisvės atėmimas nuo 10 iki 15 metų. Manoma, kad sulaikytųjų gali būti ir daugiau.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite